latarka kątowa

Oświetlenie montowane na głowie
fitoro
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2015, 20:26
Lokalizacja: sanok

latarka kątowa

Post autor: fitoro »

witam, cześć i czołem !

słuchajcie kochani- szukam tak dosyć pilnie latareczki - koniecznie kątowej bo chce żeby robiła za czołówkę podczas wędrówek górskich w zimie i w lecie i także jako uzupełnienie w jeździe na rowerze- uzupełnienie dla convoy s2+ OP barwa ciepła. myślę, że kątowa będzie wygodna jak się ją włoży w opaskę bo można sobie łatwo ustawić kąt świecenia. chciałbym aby miała barwę neutralną. spodobała mi się od Grega SolarForce L2E 3x XP-L ext 3.0 HE 1800lm ale jest trochę za duża. czy warto dopłacać coś do tych trzech diod czy lepiej coś mniejszego z jedną? ważne żaby była modowana
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Skilhunt H02 new / Nitecore HC30
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Skilhunt H03, Armytek Wizard.
fitoro
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2015, 20:26
Lokalizacja: sanok

Post autor: fitoro »

dzięki za odpowiedzi . a co powiedziecie o tej solarface co podałem wyżej - od Grega
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Jak Ci się podoba solarka od Grega (i cena OK) to bierz i nie zastanawiaj się. Trosze większa głowica, ale za to będziesz miał super sprzęt - nie dość, że wydajny to jeszcze sam sobie zaprogramujesz tryby jakie chcesz.

Rozważ diodę Nichia NVSW219C - super kolor, choć wydaje się nieco ciemniejszy. Ale przy czołówce te 1650lm to dużo za dużo.
fitoro
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2015, 20:26
Lokalizacja: sanok

Post autor: fitoro »

Właśnie tak mi sie wydaje, że to by było to od Grega. Jedynie czym sie martwię to względnie większa waga od małych czołówek i trochę obawiam sie że bedzie się telepać przy chodzeniu. Dla mnie ważne jest to że jest to latarka która przeszła przez ręce fachowca i jest poprostu dopracowana pod każdym względem. Jeszcze nitecore hc50 z tego co widzę jest chyba Ok ale jest dużo bardziej okrojona do latarki Gregowej
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Ja mam jako czołówkę Nitecore HC50 , 130g. Gregowa jest 165g (obie bez ogniwa). Rożnica w masie jest, ale i tak obie nie nadają się do biegania. Ale do chodzenia jak najbardziej. Potrzebny dobry pasek potrójny.

Przy zakupie zawsze jest taki dylemat. Czy jedno urządzenie uniwersalne czy 2 bardziej dedykowane. Jak jedno to bierz L2E.

Jak dwie latarki, to na czołówkę brał bym coś bardzo lekkiego na 18650 (to co koledzy linkowali wcześniej) a jako zwykła latarkę L2P do Grega z 3xNichia. Mam jego L2P z XM-L od 4 lat i to moje podstawowe świecidełko, które zawsze zabieram.

A i tak jak to zostaniesz to skończysz z całą kolekcją :-)
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Tutaj jest wątek o podobnej czołówcę(klon HC30) ale masz możliwość swojego moda ;)
Ganzo G718B
fitoro
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2015, 20:26
Lokalizacja: sanok

Post autor: fitoro »

a co myślicie o Fenix hp30 ? dużym plusem jest to, że ma regulowany kąt nachylenia.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 22 sie 2016, 21:26 przez fitoro, łącznie zmieniany 1 raz.
fitoro
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2015, 20:26
Lokalizacja: sanok

Post autor: fitoro »

stało się. zakupiłem od Grega tą solarforce L2E Z 3x nichia. dajcie jakiś namiar na jakąś dobrą opaskę potrójną na głowę pod tą latareczkę
Ostatnio zmieniony poniedziałek 22 sie 2016, 21:27 przez fitoro, łącznie zmieniany 1 raz.
bienio
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 13:49
Lokalizacja: moja sprawa

Post autor: bienio »

No to kolego żeby taki młotek jakim jest Solarforce L2E zastosować w formie czołówki to musisz mieć naprawde silne mięśnie karku :-) .
fitoro
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2015, 20:26
Lokalizacja: sanok

Post autor: fitoro »

Spoko spoko. To ma służyć bardziej do codziennego użytku. A czołówka bardzo sporadycznie lub nawet wcale. Najwyżej kupię następną :o
ODPOWIEDZ