[czołówka][biegówki][rower] - budżetowo - do 150 zł - która?

Oświetlenie montowane na głowie
bubulak
Posty: 13
Rejestracja: środa 20 sty 2016, 11:23
Lokalizacja: Zdolny Śląsk

[czołówka][biegówki][rower] - budżetowo - do 150 zł - która?

Post autor: bubulak »

Witam serdecznie (podwójnie, jako ze pierwszy post:)

temat chyba mówi wszystko, ale...
Poszukuję czołówki, zastosowania: narty biegowe, rower -jako uzupełnienie, czasem bieganie, szwędanie się po górach, ew. jakieś prace przy domu czy aucie....no, w sumie wyszło że do wszystkiego :-)
Podstawowe wymagania: ma przyzwoicie świecić, nie dyndać na głowie (konieczny trzeci pasek), i się nie psuć, czerwone światło z tyłu baaardzo mile widziane,tak jak i możliwość odłączenia zasobnika z zasilaniem.
Z lektury forum wychodzi ze najbardziej opłacalne jest zamawianie z zagranicy (głównie Chin), tyle że poszukuję czegoś, co przyjdzie kurierem w parę dni, a nie tygodni (o ile w ogóle - przykre doświadczenia). Siłą rzeczy zostaje allegro i temu podobne...więc:
Czy jest jakaś dostępna od ręki alternatywa dla Mactroniców ?:
http://allegro.pl/lampka-czolowa-mactro ... 63893.html
http://allegro.pl/latarka-czolowa-mactr ... 56638.html

będę bardzo wdzięczny za opinie, przemyślenia i inne takie :)

pozdrawiam
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Re: [czołówka][biegówki][rower] - budżetowo - do 150 zł - kt

Post autor: hoka »

Alternatywę do tych które zalinkowałeś znajdziesz w ofercie firmy Petzl.
Ja do identycznego zastosowania jak twoje wybrałem Nitecore HC30 (ostatnio ktoś je sprzedał na olx).
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Za troszkę więcej (ok. 170 zł) jest Olight H15S Wave. Świecie bardzo ładnie, skupione lub rozproszone światło, trzy paski (górny pasek demontowalny, można łatwo przypiąć czołówkę do kasku rowerowego), zdejmowany zasobnik, zasilanie dołączonym akusem li-ion (ma wbudowaną ładowarkę) albo 4xAAA, 3 poziomy jasności i sterowanie gestem (bardzo przydatne na rowerze). Jedyne co to nie ma czerwonego światełka.
sunkist
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 00:21
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: sunkist »

Mam dla Ciebie coś co powinno Ci pasować zapraszam tu.
bubulak
Posty: 13
Rejestracja: środa 20 sty 2016, 11:23
Lokalizacja: Zdolny Śląsk

Post autor: bubulak »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi

Póki co Olight wydaje się być nr1. Fakt, ponad budżetem, ale lekki i wystarczająco mocny, gdyby miał czerwone światło z tyłu kupiłbym go już dzisiaj.
HC30 niestety odpada - akumulator (nie można wsadzić awaryjnie baterii)
Mactronic Phantom - to już chyba nieco za dużo, również w sensie wagowym

pozdrawiam
sunkist
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 00:21
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: sunkist »

bubulak pisze:Dziękuję bardzo za odpowiedzi
Mactronic Phantom - to już chyba nieco za dużo, również w sensie wagowym
pozdrawiam
Jak już to chyba tylko wagowo (300 gram z enelopami),bo światła nigdy nie jest za dużo :-)
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Bubulak, poczytaj o zasilaniu lampek.
Nitecore leciutka,do tego zapasowe ogniwko i parę godzin jazdy.
Porównaj moce i czasy czołówek na "zwykłe baterie" z 18650, gwarantuje ze do bateryjek nie wrócisz.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Też na początku broniłem się przed ogniwami Li-ion bo nie są zamienne z tradycyjnymi bateriami ale jednak się przekonałem i obecnie nie przesiadł bym się z powrotem na AA czy AAA. Dobre ogniwo kupisz za około 10 - 20zł + wysyłka lub pozyskasz ze starej baterii laptopowej i jedno takie ogniwo zapewni Ci tyle energii co 3xAA. Nitecore HC30 spokojnie kupisz w kraju, ja na Twoim miejscu nie szukał bym nic więcej.
bubulak
Posty: 13
Rejestracja: środa 20 sty 2016, 11:23
Lokalizacja: Zdolny Śląsk

Post autor: bubulak »

Owszem, rozumiem zalety lampek zasilanych z akumulatora, tyle że nieco martwi mnie sytuacja kiedy trzeba będzie akumulator naładować, a nie będzie gdzie (a w przydrożnym monopolowo - wielobranżowym baterie raczej kupię). Na dodatek z początkowych 150 zł max. już zrobiło się przynajmniej 250 (lampka, kilka aku, ładowarka), a temat nie ma jeszcze dnia.....

pozdrawiam
sunkist
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 00:21
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: sunkist »

bubulak pisze:Owszem, rozumiem zalety lampek zasilanych z akumulatora, tyle że nieco martwi mnie sytuacja kiedy trzeba będzie akumulator naładować, a nie będzie gdzie (a w przydrożnym monopolowo - wielobranżowym baterie raczej kupię). Na dodatek z początkowych 150 zł max. już zrobiło się przynajmniej 250 (lampka, kilka aku, ładowarka), a temat nie ma jeszcze dnia.....

pozdrawiam
Rozumiem że ładowarkę i akumulatorki AA masz ?? Gdybyś jednak się zastanowił to dorzucam komplet baterii oraz wysyłkę :-) tak w ramach promocji :-)
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

bubulak, Jak budżetowo i rozważasz Olight H15 to proponuje to co sprzedaję w sklepiku,.
Na 18650, ale odpada ładowarka, bo jest gniazdo i układ ładowania wbudowany, moc co najmniej porównywalna do Olighta, no i taniej...
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=18479
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Za takie pieniążki Nitecore HC30 i 2 aku i ładowarka.

Poszukaj może ktoś z okolic jest i pokaże Ci.
Naprawdę lepiej dopłacić a potem o nic nie martwić się ;)
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Jeśli boisz się, że zabraknie Ci prądu to zawsze możesz do latarki zasilanej ogniwem LiIon 18650 dokupić taki adapter do którego w razie czego możesz włożyć 3 baterie AAA i umieścić w latarce w miejsce ogniwa 18650.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Obawiam się że średnica 21mm nie wejdzie do wszystkich światełek zasilanych 18mm ogniwami.
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

No w sumie... Do HC30 na pewno nie wejdzie. ;)
Gdzieś kiedyś widziałem chudsze i nie mogę teraz znaleźć.
ODPOWIEDZ