Czołówka dla biegacza

Oświetlenie montowane na głowie
kola666
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Łódź

Czołówka dla biegacza

Post autor: kola666 »

Witam Wszystkich.

Od kilku dni przeglądam forum jednakże dopiero dzisiaj się zarejestrowałem ponieważ chciałbym zasięgnąć Waszych porad.
Szukam czołówki dla biegacza, gdzie będzie wykorzystywana głównie w lesie. Kryterium to jak najmniejsza waga oraz dobre doświetlenie ścieżek leśnych po zmroku. Przejrzałem kilkanaście wątków i nasunęły mi się poniższe modele:

1) Nitecore HC30 Neutral White
2) Skilhunt H02R
3) Skilhunt H03R

Nitecore to mój faworyt, ale może Skilhunt jest równie dobry?
Do czołówki muszę również zakupić ładowarkę i ogniwa. Co do ładowarki to też bym poszedł w Nitecore np. D2 lub Xtara jednakże wybór ogniwa to już dla mnie zagadka.
Ogromna prośba forumowiczów o poradę co zakupić i gdzie?

Pozdrawiam
Konrad
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Skilhunt H02 wykreśl, bo jest cięższa od pozostałych.

Pozostałe to bardzo dobre propozycje.
Nitecore H30 jest ciut lżejsza i lepsza do biegania. Ogniwa 18650 muszą być zabezpieczone. Zwykłe 18650 są za krótkie i mogą nie łączyć.

Skilhunt H03R świeci nieco szerzej i ma ciut mniej skupione światło. Ogniwa 18650 mogą być zwykłe. Najlepsze i najtaniej tutaj:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=19587
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

HC30 będzie ok. Ja na maksymalnej mocy śmiga w nocy po lesie(jednak na rowerze) i jest dobrze.
kola666
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kola666 »

Dzięki za odpowiedzi. To zdecydowany jestem na HC30. Kupować będę raczej na banggood, jednakże mam tylko kupon zniżkowy na 5%. Czy są jakieś zniżkowe kody na tą czołówkę?
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Poszły na PW kody zniżkowe. Zerknij czy nadal działają.
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

Skilhunt H03r to +10g w stosunku do Nitecore HC30 jeśli chodzi o cały zestaw latarka+opaska+ogniwo. H03r ma dodatkowo wbudowany magnesik, trzyma spoko. Więc sama latarka dużo cięższa nie jest. A i opaska jest solidniejsza. Jak tylko do biegania to H03r też bardzo spoko, jak od czasu do czasu na rower to HC30 będzie lepsza.
kola666
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kola666 »

Dziękuję za podpowiedzi. Zamówiłem nitecore hc30 neutral white mam nadzieję, że będzie się dobrze spisywać.
syki
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 06 wrz 2016, 23:50
Lokalizacja: Polska

Post autor: syki »

Witam wszystkich serdecznie,
przeglądam to forum również jak kolega wyżej od kilku dni i zamówiłem już skilhunta h02 za 100zł, lecz jestem zdecydowany bardziej na nitecore hc30 ponieważ bliżej mu do biegania. Zatem moje pytanie brzmi następująco czy to jest najbardziej korzystna cena za ten sprzet jak i czy warto zamawiać tego typu rzeczy z aliexpress (brak zabezpieczenia przez paypal, płacę poprzez przelewy 24) http://pl.aliexpress.com/item/2015-New- ... 44247a4e4f w wersji neutral white 42,8$. Pozdrawiam
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Znacznie taniej możesz kupić na banggood z kodem zniżkowym który podesłałem Ci na PW.
Na banggood bez problemu zapłacisz kartą lub paypalem dzięki czemu łatwiej uzyskasz zwrot gdyby coś było nie tak.
syki
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 06 wrz 2016, 23:50
Lokalizacja: Polska

Post autor: syki »

Dziękuje bardzo za odpowiedź.
mesner79
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2016, 21:00
Lokalizacja: Kalwaria Zebrzydowska

Post autor: mesner79 »

Witam Wszystkich! To mój pierwszy post. Wchodzę dopiero w temat, tzn. szukam od jakiegoś czasu mocnej czołówki, trochę do biegania po lesie, trochę na rower nocą w lesie (jako drugie światło - lampa rowerowa też pewnie będzie do zmiany). Standardowo patrzyłem na firmy typu Petzl, Black Diamond aż trafiłem na to forum.
Czytam, że można kupić taniej np. Nitecore XC90 na Bangood z użyciem kodów. Mógłbym prosić o ich udostępnienie? Dzięki z góry
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Najlepsza będzie Nitecore HC30 neutral.

Musisz napisać prośbę tutaj:

http://budgetlightforum.com/node/42825?page=5
Awatar użytkownika
Peaberry
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 27 wrz 2016, 21:23
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Post autor: Peaberry »

No to podepnę się pod wątek, bo właściwie jest to temat, który mnie interesuje. Od jakiegoś czasu biegam dość regularnie. O ile na początku biegałam krótko i wiosna nie stwarzała problemu bo dzień się wydłużał o tyle teraz zaczyna się problem po zmroku. Ergo - szukam czołówki do biegania. O ironio! Lennin miał kilka! :) Poszukuję czegoś na dłuższe wybiegania wieczorem a w przyszłości w góry. Jestem kompletnym laikiem - ogarnęłam buty, sprzęt biegowy, treningi, ale wybaczcie o latarkach nie będę się już uczyć. Wykorzystam "znajomości" :) Czyli: potrzebuję czegoś, co mnie nie będzie oślepiać a podawać światło pod nogi i trochę do przodu. Rozumiem, że będą potrzebne akumulatory i ładowarka... (ech koszty) Wierzę, że szanowna Administracja będzie tym razem wyrozumiała. ;)
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Napisz jaki budżet chcesz na to przeznaczyć ale i tak najlepiej będzie kupić coś na ogniwa Li-Ion typu 18650 np. Nitecore HC30 oraz ładowarkę do ogniw np. Nitecore D2.
Awatar użytkownika
Peaberry
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 27 wrz 2016, 21:23
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Post autor: Peaberry »

Oj, koszty! Ja pojęcia nie mam ile to by mogło kosztować! :( Przykro mi. Dziękuję za chęć pomocy. Liczę, że odezwą się starsi stażem użytkownicy, którzy nas pamiętają. Nie chcę zwyczajnie zaśmiecać wątku, a wysłuchiwanie pytań od kompletnego laika, w dodatku kobiety nadszarpnęłoby cierpliwość wielu. Potrzebuję konkretnych propozycji, może z drugiej ręki... Oczywiście mogłabym napisać bezpośrednio do Calineczki, Bociana albo innych znajomych, ale nie pomachać przyjaźnie łapką na tym forum to byłby grzech.
ODPOWIEDZ