Komplet przód+tył za 100 zł. Do lasu i miasta.

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Mantax111
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 16:27
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Komplet przód+tył za 100 zł. Do lasu i miasta.

Post autor: Mantax111 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Ostatnio dużo więcej jeżdżę na rowerze, głównie w lato. Najczęściej są to 1-2 godzinne wypady do lasu, choć również używam roweru by podjechać kilkaset metrów po mieście. Nie chciałbym wydać więcej niż 100 zł na cały zestaw. Wcześniej miałem zamiar kupić coś ze sklepu rowerowego, ale po przejrzeniu pierwszych 5 stron tematów w tym dziale uznałem, że lepiej będzie się Was zapytać. Proszę o doradzenie jaki zestaw najlepiej kupić, najlepiej z uzasadnieniem. Zależy mi na dobrym trzymaniu się kierownicy/ramy, wodoszczelności oraz oczywiście jak najlepszym świeceniu. Dodatkowym atutem byłaby możliwość rozbudowy takiej lampki, aby nadawała się do kilkudniowych wypraw. Ne znam się na oświetleniu, próbowałem więc nakreślić moją sytuację jak najlepiej. Szukałem na tym podforum i nie znalazłem podobnego tematu.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Witaj na forum.
Obstawiam, że potrzebujesz oświetlenia przód+tył a do tego jeszcze ogniwa i ładowarkę. Budżet bardzo mały. Najsensowniejsza opcja w tej cenie to UltraFire S5 + 2ogniwa ze sklepiku + ładowarka PB za 10zł i do tego dowolna lampka na tył. Ja posiadam osobiście taką za 7zł z chińskiego i jest ok.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ultrafire albo Convoy S2+. Ja akurat preferuje barwę 4C, stetownik 1,4A albo 2,1A.
Ogniwa mogą być też tańsze np. Z naszego sklepiku.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Wcale nie tak obojętnie jakie.
Akurat z tych 3 ostatnie najlepsze, ale już nie tak tanie.
W PL da się kupić takie jak te 2 pierwsze po kilka złotych.
Mantax111
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 16:27
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post autor: Mantax111 »

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Mam jeszcze kilka pytań. Czy nie lepiej opłaca się kupić akumulator od razu z tej strony jak wszystko tam będę kupował? Oraz prosiłbym o dokładny model akumulatora. Czy to są jakieś specjalne ładowarki, czy normalna ładowarka do AAA/AA zadziała ? Tylną lampkę znalazłem podczas wycieczki rowerowej, mam farta :mrgreen:
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

Jeśli wybierzesz latarkę zasilaną ogniwami litowymi 3,6 V (np. takie o oznaczeniu 18650 czy 14500) to musisz mieć ładowarkę obsługującą takie ogniwa. Tam jest inne napięcie, jeśli chodzi o najoczywistsze różnice. Akumulatory typu AA/AAA mają 1.2 V.
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Pewne ogniwa masz w sklepiki. Potrzebujesz 18650 koniecznie firmowych, być może na FT też są jakieś sprawdzone. Specjalna ładowarka do nich to 10zl na Banggood.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ