SOLARSTORM X5 Z funkcją krótkich i długich świateł.

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Ducho3
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 24 kwie 2014, 20:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

SOLARSTORM X5 Z funkcją krótkich i długich świateł.

Post autor: Ducho3 »

Witam posiada ktoś może bądź miał styczność z tą lampką ? Nie ukrywam ciekawi mnie ta propozycja od Solarstorm,tym bardziej że w jednej lampce mamy światła długie i krótkie.
http://allegro.pl/solarstorm-x5-lampa-r ... 48387.html

Korzystając z okazji powiedzcie co sądzicie jeszcze o takim zestawie.
http://allegro.pl/lampa-rowerowa-led-to ... 29221.html
nie ukrywam że tu bardzo mi się podoba "Angel Eyes"
Ostatnio zmieniony środa 30 gru 2015, 23:27 przez Ducho3, łącznie zmieniany 1 raz.
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

Jakiś czas temu zamówiłem coś takiego z chin ponad połowę taniej, jak dojdzie to mogę coś napisać bo jest identyczna ( http://www.aliexpress.com/item/1800-Lum ... 25098.html )
Ducho3
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 24 kwie 2014, 20:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Ducho3 »

Czekam z niecierpliwością,bo szczerze mówiąc też się nagrzałem na nią :smile:
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

A aku to nie wiem ale ja zmieniłbym... Jak to takie są http://www.aliexpress.com/store/group/B ... 47478.html
Ze sklepiku pewnie będą lepsze :)
Do mnie takie cuda nie przemawają... Porządne S2+ i C8 w tandemie nawet bez modów ;)
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

Ducho3 te latarki z ringami na pewno nie będą świecić tak dobrze jak modyfikowane z forum. Jak wyżej proponuję S2 jako krótkie (co Wy sie tak uparliście na S2+, wg mnie świeci za szeroko na rower i za krótko) i M1/M2/C8 jako długie
Ducho3
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 24 kwie 2014, 20:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Ducho3 »

Ja mam na rower już komplet lampek.
światła krótkie S2+ 3x Nichia NVSL219B CRI92 z optyką Carlo 10508
światła długie S2+ 4C z reflektorem
dwie lampki na sterownikach 3way zamawiane od kolegi Dariusz70.
Ale przeglądając allegro bardzo przypadły mi do gustu te 2 lampki.
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

Nie wiem jak jeździsz ale z S2+ to długich nie bedzie, chyba że skalpowana dioda i ref SMO
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

sebaxgh pisze:Jakiś czas temu zamówiłem coś takiego z chin ponad połowę taniej, jak dojdzie to mogę coś napisać bo jest identyczna ( http://www.aliexpress.com/item/1800-Lum ... 25098.html )
Jak będzie skopana jak podróbka Kinga to bez porządnego moda na oddawanie ciepła się nie obędzie .
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

Eee tam.. Miałem kilka lampek z chin i kiedyś w żadnej nie grzebałem i nic się nie działo.. dopiero niedawno zacząłem się bawić w rozbieranie i przerabianie lampek, ale żadna się nie przegrzała czy uszkodziła z powodu kiepskiej konstrukcji. Na tę chwilę z czystym sumieniem mogę polecić tę lampkę - ( http://www.aliexpress.com/item/Bicycle- ... 86224.html ) wersje z pakietem aku są już od ok 27$. Ja mam z tej aukcji i wykonanie lampki jest bardzo dobre, diody osadzone na pigule i nawet pastę widać, co prawda diody mają trochę trupią barwę i nie wiem czy są oryginalne, ale świecą bardzo dobrze. taka lampka spokojnie zastąpi 2 latarki, a wyjdzie znacznie taniej i wygodniej.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

PS. Osobiście nikomu nie polecę latarek tylko do wykorzystania na rower, takie chińskie lampki sprawdzają się lepiej i wychodzą taniej.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

sebaxgh pisze: nie wiem czy są oryginalne
No niestety diody to nie Cree tylko podróbki.
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

Co i tak nie zmienia faktu, że ta lampka świeci mocniej od znacznie droższych latarek z forum ;)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

sebaxgh pisze:Co i tak nie zmienia faktu, że ta lampka świeci mocniej od znacznie droższych latarek z forum ;)
Skąd ta pewność ? Mierzyłeś czy pomiar była "na oko" ? :roll:
ILPT
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

Co da mierzenie ?? Znaczną różnice widać gołym okiem.. świeci szeroko i daleko, słabiej niż XT40 (przy której 2 latarki się specjalnie nie wyróżniały) ale i tak mocno. Żeby mieć sensowne oświetlenie latarkami trzeba mieć 2 sztuki, tu wystarcza 1 lampka, która wychodzi znacznie taniej. A w cenie 2 latarek do tej lampki można dokupić jeszcze jedną 1-2 diodową na kask co da znacznie lepszy efekt niż 2 latarki.
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Dodam jedną rzecz, jak macie kupować AKU to ze sklepiku albo sami z rozebranej baterii z lapka - w przypadku zakupu z Chin w komplecie to odradzam... Poprostu dopytajcie wcześniej na forum o aku ;)
Ganzo G718B
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

Zależy ile trzeba dopłacić do pakietu, jeśli jest to ok 7$ to jak najbardziej się to opłaca, sam już miałem 3 różne pakiety dodawane z lampkami i z żadnym nie było problemów, co prawda mają zawyżoną pojemność, ale za tyle to nawet jako awaryjny warto kupić. Mój dopiero po 2 latach zaczął padać i z czasu świecenia 2,50h zrobiło się 20min, rozciąłem pakiet, naładowałem je Lii500 wrzuciłem do koszyka i już świeci lampka 2,20h.
Dla przykładu z lampką dostałem pakiet niby 4800mAh i lampka świeciła 3h, a z pakietem własnym - koszyk + 4akusy 3500mAh od woytazo i czas świecenia tej samej lampki 5,15h (do 3,30V) więc nie są takie złe te pakiety. Jeśli koszt lampki z aku lub bez to różnica 7-8$ to warto dopłacić, chyba że naprawdę ma się pecha i trafi się lipny.. ale wśród znajomych nawet typowa padaka się nie trafiła, więc jeśli sprzedawca na dobre "noty" to imo warto.
ODPOWIEDZ