Uchwytwy do latarek

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
rafal77
Posty: 5
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 21:05
Lokalizacja: zabrze

Uchwytwy do latarek

Post autor: rafal77 »

Witam
Chciałem się z wami podzielić doświadczeniem z uchwytami rowerowymi .
Niestety , nie trafiłem jeszcze na taki który by pewnie trzymał moja lampkę .
Kupiłem Convoya od Darka (Darek70) wraz z uchwytem zdjęcie pierwsze , no i po pewnej wycieczce przyjechałem bez niej wypadł nawet nie wiem w którym momencie .
A wiec musiałem kupić drugiego canvoya tym razem dokupiłem uchwyt z drugiego zdjecia , i znowu po dzisiejszej wycieczce rozpadł się uchwyt wraz z latarką , jedno szczęście że zauważyłem i nic się nie stało z latarką
Ale problem uchwytu mam dalej na pewno nie polecam żadnego z nich
Może ktoś ma wypróbowany jakiś uchwyt który pewnie mocuje latarkę
A dodam jeszcze jedno że muszę mieć uchwyt obrotowy,ze względu na mocowanie lampki na kierownicy .
Załączniki
uchwyt 2.jpg
uchwyt 2.jpg (7.49 KiB) Przejrzano 8034 razy
uchwyt 1.jpg
uchwyt 1.jpg (4.41 KiB) Przejrzano 8034 razy
Ostatnio zmieniony poniedziałek 28 mar 2016, 14:38 przez rafal77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ven0n
Posty: 194
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 17:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Ven0n »

Co ty tym rowerem z przepaści zeskakujesz, że ci te latarki wypadają z uchwytów ? :D
Latarki mają dołączone takie sznurki/smyczki jak to się zwie, polecam je "zawiesić" na te uchwyty. A do samego uchwytu jeśli ci tak luźno trzyma latarkę, to wpakuj jakąś uszczelkę/gumkę/kawałek dętki między zaciski uchwytu a latarką.
Convoy S2 3.04A by Dariusz70
UltraFire S5 Mod
Convoy S2+ 3x XP-G
Convoy C8 XML U4 1C
Convoy C8 XP-G
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

No wypróbowany i sprawdzony mamy ten pierwszy. :roll:
Odpadła sama latarka, czy cały chwyt zgubiłeś?
rafal77
Posty: 5
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 21:05
Lokalizacja: zabrze

Post autor: rafal77 »

VenOn
Masz rację z tą smyczą ale w drugim rodzaju uchwytu miałem zaczepiony ten sznureczek , ale w tym miejscu gdzie rozpadła się lampka , tak że to nic nie dało .
Muszę przyznać że nie pamiętam czy w taki sam sposób zabezpieczyłem latarkę w uchwycie pierwszym.
Mam rower trekingowy zazwyczaj jeżdżę po asfalcie , ale oczywiście czasami trafia sie odcinek gdzie są dziury trzeba zeskoczyć z krawężnika
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Smyczke oplatasz za kierownicę, nie za uchyt.
rafal77
Posty: 5
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 21:05
Lokalizacja: zabrze

Post autor: rafal77 »

Z tego pierwszego mi wypadła latarka uchwyt do kierownicy jest mocowany śrubką i dość mocno się trzyma kierownicy
Latarkę po włożeniu do pierwszego uchwytu i próbie załączenia jedna ręką ( załącznik w Cnvoyu jest z tyłu ) powoduje że latarka sie wysuwa z małym oporem do przodu trzeba ję przytrzymać drugą ręką
Awatar użytkownika
Ven0n
Posty: 194
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 17:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Ven0n »

No piciex podaje lepszą metodę. Latarkę poza samym włożeniem do uchwytu można naprawdę porządnie zabezpieczyć. Mam nadzieję, że ktoś zaproponuję też jakiś patent z trytytkami, bo w najgorszym przypadku to i ta smyczka może zawieść;)
Convoy S2 3.04A by Dariusz70
UltraFire S5 Mod
Convoy S2+ 3x XP-G
Convoy C8 XML U4 1C
Convoy C8 XP-G
rafal77
Posty: 5
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 21:05
Lokalizacja: zabrze

Post autor: rafal77 »

Trytytki odpadają jak trzeba ją demontować co chwila bo strach zostawić
Ale muszę faktycznie sprawdzić możliwość zamocowania sznurka o kierownicę
Choć z drugiej strony to jest sposób na to aby jej nie zgubić a ja chce korzystać z nie j i nie martwić się tym że mi wypadnie
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

rafal77 pisze:Latarkę po włożeniu do pierwszego uchwytu i próbie załączenia jedna ręką ( załącznik w Cnvoyu jest z tyłu ) powoduje że latarka sie wysuwa z małym oporem do przodu trzeba ję przytrzymać drugą ręką


Latarkę chwytasz jak papierosa (palcem wskazującym i palcem do <spadaj> ) tryby zmienisz kciukiem tej samej ręki...
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Niech Kolega zakupi sobie solidny uchwyt LED LENSERa, o taki:

Obrazek

lub uchwyt FENIXa ALB-10:

Obrazek
(oba mają regulację kąta w płaszczyźnie poziomej)

i latarka będzie trzymać się pewnie, ja jeżdżę od dobrych kilku lat z L2P w podobnym uchwycie LL, tylko bez tej zabezpieczającej gumki i latarka siedzi jak przyspawana, nie tylko nie wypadła mi samoczynnie ani razu, ale i włożyć/wyjąć ją dosyć trudno.

Chyba, że latarka ma za małą średnicę tubusu względem uchwytu, wtedy źle dobrany uchwyt nawet markowy nie będzie trzymać pewnie, temu problemowi też można zaradzić, wystarczy wyciąć ze starej dętki odpowiednią podkładkę i razem z nią włożyć latarkę do uchwytu.
cervandes
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cervandes »

Ja na Convoye od Darka używam takich uchwytów:

http://allegro.pl/ak6-uniwersalny-uchwy ... 82424.html

Mam dwa, dwie latarki i zrobiłem na tym 10.000km, zaczynam trzeci sezon. Jeżdżę mocno agresywnie, nigdy mi się nie zdarzyło, żebym miał podejrzenie, że latarka się przesunęła czy wypięła. Nigdy nic się nie stało, nawet przy solidnym dzwonie jakiego zaliczyłem przez pieszego czy kilka wywrotek jakie się zdarzyły.
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A REF
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A kolimator 15*90
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Mam te chińskie obie, tzn. taką obrotową i stałą. I ta obrotowa trzyma rzeczywiście trochę słabiej. Ale zawsze mam latarkę zaczepioną dodatkowo na kierownicy smyczą czy innym sznurkiem.
marcho
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 17 sty 2012, 17:30
Lokalizacja: DG

Post autor: marcho »

witam - ja do lampek home made użyłem dwóch uchwytów obrotowych i uchwytu do bidonu i wylazł mi taki potworek na kierownicę - jest brzydki ale DZIAŁA :mrgreen:
http://image.ceneo.pl/data/products/261 ... jpg?=05531
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pzdr
Awatar użytkownika
Zee
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 12:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Zee »

Domowe konstrukcje mają to do siebie, że są często gęsto znacznie solidniejsze :razz:
Obrazek
Znalezione tutaj.
Cree
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 12 lis 2015, 10:22
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Cree »

Witam!
mam kierownice która zwiększa swoją średnice w kierunku mostka i ten najprostszy uchwyt nie pasuje.
Macie jakąś tanią alternatywe do convoya s2+?
ODPOWIEDZ