ładowarka solarna

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

ładowarka solarna

Post autor: wujek_red »

Witam

Poszukuję jakiejś ładowarki solarnej. Co wg mnie powinna mieć:
- wyjście usb do ładowania
- być rozsądnie wydajna- do mi 10400
- nie być ciężka.
- możliwość łatwego zamontowania na plecaku. niech sobie po prostu merda w czasie wędrówek a na postoju po prostu gdzieś się wyłoży.
- cenowo... różne opcje mile widziane. Jeśli będzie sens kupić coś droższego... to może bym i kupił. Wszystko ma swój rachunek ekonomiczny.
- nie musi mieć dołączonego powerbanku - zbedny.

Zakupy- ali, banggood i inne wynalazki sklepowe z tanim sprowadzeniem.

Złoty środek- lekka, wydajna, tania. herbaty ani śniadania robić nie musi ;)

Jeśli ktoś ma sprawdzoną ładowarkę albo sam się za czymś podobnym rozglądał, będę wdzięczny za informacje.
ambrozy
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 21:23
Lokalizacja: Norwegia

Post autor: ambrozy »

wujek_red: udało Ci się znaleźć coś godnego polecenia?
Lumintop Colored Worm 4.0 | Lumintop Tool | JETBeam JET-u | Ledlenser TT | Astrolux S1 | Nitecore EC11 | Nitecore EC4 | Manker U21 | Convoy L6 |
Nitecore TM16GT
Specialized Stix Comp | Convoy S2+ od Dariusz70 | Cygolite Hotshot Pro 150
dfq
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 23:19
Lokalizacja: Krk

Post autor: dfq »

Mnie wpadła w oko taka i ma bardzo dobre recenzje :
http://www.banggood.com/BlitzWolf-20W-3 ... mds=search
Niedawno kupiłem też dla siebie w promocji na letnie kempingi bez prądu i czekam na przesyłkę :roll:
Kafar
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 09:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kafar »

dfq pisze:Mnie wpadła w oko taka i ma bardzo dobre recenzje :
http://www.banggood.com/BlitzWolf-20W-3 ... mds=search
Niedawno kupiłem też dla siebie w promocji na letnie kempingi bez prądu i czekam na przesyłkę :roll:
I sprawdzi się, jeśli chcesz podładować sobie telefon(a nawet 2 ;) ), a nawet powerbank.
Przetestowałem tego lata w Bieszczadach i nieraz ratowała życie (chociaż po co, komu w Biesach telefon?! :P )
Mojego S4 do 100% ładowała w około 2-2,5h, przy pełnym słońcu. Działa również jak niebo jest trochę zachmurzone, ale oczywiście sprawność spada.
Można zawiesić na plecaku i podczas wędrówki po górach telefon/gps/tablet podładować.

Ja kupiłem w kwietniu za 40€. Cenę można zbić punktami, oraz dostać cashback GA - 7%
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

wziąłeś mocniejszy czy słabszy model?
Kafar
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 09:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kafar »

Wziąłem 20W, lepiej trochę zapasu mocy ;) 15W ma jeden panel mniej.
dfq
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 23:19
Lokalizacja: Krk

Post autor: dfq »

No to dobra wiadomość, Kafar :mrgreen:
Właśnie potrzebuję do podładowania komórki (duzo uzywam GPS) i powerbanka.
Też wziąłem wersje 20W z cashbackiem i w promocji za ok 150zł :twisted:
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

gdzie dorwałeś promocję na 150 pln ;)?
dfq
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 23:19
Lokalizacja: Krk

Post autor: dfq »

była niedawno w Banggood
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

Osobiście też celowałem w tą ładowarkę rozważając oba modele. Po namyśle i rozplanowaniu sobie wyjazdów... stwierdziłem, że jednak prościej będzie mi zabrać dwa powerbanki razem z ładowarką sieciową i raz na kilka dni zatrzymać się gdzieś z opcją doładowania. Na przestrzeni tygodnia zawsze gdzieś mogłem się doładować do pełna przez noc postoju. Same powerbanki spokojnie wystarczą na ponad tydzień szlajania do podładowania kamerki, telefonu i jeszcze aku do latarki. Wagowo wychodzi podobnie a nie patrzę się na pogodę. Tak samo nie patrzę się na ich wydajność od jesieni do wiosny... Co naładuję to mam pewne. W przyszłym roku temat pewnie do mnie wróci, może wyjdą jeszcze sprawniejsze panele albo cenowo będzie ciekawsze. Przy okazji - warto łapać się na takie promocje w banggood i cashbackiem albo punktami można zbić koszt zakupu. Do wakacji jeszcze sporo czasu, to pewnie uda się coś upolować.
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

Z taką ładowarką co najmniej jeden powerbank nadal jest potrzebny - Blitzwolf nie ma żadnej baterii - to tylko sam panel + przetwornica do 5V z 2 portami USB. Bez powerbanku nadmiar energii będzie się marnował. 20W w słońcu wystarczy do naładowania powerbanku 10000mAh w 1 dzień , a jak mamy dobre warunki to i 2szt. da radę naładować, więc podłączenie do sieci nie jest w ogóle potrzebne i można mieć ze sobą więcej sprzętu i nie martwić się, że zabraknie prądu w najmniej oczekiwanym momencie.
Jeśli chodzi o cenę - to w temacie Dobra cena 2 parę razy pisałem jak były promocje - marka Blitzwolf należy do sklepu Banggood, więc dość często je przeceniają. Spokojnie można kupić za $40, a jak się ma punkty to nawet jeszcze taniej. Za bieżącą cenę $49.99 nie warto - ale tylko dlatego, że robią promocje, bo wydajnościowo markowe rozwiązania podobnej mocy to koszt nadal kilkukrotnie większy - taki przykładowo Nomad 20W od Goal Zero kosztuje w Polsce ~900PLN, za granicą $200. Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny i wydajności do ceny to Blitzwolf całkowicie nie ma konkurencji - wszystkie tańsze zabawki z panelem wbudowanym w obudowę to moc do ~0,4W, więc naładowanie większego powerbanku z takiego panelu zajmie tygodnie :)
Te panele 20W (15W też) występują pod marką Anker (Blitzwolf to generalnie rebrand co lepszych produktów różnych marek) - można szukać recenzji pod nazwą Anker 20W albo Anker 21W.
Jeśli chodzi o czekanie na lepsze/bardziej wydajne ogniwa - to moim zdaniem nie ma większego sensu. Cały czas w różnej prasie pojawiają się kolejne doniesienia o przełomowych panelach itp, ale do produkcji albo nie trafia nic, albo jak w końcu wejdą to potrwa co najmniej kilka lat, będą nieproporcjonalnie drogie i zagoszczą w specjalistycznych niszach. Zanim coś odbiegającego wydajnością od bieżących ogniw na parę procent trafi do turystycznych ładowarek minie pewnie dekada, a jeśli mniej - to koszt będzie kosmiczny - dosłownie i w przenośni;) Nadal będzie taniej kupić kilka ogniw niższej wydajności w celu uzyskania wyższej mocy, więc tylko w zastosowaniach, gdzie liczy się gęstość mocy z jednostki powierzchni (bardzo ograniczone miejsce) - koszt może być usprawiedliwiony.
Z 20W panelem też nie trzeba się przejmować specjalnie porą roku - no chyba, że ktoś zużywa więcej niż 10Ah dziennie.
dfq
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 23:19
Lokalizacja: Krk

Post autor: dfq »

No prosze - coraz fajniejsze informacje :oops:
Te Ankery tez gdzies widziałem - rzeczywiście bardzo podobne do Blitzwolfa, tylko nie było na nie dobrej promocji.
Powerbanki tez posiadam. Bedzie co doładowywać :twisted:
A mój panel solarny wylądował juz w WER WARSZAWA :mrgreen:

2016-11-13 20:37 Sortownia paczek międzynarodowych Guangzhou, nadejście przesyłki
2016-11-13 21:56 Zeskanowanie w centrum przetwarzania Guangzhou parcel
2016-11-13 23:12 Opuszczenie Guangzhou parcel process center, następny przystanek Guangzhou Airport
2016-11-14 10:16 Nadejście do urzędu celnego w Guangzhou
2016-11-14 15:17 Zwolnienie przez urząd celny Guangzhou Transit Station
2016-11-15 23:10 Nadejście na lotnisko Guangzhou
2016-11-15 23:38 Przekazanie do linii lotniczych
2016-11-21 12:27 Guangzhou załadunek do samolotu
2016-11-21 13:28 Nadejście na lotnisko Guangzhou
2016-11-21 13:28 Nadejście na lotnisko Guangzhou
2016-11-22 00:00 Przekazanie do linii lotniczych
2016-12-04 08:13 Nadejście do sortowni [Polska Warszawa]
Ostatnio zmieniony niedziela 04 gru 2016, 20:35 przez dfq, łącznie zmieniany 1 raz.
Kafar
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 09:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kafar »

Na Bangood cały czas działa kod 12blitzw który obniża cenę (wszystkiego co z BW) o 10%
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

W moim przeliczeniu zarówno przejście z dwóch powerbanków na powerbank+solar nie było tak oczywiste. Rzecz pierwsza- na pogodę wpływu nie mam, na lasy też nie. Więc idąc pół dnia lasem i w pochmurny dzień bardzo mało naładuję powerbank. Kilka takich dni i czeka mnie postój z kombinowaniem ładowarki. Dwa powerbanki dają mi spory zapas, ładowarką na 100% gdzieś w schronisku się doładuję, wykąpię i wyśpię przy tym. No i mam już te dwa powerbanki, więc wydatek zerowy. Nie mówię, że temat do mnie nie wróci. Zmienią się potrzeby to nabędę solara blitza.
dfq
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 23:19
Lokalizacja: Krk

Post autor: dfq »

Śliczny panelik dotarł i działa :mrgreen:

Jest mniejszy (po złożeniu) niż myślałem.
Początki obiecujące :
Wczoraj w grudniowym, lekko zamglonym, słońcu po 13.00 pokazywał nawet do 0.9A (telefon (Galaxy S5+ rozładowany do 20%), przez szybę w oknie - ładowanie 0.3 -0.4 A :twisted:
Dzisiaj rano tuz po 9.00 ładował prądem do 0.75 A ale tel był naładowany w 65% (możliwe ze nie potrzebował wiekszej mocy ładowania). Potem słońce zaszło

Przy podświetleniu żarówką 60W - bez problemu świecą 2 lampki USB :razz:

Generalnie latem powinno być naprawde nieżle :mrgreen:

Obrazek
ODPOWIEDZ