Szeroki kąt świecenia -jaka latarka?.

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
berkut123
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 01:05
Lokalizacja: Boleszyn

Szeroki kąt świecenia -jaka latarka?.

Post autor: berkut123 »

Potrzebne mi dwie latarki . Jedna o małym kącie świecenia –zamówiłem coś o nazwie Convoy L6.
Druga o szerokim kącie widzenia , wstepnie wybrałem jedną z tych trzech z 9 ledami
http://allegro.pl/latarka-led-cree-5x-x ... 30267.html
http://allegro.pl/latarka-led-cree-9x-x ... 66753.html
http://allegro.pl/latarka-led-cree-7x-x ... 41629.html

No i teraz pytanie czy te latarki mają szeroki kąt świecenia?
Nic nie ma o tym w opisie aukcji.
Dlaczego czas świecenia podany dla tych trzech latarek jest taki sam ? (no chyba że sztuka jest sztuka, i jeden ...piiii... czy jest jedna dioda czy 100 –czas świecenia taki sam- jak dla mnie to ściema.
A może jakaś inna latarka o szerokim kącie świecenia ? Tylko żeby było normalne zasilanie, tak jak w tych czyli 3x 26650 –lub coś w tym stylu .
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

berkut123 pisze:Druga o szerokim kącie widzenia , wstepnie wybrałem jedną z tych trzech z 9 ledami
http://allegro.pl/latarka...6435530267.html
http://allegro.pl/latarka...5818266753.html
http://allegro.pl/latarka...6417941629.html

No i teraz pytanie czy te latarki mają szeroki kąt świecenia?
Nic nie ma o tym w opisie aukcji.
W życiu bym nie kupił czegoś takiego.
W zasadzie o konstrukcji oprócz ilości diod nie wiadomo nic, czyli założyć trzeba, że chłodzenie jest kiepskie.
A jak chłodzenie jest kiepskie to taka latarka podziała króciutko na tych dołączonych aku, na lepszych jeszcze krócej.
Brak nie tylko opisu jak to świeci, ale jaki sterownik tam jest, jakie dokładnie diody itd.
Pawello
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 21:26
Lokalizacja: Barlinek

Post autor: Pawello »

Sam jestem w trakcie poszukiwania tej odpowiedniej latarki. Radzę abyś zgłębił temat w dziale "Sprzedam" tak są propozycje latarek po modyfikacjach, które miażdżą swoich oryginalnych odpowiedników.
berkut123
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 01:05
Lokalizacja: Boleszyn

Post autor: berkut123 »

Poczekamy , może ktoś ma którąś z latarek , wypowie się jak mu to działa . Na pełnej mocy to bym używał tylko chwilami , tak jak mignięcie światłami drogowymi na drodze . Te inne mają jakieś śmieszne zasilanie , np jeden akumulator o małej pojemności typu 18650- parodia westernu czy co ? Tu przynajmniej są 3 x 26650. Chłodzenie musiało by być konkretne, jeżeli akumulatory maja się rozładować w ciągu 30-40 minut na pełnej mocy.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

berkut123 miałeś już do czynienia z jakimiś mocniejszymi latarkami? Czy tak zamawiasz w ciemno?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Badziewne te latarki są i tyle.
Miałem w rękach, rozkręcałem, im późniejsze modele tym gorsze, diody wiszące w powietrzu nie będą żadnym zaskoczeniem. Markowe 18650 będą 2-3 razy lepsze od tych 26650 z zestawu.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
berkut123
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 01:05
Lokalizacja: Boleszyn

Post autor: berkut123 »

jak akumulator 26650 może mieć mniejszą pojemność od 18650? Co z fizyką ? co z wzorami ? Jest gęstość energii, czyli w ile energii można zmieścić w kilogramie akumulatora. Nie mówię o tych aku w zestawie ( to gratisy z ładowarką włącznie) , mówię o aku jako czymś co ma określoną masę . Nie zamawiam w ciemno , dlatego pytam się o te latarki. Jakby był ranking latarek było by prościej . Wystarczy prosta informacja: ilość lumenów , kąt świcenia , pobierana moc z zasilania ( nie jakieś bzdety o czasie świecenia z jakiegoś akumulatora). I co jest najdziwniejsze potrzebna jest informacja czy to jest trwałe , Urządzenie tak prymitywne jak latarka nie powinna się psuć , a jednak wiem że to jest możliwe.
marcin637
Posty: 159
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 22:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: marcin637 »

Każdy lubi coś innego, więc stworzenie rankingu pewnie by się nie udało. Polecam lekturę forum. Na pewno znajdziesz coś co spełnia Twoje oczekiwania.
Meloman
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meloman »

jak akumulator 26650 może mieć mniejszą pojemność od 18650? Co z fizyką ? co z wzorami ?
Słowo klucz "markowe". Jeśli wierzysz w etykiety i slogany "produkt najwyższej jakości" to nie będą. Jak porównasz rzeczywiste parametry, a nie te deklarowane na etykiecie, to zdanie zmienisz.

Nie wiem na ile pamiętasz wczesne lata dziewięćdziesiąte i elektronikę sprzedawaną na straganach. Większość przenośnych radiomagnetofonów firmy Panaconix miała moc wyjściową audio od 500 watów wzwyż 
berkut123
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 01:05
Lokalizacja: Boleszyn

Post autor: berkut123 »

Będę czytał , mam tak małe wymagania to znajdę : zasilanie z wymienialnych aku o względnej pojemności, moc diod niewielka , szeroki kąt świecenia . A pytanie niech sobie wisi na forum . Ktoś kto tego używa na co-dzień może się wypowie. Mi się nie spieszy .
Meloman
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meloman »

Jeśli preferujesz oświetlenie seryjne to może to Cię zainteresuje:
http://lampkinarower.pl/lampy-rowerowe- ... storm.html

Kumpel kupił w zeszłym tygodniu i powiem Ci, że dla Ciebie może być to strzał w 10. Światła aż za dużo, do tego pilot na kierownicę, żebyś mógł łatwo redukować światło, gdy na horyzoncie pojawią się inni użytkownicy drogi, 1600 lumenów i pakiet zasilania oparty na 4 ogniwach. Śmigał z tą lampką ponad 3 godziny, w lesie świecił pełną mocą i akumulator zdoił do połowy.

Jedyne ale to temperatura barwowa 6500K, która jest bliższa xenonom, aniżeli naturalnemu oświetleniu. Mimo wszystko bardzo fajna i kompaktowa lampka z 2 reflektorami (jeden szeroki świecący blisko i szeroko, drugi oświetla dalszy plan).
berkut123
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 01:05
Lokalizacja: Boleszyn

Post autor: berkut123 »

Widzę że aku o symbolu 18650 jest faworyzowane jako najlepsze . Ale ja jestem elektrykiem , obowiązują mnie wzory. Dla mnie to tylko symbol informujący o objętości ogniwa( wymiary 18mm x 65mm ). Jego pojemność, napięcie to insza inszość. O producencie się nie wypowiadam. Tu jest jakiś zwykły tani badziew , ale czy ma 5200 mAh tego faktycznie nie wiem - potem będę szukał info jaki aku ma deklarowaną pojemność ( można znaleźć w necie takie pomiary robione przez amatorów- nie handlarzy ).
http://allegro.pl/akumulator-li-ion-266 ... 98794.html
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Nie wiem, czy tylko ja nie mogę do końca Cię zrozumieć. Może napisz od początku:
- ile masz do wydania?
- jaki zasięg Cię interesuje?
- jak długo chcesz świecić z pełną mocą?
- jakie ma być przeznaczenie latarki?
- czy miałeś już do czynienia z jakimiś mocniejszymi latarkami?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

berkut123, wiesz ilu już takich elektryków przewinęło się przez forum? Mnóstwo. Musisz mieć świadomość, że chińskich producentów wzory i zasady fizyki (objętość ogniwa, teoretyczna pojemność etc.) nie obowiązują. Dla nich liczy się zysk, a taki, pośród nieświadomych klientów, zapewnia magia cyferek na opakowaniu produktu (kosmiczne pojemności i jasności). Nie zdziwiłbym się gdyby te ogniwa 26650 z zestawów miały np. w środku podlutowane do terminali małe ogniwo Li-Ion lub poly a resztę wypełnione czymś sypkim (poszukaj, było już sporo takich przypadków). Bez zmierzenia ogniwa jednak niewiele można powiedzieć. Parametrem, którym wstępnie zweryfikujesz jakość ogniwa Li-Ion jest jego masa (dobre 18650 ważą ~45-48g, 26650 podchodzą już pod 100g).

PS. A i te chińskie wynalazki, z pierwszego posta, z pewnością nie mają szerokiego kąta świecenia.
Sometimes darkness can show you the light
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Brawo Bocian - proste jasne i czytelne wyłożenie problemu.
Pojęcie dobrej latarki to konieczność poznania specyfiki tematu (czyli wchłonięcie niewielkiej wiedzy potrzebnej do szybkiej klasyfikacji dobre/złe) celem późniejszej weryfikacji na podstawie dostępnych informacji podawanych jako MEGA/SUPER/HIPER - czy są prawdziwe czy nie.
Po zaznajomieniu się z REALNYMI wielkościami dostępnymi w latarkach opartych na konkretnych komponentach oraz oczekiwanymi wartościami w codziennym użytkowaniu selekcja na podstawie wiedzy teoretycznej jest krótka - stąd tak trudno postawić diagnozę laikowi przez grono specjalistów - laik nie zrozumie bełkotu i uzna speców za kretynów.
Berkut123 - wsłuchaj sie w bicie serca forum a dowiesz się - to, że jesteś elektrykiem to niekoniecznie specjalistą od zagadnienia światełek - ale MY Cie naprowadzimy bezpieczna droga ku światłości ... znaczy do zakupu właściwej latarki.
ODPOWIEDZ