EDC do domu i na działkę

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
szrajbendorf
Posty: 6
Rejestracja: środa 06 sty 2016, 20:46
Lokalizacja: Trójmiasto

EDC do domu i na działkę

Post autor: szrajbendorf »

Jako nowy użytkownik witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie.

Parę miesięcy temu przeprowadziłęm się z małego mieszkania do domu i stwierdziłem, że mój Mag Lite Mini już nie wyrabia w takich warunkach. Liczyłem, że żona pod choinkę zakupi jakieś świecidło, bo jest świadoma problemu, ale dostałem, co innego. Po świętach zacząłem szukać latarki dla siebie i tak trafiłem na to forum. Niemniej w ogromie latarek dostępnych na rynku ciężko wybrać mi coś właściwego dla siebie, dlatego proszę o pomoc. Nie będę wdawał się w szczegóły techniczne, bo to nie moja branża.

Wymienię moje potrzeby z punktu widzenia użytkownika.
- Cena za zestaw – max 400pln
- Latarka będzie używana głownie w domu oraz jego najbliższej okolicy. Czasami spacery nieoświetlonym chodnikiem. Chciałbym nią oświecić większe powierzchnie jak strych, garaż kotłownię, więc tutaj szerszy kąt, ale też czasem zajrzeć pod maskę auta. Będę nią też oświetlał działkę wokół domu. Niemniej jednak zasięg nie większy niż 75m.
- Zależy mi, aby dobrze leżała w dłoni. Nie chcę latarki, która zginie w mojej ręce. Mój Mag Lite Mini jest dla mnie o wiele za mały. Preferuję większe latarki (zarówno średnica jak i długość). Jeśli chodzi o wygląd to coś w stylu Convoy L2 lub OLight M2X.
- Zasilanie – tu zdaję się na was – dobrze byłoby gdyby ogniwa miały możliwość ładowania w latarce.
- Zależ mi, aby to był produkt dobry jakościowo. Chciałbym, aby wytrzymała ze mną kilka dobrych lat.
- Zakup w Polsce, latarki modowane jak najbardziej
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Witaj szrajbendorf.
SolarForce L2P 3x XP-L modowana przez kolegę grega z naszego forum: http://allegro.pl/latarka-solarforce-l2 ... 52399.html
Spełni wszystkie wymagania aż nadto. Jedyny minus dla Ciebie to ogniwo ładowana poza latarką, ale budżetu starczy i na ogniwa i na prostą ładowarkę (również w ofercie w/w kolegi).
Latarka ta jest mniejsza niż Convoy L2, ale L2 greg robi w wersji szperacz z zasięgiem do 500m, więc pod maskę sobie tym nie poświesz bo Ci oczy wypali. :mrgreen:
Skorupa
Posty: 17
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 12:13
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Skorupa »

Postawiłbym na s2+ i c8 - obie po modach do kupienia na forum. Kasy starczy na akumulatory i ładowarkę jeszcze.
Ostatnio zmieniony środa 06 sty 2016, 22:08 przez Skorupa, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ