Regeneracja baterii Ryobi 18V One+ 2.6Ah/4.0Ah

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
piecornik
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 20 maja 2013, 18:22
Lokalizacja: TL

Regeneracja baterii Ryobi 18V One+ 2.6Ah/4.0Ah

Post autor: piecornik »

Witam

Posiadam padnięte baterie Ryobi 2.6Ah 18V Li-ion (10x Sanyo UR18650SA - 20A prądu ciągłego, 35A puls). Przymierzam się do regeneracji i przeglądając aliexpress wpadły mi w oko dwa rodzaje ogniw które mógłbym zastosować:
-LG HE4 (2500mAh, 20A, 35A puls, prąd ładowania taki sam jak w Sanyo)
- jakieś IMR'y 35A, 2500mAh

Pytanie zasadnicze z mojej strony jest następujące: czy po zastosowaniu w/w ogniw (są łączone parami) osiągnę wyniki takie same jak baterii 4Ah czy jednak baterie oprócz ogniw różnią się nieco elektroniką?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Niby pytanie proste, ale nie jestem pewien czy je rozumiem.

Jeżeli piszesz, że ogniwa łączone parami, to przy 10szt. mamy baterię 5s2p i np. przy powyższych LG mamy 5000mA 40A ciągłego i 70A puls. Podobnie przy proponowanych przez Ciebie IMRach.

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
piecornik
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 20 maja 2013, 18:22
Lokalizacja: TL

Post autor: piecornik »

Zgadza się 5s2p. Pytanie tyczy sie konkretnie elektroniki, czy jest jakaś różnica między wersją 2.6Ah i 4Ah (nie wiem jakie ogniwa są w tej drugiej).
Pytanie poboczne - czy przejmować sie oporem wewnętrznym ogniwa?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ja niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytania o elektronikę, ale jak wrzucisz jej zdjęcia, to może ktoś będzie mógł coś powiedzieć.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ