Podziel się swoim smutkiem 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Fluxor pisze:Teraz takie te ramy rowerowe robią, że nic się nie mieści.
Robią różne tak że klient ma wybór. Co to za rama? Wygląda na 19. Ostatnio grzebałem przy MTB zdaje się też lazaro, opony grubaśne, koła 29, rama 17 - wyglądał trochę śmiesznie i faktycznie miejsca w tej ramie to nie było, no ale kto broni kupić z większą ramą?
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Manekinen, Lazaro Core V3 z ramą 19" i kołami 29, opona 2.1. Większa rama byłaby znacznie za duża dla mnie.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Ja zamocowałem u-locka tak jak na foto. Mam już tak 3 lata i jest ok.

Obrazek
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Jakiś pechowy dzień wczoraj miałem.
Na fajrant rozwaliłem sobie frezem dłoń podczas czyszczenia osłony frezu (oczywiście maszyna była wyłączona) i nie jest to jakieś mocne rozcięcie ale w miejscu newralgicznym i co chwilę rana się otwiera.

Po powrocie do domu postanowiłem przyjrzeć się niedziałającym wentylatorom w aucie. Do tego celu zaciągnąłem zasilacz labo 30V 10A - oba wentylatory nie mają 1 biegu a na tym działającym pobierają po ~70W, choć zazwyczaj psuje się ten słabszy bieg (60W) i zostaje tylko mocniejszy (250W)*. Do tego postanowiłem posprawdzać inne usterki układu chłodzenia, których nie wykrywa komputer, bo działanie wentylatorów i tak jest dziwne. Daję się więc do wyciągnięcia wtyczki z czujnika temp - wyrwałem cały czujnik. Ok, mam nowy to go od razu podmienię, bo były nie do końca zgodne odczyty dla ECU i licznika. W międzyczasie zasilacz doładowywał aku - patrzę a na nim 12,4V i 0A - zasilacz padł :evil: Testuję nowy czujnik temp i odczyty rozjechane o 20 stopni :evil: No ale postanowiłem się przejechać kawałek - po chwili temperatura spada i pojawia się ikonka niskiego poziomu płynu - nowy czujnik wystrzeliło łącznie z oringiem a nie mam innego pasującego. :[
Jak na 1dzień to już chyba wyczerpałem limit pecha, więc biorę się za odkręcanie sterownika wentylatorów - oczywiście śruby kręcą się razem z nakrętkami, do których nie ma dojścia. Po tym już sobie darowałem dalsze grzebanie, bo wszystko czego dotknąłem ulegało destrukcji a chciałbym jeszcze tym autem pojeździć trochę i nie wydawać fortuny na nowe części (np nowy sterownik wentylatorów >900zł w ASO) zamienniki (o ile są dostępne dla mojej wersji) to ~200-250, używki do 150zł.

* info dla elektryków/elektroników - zasilacz 10A ustawiony był w trybie CC na maxa więc jakkolwiek uciągnął by wentylator 250W, zaiskrzyłoby podczas podpinania itp, szczególnie że na przewody na wyjściu z zasilacza założyłem kondensator bodajże 10.000uF. Zresztą testy omomierzem potwierdzają brak przejścia na 2gim biegu.

Także jutro do pracy jadę motorkiem i mam nadzieję na bezdeszczową pogodę i dostępność oringów w sklepie motoryzacyjnym.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Chwilę po napisaniu poprzedniego postu poczułem, że dopada mnie gorączka. 39.7°C obecnie, rano 0.3 mniej w międzyczasie nawet tylko 38.2 także ten weekend przyniósł mi niezłe combo.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Podczas wakacji nad morzem zgubiłem mojego mi banda... :mad:
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Convoy L2, zamówiony 6. grudnia na BG przez Priority Air Mail, jak się dzisiaj okazało, znalazł się w oddziale DPD w ZG. Tymczasem, razem z moją inną ważną paczką leżą w wytrawiaczu: https://poscigi.pl/zielona-gora-ewakuacja-pracownikow-dpd-wyciek-nieznanej-substancji-z-przesylki-kurierskiej/ :(

EDIT: W lokalnym radiu podali, że przesyłki wstrzymane. No i ktoś może nie dostać prezentu, jeżeli się nie pozbierają (i nie uległ uszkodzeniu)...
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Znając dpd to pewnie rzucali tymi paczkami, samo nie wyciekło.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Paczki szczęśliwie dotarły jeszcze tego samego dnia - wyjechały z terminala o 10:00 do doręczenia. Nie miały żadnych śladów podejrzanych substancji :)
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Zepsuła się kolejna żarówka LED z IKEA. Jedna udało się wymienić na gwarancji ale ta już chyba po jest i na dodatek już ich nie produkują. Jedna dioda przestała świecić całkiem a reszta migała. Okazało się, że wszystkie popalone. Nie wiem jak to mogło migać w ogóle.

Obrazek
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Jak chorować to zawsze w weekend. Dobrze się czułem aż w piątek o 17 łup i jakieś zatrucie pokarmowe czy inne ustrojstwo. Noc z życiorysu i kolejny dzień też.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

Taki już prawie sześcio tygodniowy smutek. Miałem mały wypadek na motocyklu (poślizg na lodzie). Maszyna dostała "strzała" od przejeżdżającego auta i w wyniku uszkodzeń została przez ubezpieczyciela spisana na straty. Ja skończyłem z połamanym kciukiem i kilkoma pęknięciami palców. Do tego stłuczone plecy i ramię. Na szczęście pogoda za oknem bardziej dla motorowodniaków niż motocyklistów, więc nie boli aż tak bardzo niemożność powrotu na drogę. Na razie muszę doprowadzić siebie do stanu używalności, a później będę szukał nowych światełek wbudowanych w motocykl.
zed-art.co.uk
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: Misiek_86 »

Witam ponownie po dość długiej przerwie, jak niektórzy wiedzą miałem wypadek na rowerze wstawioną mam blaszkę tytanową :/ no i ... znowu problemy z ręką - drętwieje, czasem niedowład, skurcze :/ masakra. Miałem wracać do organizacji rajdów rowerowych, lecz niestety pozostaje mi tylko jazda po mieście rowerem :/
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: pietros »

W sobotę chciałem wykorzystać ładną pogodę i rozpocząć sezon motocyklowy. Wrzuciłem aku do maszyny, i... nawet nie zagadał... :evil:
A przed zimą palił bez jakiegokolwiek problemu..
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: Pyra »

Witam

Wczoraj, po dwudziestu latach zamieszkiwania w akwarium, znalazłem rano martwego buszowca ostorpyskiego. Człowiek się zżył przez tyle lat...
Zasadniczo, to te ryby dożywają około 15 lat, więc nie było to niespodzianką, a jednak.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ