Autem do CRO

....nie pasujące gdzie indziej...
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Autem do CRO

Post autor: Lampek »

Mamy jechać w 4 dorosłe osoby na wczasy. Pytanie dotyczy czy w Audi A4 kombi będzie w miarę wygodnie na tylnej kanapie, czy lepiej nie ryzykować i jechać na 2 auta?
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Kilkukrotnie jechałem polonezem w 4 osoby i nie było problemu. Nie ważne czym się jedzie bo i tak co jakiś czas trzeba się zatrzymać i rozruszać ;)
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

jaka a4 - jak b5 to jest mało miejsca z tyłu i może być niewygodnie.
slavoy
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 22:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: slavoy »

W A4 B6 dwie dorosłe osoby oraz szczupłe 10 letnie dziecko z tyłu i była tragedia jeśli chodzi o szerokość - zero jakiejkolwiek możliwości ruchu. Aczkolwiek wydaje mi się iż 2 nie za tęgie osoby powinny dać radę w jako takim komforcie dojechać.
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

2 normalne osoby z tyłu dadzą radę, w końcu będziesz jechał około 12 godzin
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

12 godzin do Cro????????????????????? Skąd :D :D chyba ze snem na Węgrzech i drugie kilkanaście następnego dnia :) ja bujam z Lublina i 12 to robię na Węgry za Balaton
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

alojzy, Kolego 12h to spokojnie robisz. Do Zadaru wg mapy masz 10.5 h omijając Słowenię. Cała trasa autostrady, Więc 12h to masz rezerwę, zresztą jesli nawet będzie 13h (zależy jak kto jedzie) to nie jest 18 godzin do czarnogóry
Awatar użytkownika
owies
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 15 gru 2013, 16:20
Lokalizacja: mam wiedzieć ?

Post autor: owies »

Heh, kombi.
Bardziej martwiłbym się o tempomat czy klimę.

Golfem 4 generacji na gwincie i 18" obróciliśmy spokojnie, robiąc jeszcze 1000km po samej Chorwacji. Objechać Hel rok wcześniej też daliśmy radę.
Fakt, do bagażnika nie było szansy zmieścić choćby 1.5l wody ale na samą podróż nikt z nas nie narzekał. Parasole, kola dmuchane, materace... dużo klamotów udało się zabrać :)

(gwint = twardy zawias + obniżony samochód)

aha, w CRO byliśmy dwa tygodnie, Bałtyk tylko 4 dni a każdy zabrał to co chciał.
EDC X1 by greg
XM-L2 T6 3C / TIR narrow / extended
Astrolux A01

Nareszcie widzę... :)
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

spokojnie dasz radę z długimi przerwami w te 12h. Od Węgier same autostrady.
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

slavoy pisze:W A4 B6 dwie dorosłe osoby oraz szczupłe 10 letnie dziecko z tyłu i była tragedia jeśli chodzi o szerokość - zero jakiejkolwiek możliwości ruchu. Aczkolwiek wydaje mi się iż 2 nie za tęgie osoby powinny dać radę w jako takim komforcie dojechać.
Właśnie taki model to jest. Wydaje mi się, że jak na kombi, to miejsca za wiele nie ma dla 4 dorosłych na bagaże, a jakie warunki na tyle to nie mam pojęcia. Ja mam Stilo 3D i na tylnej kanapie 1200 km nie chciał bym jechać nawet w 2 dni. Bagażnik mamy pełniutki plus połowa tylnej kanapy. We dwoje byliśmy już 7 razy i dla mnie to sama przyjemność, oczywiście z noclegiem. Raz jechałem bez noclegu i 10 lat młodszy byłem, nigdy więcej.
kisi pisze:2 normalne osoby z tyłu dadzą radę, w końcu będziesz jechał około 12 godzin
Właśnie niby jazdy tylko 12 godzin, oczywiście z noclegiem w Podlehniku. Bagażnik trzeba załadować pod sufit, chociaż jesteśmy osobami wagi średnio-lekkiej to mam wątpliwości czy warto w porównaniu z komfortem jazdy we dwoje.
owies pisze:Heh, kombi.
Bardziej martwiłbym się o tempomat czy klimę.
Tempomat mam w swoim i w sumie nie bardzo się sprawdza(spalanie) na falującej góra-dół autostradzie, zjazd przyhamowuje, a w górę gaz do dechy. A klima przy +40 na końcu trasy nie wyrabiała, to normalnie ogień palił, po półgodzinnym postoju dalej działała dobrze.
Ostatnio zmieniony środa 01 cze 2016, 23:12 przez Lampek, łącznie zmieniany 1 raz.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Dwie osoby na tylnej kanapie - ok - ale trzecia, nawet dziecko - mordęga. Praktycznie w każdym samochodzie.
Warto zrobić postój - w końcu mamy wolne i warto przerwę potraktować jako atrakcję. Pewnie, da się na raz - jak dwie osoby kierują to nawet spoko - pod warunkiem, że nie staniemy w korku na parę lub nawet paręnaście godzin...
Tempomat - mam, nie korzystam, jak próbowałem (właśnie do Chorwacji) - to zmęczenie a raczej senność atakowała szybciej.
Twarde zawieszenie daje w d... wolałbym bez klimy jechać ... ( i to nie mówię o chińskim gwincie który nie pracuje, tylko o normalnym pracującym, ale sportowym zawieszeniu).

Ps. Da się wszystko - dawniej 4 osoby jechały maluchem do Grecji na raz :) tylko po co się męczyć jak nie potrzeba?
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

A4 to, po numerze modelu sądząc niby model wyżej niż kompakt, ale miejsca z tyłu wcale nie ma dużo: o prawie 7 cm MNIEJ niż xsara kombi z tego okresu.

http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... /b6/avant/
http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... /ii/kombi/

Co ciekawe: w A3 jest szerzej niż w A4: http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... sportback/
Dla Stilo nie znalazłem.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Lampek, to jest gadanie o wyższości wielkanocy nad bożym narodzeniem. Jednym pasuje apartament bez klimy i daleko od plaży, a inni nie jadą jak nie mają basenu. Wsiądź, przejedź się, zastanów nad wyższym budżetem na jazdę 2 samochodami i podejmij decyzję. Liczenie centymetrów niczego nie da.
Gdy jadę na wakacje, traktuję 5os crossovera jako auto 3 osobowe, bo z bagażami niewiele już zmieścisz, więc ile osób, tyle opinii.
Skorupa
Posty: 17
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 12:13
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Skorupa »

Jechałem do Chorwacji Astrą G kombi, czyli autem raczej mniejszym niż a4. Tempomatu nie miałem, klima mi się wysypała (jak to w Oplu), ale nikt z 4 osób na pokładzie nie narzekał. Trasa ok. 1000 km w 14 godzin, w tym 3 godz. w korku - klima już nie żyła :) W bagażniku pełne koło zapasowe (LPG) i bagaże pod sufit.

Nie specjalnie rozumiem Twój dylemat - pamiętam czasy jak z rodzicami i dwójką rodzeństwa jeździliśmy nad nasze morze 400-500 km Maluchem albo Seicento siedząc po turecku z tyłu, bo bagaże były między siedzeniami a kanapą i jakoś dotrwaliśmy bez jęków.

Jak masz pieniądze na paliwo i winiety (rozumiem, że jadąc jednym autem dzielicie koszty na pół) to jedź w komforcie, a jak wolisz taniej i w fajnej atmosferze to pakujcie się w jedno auto i zostaną kuny na dwa zarąbiste obiady w restauracji :)
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Jak tylko się nie boisz o awarię to jedź jednym :) jakoś tak fajniej jest, może i ciaśniej ale fajniej. Ja kiedyś paskiem b5 w kombiaku pojechałem do Bułgarii w cztery osoby, przez Rumunię. Dawał sobie radę i wysiadłem po 18h o własnych siłach, nie było tragedii. A po autostradach to 12h szybko zleci.
ODPOWIEDZ