:-) Focus 3W i 9W Police waterproof

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
Kr-7000mAh
Posty: 40
Rejestracja: piątek 05 lut 2016, 20:09
Lokalizacja: Kraków

:-) Focus 3W i 9W Police waterproof

Post autor: Kr-7000mAh »

Należy rozpocząć od: nie znam się. Znalazłem w szufladzie dwie latarki, które, obstawiam, około dekadę temu robiły robotę, bo nie miały żarówek, a diody. Focus był na 3AAA i na ile pamiętam bardzo miło to świeciło, na NiMH. Koszyk wyrzuciłem, małe przeróbki i okazało się świetnie pasuje 18650.
Obrazek Obrazek
Mój faworyt 9W zgasł na nowych 4AAA NiMh. W tamtych czasach ta latarka, na rowerze elektrycznym Sachsa, to było coś :-). Dobrze zrobiła mu XML ze "sterownikiem 700-2000", taki zestaw z allegro. Na tyle dobrze, że odpłynął plastik. Ale teraz lepiej świeci :wink:, bo wolę blisko-szeroko od daleko-wąsko.
Takie dwa projekty, do pośmiania. Latarki, jakie by żałosne nie były :grin:, działają dzięki specom z tego forum.
ObrazekObrazek Obrazek
Skrajnyamator
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Widać stara myśl techniczna stawiała luźny przepływ powietrza " w zakresie wewnątrz obudowy" daleko przed dobrą pełną pigułą ;-) Widok przytopionej podkładki centrującej bezcenny ;-), ciekawe ile lumenów przy tym odpłynęło w stronę ciemności :twisted:.

Wystarczy wypełnić "rurkę" aspirującą na miano piguły aluminiowym plasterkiem na wcisk i przesmarować pastą silikonową podłoże + gwint w tubie latarki, wtedy poświeci i mocniej i jeszcze długo :luka:
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
Kr-7000mAh
Posty: 40
Rejestracja: piątek 05 lut 2016, 20:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kr-7000mAh »

Dzięki, prędzej latarkę wyrzucę :wink:

Natomiast ta dolna bardzo mi kształtem pasuje :-) . Waży 170g z ogniwem, a lm całkiem sporo jak na moje potrzeby. Jedynie wyrzucę z układu ten włącznik, bo po 30sek z tymi "niby 2000mA" przygasa. Obstawiam, że to włącznik, bo ogniwo spięte kabelkiem z pigułą nie ma tak.
Skrajnyamator
Awatar użytkownika
Kr-7000mAh
Posty: 40
Rejestracja: piątek 05 lut 2016, 20:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kr-7000mAh »

Zabaw z Police ciąg dalszy. Diodę skleiłem AG klej 0.9W/mk. Obudowa wyraźnie szybciej i wyraźnie cieplejsza. Po wymianie "kolimatora" na aluminiowy zakleję również gwint piguła-body. A gdzie kupić taki kolimator średnicy 35mm i wysokości 20-30mm? Jest w alle ale taki fi42mm - kupić i przerobić go?

Obrazek
Skrajnyamator
Awatar użytkownika
nikita639
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 00:31
Lokalizacja: szczecin

Post autor: nikita639 »

w mariteksie są 32,8 wysokosc 18 chyba może taki by ci przypasował?
https://www.maritex.com.pl/pl/lens-01-c ... m2-i-29627
pozdro
do xml idealny i dobra jakosc sam tam kupuje i jestem zadowolony
Awatar użytkownika
Kr-7000mAh
Posty: 40
Rejestracja: piątek 05 lut 2016, 20:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kr-7000mAh »

Świetne! Dzięki. Od razu wziąłbym włącznik taki w tylną zakrętkę. Ale np. taki https://www.maritex.com.pl/pl/przelaczn ... 68-c-10015 działa tak, że wciska się jest włączony? Ponowny klik i wyłączony?
Skrajnyamator
Pawelxqx
Posty: 100
Rejestracja: czwartek 31 gru 2009, 23:32
Lokalizacja: Podkarpacie/Warszawa

Post autor: Pawelxqx »

Nie, jest to przełącznik monostabilny, czyli w tym przypadku będzie cały czas wyłączony, jak wciśniesz będzie włączony, ale jak puścisz to się wyłączy. Musisz znaleźć bistabilny, wtedy będzie normalnie działał.
Ostatnio zmieniony wtorek 16 lut 2016, 18:24 przez Pawelxqx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kr-7000mAh
Posty: 40
Rejestracja: piątek 05 lut 2016, 20:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kr-7000mAh »

Dzięki. Jest ale bardzo długi albo z podświetleniem i 50zł. Spotkał ktoś taki z gwintem do fi18mm i długość gwintu min. 12mm? Zastanawiam się czy z jakiejś firmowej latarki nada się? Koszty mnie nie blokują, wolę wydać na diodę i driver, kolimator, włącznik i od metra nauczyć się, od zakupu gotowej oszukanej po całości od diody po ogniwa :neutral:

Soczewkę taką mają również. Da się ją opiłować gdyby fi35mm jednak nie weszły?
https://www.maritex.com.pl/pl/optyka-do ... 13-c-18558
Skrajnyamator
Awatar użytkownika
nikita639
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 00:31
Lokalizacja: szczecin

Post autor: nikita639 »

ten rancik się da opiłowac ale jest niedostępna ,pozostaje ci tamta 32,8 i ma holder odejdzie ci centrowanie diody co nie jest takie proste pozdro
Awatar użytkownika
Kr-7000mAh
Posty: 40
Rejestracja: piątek 05 lut 2016, 20:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kr-7000mAh »

Wciągam się w wasze hobby :wink: i poszedłem w jeszcze inną stronę. Już kupione i chyba wysłane. Pokażę... o ile nie będzie przesadnego obciachu.
Skrajnyamator
ODPOWIEDZ