Tak przesyłki dostarcza InPost

....nie pasujące gdzie indziej...
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Tak przesyłki dostarcza InPost

Post autor: tnt_gt »

Czekałem na paczkę. Myślałem, ze będzie to Paczkomat, ale niestety był polecony InPost.

Dostałem informację na emaila, że paczka została dostarczona.
Trochę się zdziwiłem, bo zawsze dzwoni kurier i pyta, czy może ewentualnie zostawić ją u sąsiada.
W tym przypadku nikt nie zadzwonił.
Jakie było moje zdziwienie, kiedy odkryłem paczkę leżącą na progu.

Obrazek

Dobrze, ze okolica jest spokojna i bezpieczna, bo w przeciwnym razie pewnie bym jej tam nie zastał.

Takie podejście woła o pomstę do nieba. :evil:

Kiedyś czytałem w Forbsie wywiad z właścicielem InPostu. Na papierze wszystko wyglądało cudnie, a rzeczywistość jaka jest, to widać na powyższym obrazku - "dziki zachód".
Nie polecam InPostu do listów poleconych i innych.
Tylko na paczkomatach się jeszcze nie zawiodłem...
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Z inPostem bywa faktycznie różnie. Do tej pory ja nie narzekałem, ale ostatnio też miałem taki oto przypadek:
- zamówiłem na allegro towar z przesyłką poleconym inPostem i czekam.
3 dni, 4, 5 echo żadnego powiadomienia mailem, sms itd.
Wchodzę na maila ( na którego rzadziej patrzę, taki techniczny do zakupów i innych pierdółek) i widzę, że jest info o śledzeniu.
Jakież było moje zdziwienie, gdy tam odkryłem, że polecony czeka do odbioru w punkcie inPost, bo rzekomo nie zastano w domu.
Tyle tylko, że
a) w domu zawsze ktoś jest, a jak nie ma to wisi kartka - proszę zostawić drzwi obok u sąsiada
b) nawet jakby się zdarzyło, że przez 20 minut nikogo nie było to dostarczyciel ma zostawić awizo.
W tym przypadku awiza nie było i jeszcze kilka godzin i polecony by odjechał do większego inPosta do którego mam 30 kilometrów. :evil:

A faktyczny przebieg zdarzenia był na 99% taki, że doręczyciel w ogóle się nie pofatygował z poleconym do domu, tylko od razu zostawił "w punkcie". :evil:
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Z inpostem i ja miałem przebój.
Czekałem kiedyś na polecony cały tydzień po to żeby zobaczyć w piątek w śledzeniu że został doręczony.
W poniedziałek list dostarczono a doręczyciel wzruszył tylko ramionami.
Międzyczasie napisałem reklamację na którą do dzisiaj czekam na odpowiedź. Pewnie inpost stwierdził że skoro doręczona ostatecznie to nie musi się tłumaczyć z takich spraw.
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Nie dziwię się, że Inpost chce zaorać polecone. Tak jak na paczkomaty nie mogę powiedzieć złego słowa to wszystkie polecone przyszły z jakimiś problemami.
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

A j mogę na paczkomaty powiedzieć złe słowo :P Choć generalnie lubię te opcję i na ogół działa to bywa, że coś pomotają. Np. razu pewnego wysłałem bratu paczkę z opcją oklejenia przez obsługę (noc była i drukarki brak). Wysyłałem ekspres ciśnieniowy, jakieś graty rowerowe, paczka dość spora... brat odebrał coś wielkości paczki papierosów. Zareklamowałem usług telefonicznie - pani nawet nie chciała mi podać żadnego numeru zgłoszenia czy wysłać potwierdzenia na maila. Zarejestrowałem więc zgłoszenie na ich stronie... próbowałem na Linuksie i Windowsie różnych przeglądarek, tak samo na Androidzie - formularz po prostu się nie pojawiał. Dopiero na Firefoxie na Androidzie poszło. Sprawa trwała tydzień ale znaleźli w końcu paczkę w Suwałkach, wysyłałem do Ełku z Wrocławia... Biorąc pod uwagę odległość, byli blisko :-P No więc jakoś się rozwiązało z problemami. Oprócz tego kilka razy zdarzało się, że paczki do paczkomatu same z siebie szły tydzień, statusy co drugi dzień takie same, w pon rano status, że paczka przekazana do umieszczenia w paczkomacie - faktycznie umieszczona w poniedziałek o 21.
A o poleconych InPostu dobrego słowa powiedzieć nie mogę :P Zresztą tak samo jak o kurierach InPostu. W sumie większość firm kurierskich sobie leci niesamowicie, od jakiegoś czasu przychylniej patrzę na Pocztę Polską. Wiadomo, że tam jest tragedia więc przynajmniej nie ma zdziwienia. No i wiem gdzie ich znaleźć w razie co :P
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Kurier in post w najszybszej i najdroższe wersji szedł do mnie 9 dni. Innym razem- pomylił paczki. Reklamacja przebiegała tak opieszale, że dziecko które dostało moją paczkę przejechało z ojcem ponad 150 km po swoją paczkę.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

tnt_gt

mają twój podpis? Nie. Więc zgłoś zaginięcie paczki i święto. Ja musiałem op....ć kilka razy inpostowców, ale z tego co widzę, to już żaden nie pracuje. BTW poczta w niczym nie jest lepsza...
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Przez jakiś czas korzystałem z Polecony InPost - na chwilę obecną to moim przypadku - porażka.
Wcześniej "listonosz" InPost" do mnie dzwonił, jak mnie nie było zostawiał przesyłkę u sąsiadów. A teraz tragedia - żona siedzi cały dzień w domu, wracam z pracy a tam awizo. Dodatkowo zmienili punkt odbioru na jakieś wygwizdowo. Może u innych to się sprawdza.
Taka wskazówka odnośnie zakupów na allleee, sprzedawcy czasami piszą List polecony i cena 3,94zł - to na pewno Polecony InPost.

Paczkomaty dla mnie to mistrzostwo świata - złego słowa nie powiem , no chyba że w okresie przedświątecznym, jak brakuje miejsca w boxach :D
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

tOmki pisze:teraz tragedia - żona siedzi cały dzień w domu, wracam z pracy a tam awizo.
Mówisz tak o inpoście a PP to niby co ? Ani razu nie dostałem poleconego do domu, tylko awizo a zawsze ktoś jest. Rozumiem jak rzeczy z alle czy Chin, bo duże bo coś tam, ok. Nie mają też takiego obowiązku ale list ? Już dawno straciłem nadzieję na polecony do domu.

Co do Inposta, paczkomaty spoko mimo wpadki gdzie mieszkałem na jednym końcu miasta a oni dostarczyli paczkę do paczkomatu w drugim końcu miasta. Po awanturze przerzucili ją. Ich polecone to można zamówić jak masz pełno wolnego czasu bo dostarczanie ich jest pomyłką. Chociaż dużo zależy, jak wspomniał ktoś wcześniej, gdzie masz punkt odbioru. Jak blisko to ok, ale w moim aktualnym przypadku najbliższy punkt odbioru jaki wskazuje strona Inpost jest 15 min drogi autem, no bez jaj :/
Poza tym dużo poważnych firm się wycofało ze współpracy z Inpostem po ich kwiatach z dostarczaniem listem rachunków.
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Ja dla odmiany jestem bardzo zadowolony z poleconych InPost. Było już ich kilkanaście z różnymi drobiazgami z Allegro i wszystkie doręczone na 2-3 dzień. Może te Allegro Inpost lepiej działają ? Podobnie paczomaty, tylko raz cos im się "zawiesiło" w procesie i kilka dni paczka leżała w jednym miejscu.
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

InPost to największe zło jeśli chodzi o listy i paczki. Do mnie potrafią docierać po 2 tygodniach od wysłania, nigdy więcej nie zamówię nic z przesyłką przez InPost.
Pisałem reklamację do nich w związku z długim oczekiwaniem na listy polecone to tylko otrzymałem odpowiedź że oni mają czas do 30dni. Porażka.

Z paczkomatów jak narazie jestem zadowolony.
Everybody lies...
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Bo InPost to ludzie z łapanki. Dzisiaj pracują, jutro już nie, bo mają w wielkim poważaniu interes Rafał Brzoski, który polega na wyzysku.
Albo sam InPost załatwia ich sprzedając innej firmie tuż przed wypłatą...
To nowa wersja "dzikiego zachodu", czyli "dziki wschód".


Z drugiej strony szkoda mi ludzi, którzy tam pracują, bo chcą się gdzieś "zaczepić", coś zrobić, bo nie mają wyjścia. I jeszcze dostają za to marne pieniądze i życie w ciągłym stresie i biegu.
Ale mam nadzieję, że rynek to zweryfikuje.
Chociaż podobno nie ma rąk do pracy, a pracodawcy i tak nie podnoszą pensji, żeby przyciągnąć pracownika. Celują w tym zwłaszcza polskie firmy.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A u mnie tak - polecone Inposta dochodzą zawsze, choć ostatnimi czasy dość późno - nawet o 21. Zastrzeżenie mam do czasu dostarczenia - często 3 - 4 dni.

Poczta Polska bez zastrzeżeń - niedawno odbierałem paczkę pobraniową na 1800 zł z sprawdzeniem zawartości. Przyjechał facet, siadł ze mną i czekał a ja rozpakowywałem i sprawdzałem przez prawie pół godziny... Polecona zawsze w czasie 2 - 3 dni, jak mnie nie ma, zawsze awizo lub list u sąsiadki i tylko u tych u których wyraziłem zgodą aby do nich dostarczać :)
ILPT
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Dzisiaj idę złożyć reklamację do InPostu. Zobaczymy jaki mają system rozpatrywania reklamacji.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

30 dni i gwarantuję, że wykorzystają to do ostatniej minuty.
ODPOWIEDZ