Sklepik: Działy Sprzedam oraz Inne.

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

O co konkretnie chodzi z tym całym rygorystycznym brakiem samodzielnej możliwości edytowania po czasie swojego postu z ofertą?
Był jakiś "stryjek, co zamienił siekierkę na kijek"? To znaczy, ktoś oferował, że sprzedaje "siekierkę", a klientowi wysłał tańszy, gorszy "kijek"?, zmieniając po fakcie ofertę, tak by wyglądało, że od początku przedmiotem sprzedaży był li tylko "kijek", nie "siekierka".
Zdarzały się takie przypadki we forumowym sklepiku (nagminnie?), bo mi się o oczy dotąd nie obiło?

Oszust raczej nie będzie niczego edytował, po dokonaniu swojego niecnego procederu, przytuli kasę i niczego nie wyśle, nie będzie też bawił się w jakieś edytowanie, po prostu bezczelnie zamilknie i zniknie, ewentualnie wróci w nowym wcieleniu.

Możliwość edycji bym zostawił, jak było wcześniej, chyba jako forumowicze ufamy sobie?
Dostęp do sklepiku za to, ogólnie zrobił bym od napisanych 50 (czy nawet 100) rzeczowych postów' plus np. miesiąc stażu, zarówno dla sprzedających w dziale latarkowym i nie latarkowym, ale też dla kupujących, skoro giełda to tylko dodatek do forum to niech, to będzie zakątek dostępny tylko dla, zadomowionych i sprawdzonych userów.
Taki wymóg skutecznie odsieje wszystkich oszustów czy kramarzy szukających zbytu towaru po forach tematycznych, tacy są niecierpliwi i nie mają czasu.

Oczywiście powyższe powinno tyczyć się tylko ofert prywatnych, hobbystycznych z pominięciem ofert komercyjnych.

Chyba, że Administracja ma zbyt wiele wolnego czasu i pragnie poświęcić go na dodatkową, niewdzięczną robotę w dziale "Sprzedam". :razz:
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Scenic pisze:Żeby coś dodać muszę pisać do administracji
W którym miejscu jest taki zapis?
Robert_76_pl
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 08:25
Lokalizacja: morze

Post autor: Robert_76_pl »

To i ja coś dorzucę.
Poprzez moje nieuważne przeczytanie nowego regulaminu napisałem w dwóch postach o sprzedaży latarki i osobno pada i optykę. Dostałem ostrzeżenie i od razu zostały mi usunięte dwa posty zamiast jednego tego ostatniego moim zdaniem. Napisalem jednego nowego ale już bez latarki tylko samą optykę i podstawe noctigon. Teraz dostaję zapytania o diody ktorych nie ma zamontowanych myślałem że w tytule jest to co sprzedaję pad i optyka. Nie mogę edytować posta i dopisać bo mam ostrzeżenie. Jestem od 1.5 roku na forum pierwszy raz coś sprzedaję i od razu mam ostrzeżenie i brak edycji przez moją nieuwagę.A jak
sprzedam to jak poinformuje otym innych ze nie aktualne. 99% czasu na forum przeglądam w pracy na komórce.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Robert_76_pl pisze:Nie mogę edytować posta i dopisać bo mam ostrzeżenie.
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Robert_76_pl pisze:A jak
sprzedam to jak poinformuje otym innych ze nie aktualne
Jedynie przedterminowo można (a nawet trzeba) informować tylko o nieaktualności oferty lub niedostępności którejś z oferowanych pozycji.
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Czas zacząć wystawiać klamoty gdzie indziej. Jest przecież gdzie.
My flashlight is smaller than yours...
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Miałem nie zabierać głosu, bo nie handluje, ale....
Sklepik w tamtym wydaniu to była porażka, w tym wydaniu to już całkiem jakieś nieporozumienie.

Przypowieść....

Idę do sklepu, w którym jest 10 ludzi zainteresowanych zakupem tego samego przedmiotu. Sprzedawca powiedział o zaletach i wadach. Następuje chwila ciszy a potem pada pytanie o jakieś technikalia. W tym samym momencie wchodzi sprzątaczka i wywala pytającego, bo zadał pytanie przy pozostałych dziewięciu zainteresowanych a powinien to pytanie delikatnie wyszeptać do ucha sprzedawcy.
Pozostałych dziewięciu zażenowanych postępowaniem sprzątaczki woli pytań nie zadawać, lub zadaje je sprzedawcy w utajnieniu, gdyż zupełnym przypadkiem sprzątaczka ma w ręce kijaszek i tym kijaszkiem stuk-puk na czerwono ostrzeże . Sprzedawce po szóstym takim samym pytaniu szlag trafia, zamyka sklepik.

Koniec przypowieści.

Mógłbym jeszcze napisać o tzw wystawianiu sprzętu dla tzw "leszczy" w cenie co najmniej 30% wyższej, a z braku możliwości "dyskusji" nie napiętnowaniu tegoż dla uchronienia potencjalnego kupca.

Również jestem złym moderatorem, ale nie mam śmiałości usuwać postów merytorycznych w działach ogłoszeń, pomagają nie raz niezdecydowanym podejmować prawidłowe decyzje lub odwieść od kupna niepotrzebnej rzeczy.

Uważam. że działanie to wylewanie dziecka z kąpielą.

Dziękuję i pozdrawiam :)
B
Robert_76_pl
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 08:25
Lokalizacja: morze

Post autor: Robert_76_pl »

Czy ja jestem jakiś ułomny. Nie rozumiem pojęcia przedterminowo.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

belushi, niestety rzeczywistość pokazuje tą historię nieco inaczej. Pierwszy kupujący pyta o coś, dostaje odpowiedź, 2gi pyta o coś innego, dostaje odpowiedź, 3ci na głos zastanawia się jaki kolor jest lepszy, 4ty pyta o coś czego sprzedającemu z lenistwa nie chciało się napisać na "etykietce", 5ty znów pyta o to samo, co co pytał 1wszy ... Przejrzyj archiwum a znajdziesz takie przykłady lub inne, znacząco odbiegające od Twojego.
belushi pisze:Mógłbym jeszcze napisać o tzw wystawianiu sprzętu dla tzw "leszczy" w cenie co najmniej 30% wyższej, a z braku możliwości "dyskusji" nie napiętnowaniu tegoż dla uchronienia potencjalnego kupca.
Wg regulaminu masz prawo zgłosić taką nieprawidłowość do administracji.
Rażące błędy w opisie / niezgodności parametrów podane przez sprzedającego zgłaszamy do niego lub do administracji, jeśli mamy podejrzenie o celowym działaniu na czyjąś szkodę.
Co prawda nie jest to napisane wprost, ale jak jest napisane no końcu, nie wszystko zostało precyzyjnie opisane, więc może zawierać pewne niedociągnięcia. Zbyt duża marża to działanie na czyjąś szkodę więc nie widzę przeszkód, żeby to zgłaszać zamiast prowadzić rozległą dyskusję.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Robert_76_pl, przeczytaj całość, tutaj jest tylko fragment regulaminu, który nawiązuje do zdania poprzedzającego a nie zacytowanego.
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

ElSor pisze:belushi, niestety rzeczywistość pokazuje tą historię nieco inaczej. Pierwszy kupujący pyta o coś, dostaje odpowiedź, 2gi pyta o coś innego, dostaje odpowiedź, 3ci na głos zastanawia się jaki kolor jest lepszy, 4ty pyta o coś czego sprzedającemu z lenistwa nie chciało się napisać na "etykietce", 5ty znów pyta o to samo, co co pytał 1wszy ... Przejrzyj archiwum a znajdziesz takie przykłady lub inne, znacząco odbiegające od Twojego.
Przykład każdy znajdzie pod siebie. Nie przeglądam już sklepiku, wystarczy, że jak się loguję, to w postach nieprzeczytanych mam pełno "sklepik>kosz>niepotrzebna dyskusja w sklepiku". Kiedyś na to zwracałem uwagę, później przestałem, szkoda mi czasu.
A wystawienie sprzętu ponosi za sobą dyskusje. Tak jest wszędzie. Jak wchodzisz do piekarni to pytasz o świeże bułki. Masz pojęcie ilu kupujących zadało to pytanie przed Tobą a ilu zada je po Tobie ??

ElSor pisze:
belushi pisze:Mógłbym jeszcze napisać o tzw wystawianiu sprzętu dla tzw "leszczy" w cenie co najmniej 30% wyższej, a z braku możliwości "dyskusji" nie napiętnowaniu tegoż dla uchronienia potencjalnego kupca.
Wg regulaminu masz prawo zgłosić taką nieprawidłowość do administracji.
Rażące błędy w opisie / niezgodności parametrów podane przez sprzedającego zgłaszamy do niego lub do administracji, jeśli mamy podejrzenie o celowym działaniu na czyjąś szkodę.
Co prawda nie jest to napisane wprost, ale jak jest napisane no końcu, nie wszystko zostało precyzyjnie opisane, więc może zawierać pewne niedociągnięcia. Zbyt duża marża to działanie na czyjąś szkodę więc nie widzę przeszkód, żeby to zgłaszać zamiast prowadzić rozległą dyskusję.
Zgłoszenie, dyskusja, czas, sprzedaż, sorki, za późno, gość się zwiną. Jednym zdaniem.
A tak potencjalny kupiec z miejsca widzi że coś nie gra.

Wspomnę jeszcze o czymś, o czym pisałem kiedyś i prosiłbym o konkretną odpowiedź.
Dyskusja w sklepiku ? - nie. Dyskusja o ewentualnej cenie w wątku opisującym dany przedmiot ? - nie. Gdzie podyskutować o cenie za usługę skoro o cenie nie rozmawiamy w wątkach "niesklepowych" a w wątkach "sklepowych" dyskutować nie można ? Gdzie podyskutować o zmianach, które dotyczą większej ilości zainteresowanych ?? Na PW ?? To wtedy po co forum, niech każdy pisze maila do siebie i już.
Bardzo Cie proszę- odpowiesz ??

B

Dopisek 17.45 - Elsor, Twoj post pod postem w zbyt krótkim czasie nie podlega ostrzeżeniu ? :) To tak dla rozluźnienia atmosfery :)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

belushi pisze:Jak wchodzisz do piekarni to pytasz o świeże bułki. Masz pojęcie ilu kupujących zadało to pytanie przed Tobą a ilu zada je po Tobie ??
Przykład może i dobry ale kompletnie nie trafiony, jeśli kierowany do mnie - wiem kiedy jest dostawa a zresztą czy by były z rana czy z popołudnia to i tak kupię te, które są aktualnie. Te z zeszłego dnia (o ile zostaną), leżą w osobnym koszyku i w niższej cenie.
belushi pisze:Gdzie podyskutować o cenie za usługę skoro o cenie nie rozmawiamy w wątkach "niesklepowych"
Jeśli taka dyskusja nie jest jednocześnie ofertą, to nie widzę przeciwwskazań, bo nie przypominam sobie aby regulamin zabraniał tego.
belushi pisze:... Elsor ...
Jeśli to do mnie to "S" z dużej, bo to od nazwiska. Na tym forum dozwolone jest pisanie postu pod postem. Było kiedyś łączenie automatyczne ale nie pasowało to większości i nie pozwalało odświeżać ogłoszeń.
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

ElSor pisze:
belushi pisze:Jak wchodzisz do piekarni to pytasz o świeże bułki. Masz pojęcie ilu kupujących zadało to pytanie przed Tobą a ilu zada je po Tobie ??
Przykład może i dobry ale kompletnie nie trafiony, jeśli kierowany do mnie - wiem kiedy jest dostawa a zresztą czy by były z rana czy z popołudnia to i tak kupię te, które są aktualnie. Te z zeszłego dnia (o ile zostaną), leżą w osobnym koszyku i w niższej cenie.
belushi pisze:Gdzie podyskutować o cenie za usługę skoro o cenie nie rozmawiamy w wątkach "niesklepowych"
Jeśli taka dyskusja nie jest jednocześnie ofertą, to nie widzę przeciwwskazań, bo nie przypominam sobie aby regulamin zabraniał tego.
belushi pisze:... Elsor ...
Jeśli to do mnie to "S" z dużej, bo to od nazwiska. Na tym forum dozwolone jest pisanie postu pod postem. Było kiedyś łączenie automatyczne ale nie pasowało to większości i nie pozwalało odświeżać ogłoszeń.

1. Przykład trafiony, nie zrozumiałeś przekazu. Słowo klucz- PYTASZ :)
2. Otwieram wątek - "Zrobię Wam latarkę na XXX lm, zasilaną trzema ogniwami 18650, z miedzianą pigułą, na diodzie XXX na podłożu YYY. Będzie kosztowała 150 zł. Mogę zrobić takich latarek 14 sztuk. Chciałby ktoś coś takiego, czy nie zawracać sobie głowy ? " To jest oferta, pytanie o ewentualny popyt czy koleżeńska przysługa ?
3a. Przepraszam, nie wiedziałem. Mam nadzieje, ze w miękkie nie trafiłem.
3b. mam widocznie nie najświeższe informacje, gdzieś tu kiedyś przeczytałem ostrzeżenie o pisaniu postu pod postem zamiast edytować wcześniejszy, może się zmieniło, może to był jednorazowy wyskok. Wątek nie o tym jednak, wiec pomijam z uśmiechem ;)

B
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

belushi pisze:1. Przykład trafiony, nie zrozumiałeś przekazu. Słowo klucz- PYTASZ :)
No właśnie pytać nie muszę, bo sprzedawca wystarczająco jasno daje do zrozumienia, które są stare a które świeże. Ja i wielu innych kupujących nie musi pytać a sprzedawca tylko sprzedaje zamiast odpowiadać na te same pytania.
Ad 2. Jest to oferta pasująca do działu inne, z tym, że obecnie nie ma przewidzianego tagu dla takich ogłoszeń. Dział inne nie jest objęty zakazem rozmów więc wystarczy tylko odpowiedni tag dorobić, o ile jest w ogóle taka potrzeba.
Ad 3a. Jest OK.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Jałowa dyskusja, ale generalnie jestem za belushi, te zmiany to porażka. Co prawda nic nigdy nie sprzedałem ale pytać mi się zdarzało, pytania innych też czytałem - kiedyś.
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Mnie aż tak nie dotyczy to co się zadziało w dziale "Sprzedam" - niewiele tam się udzielałem ale teraz to się odechciewa wogóle tam coś wystawiać. Burdel się tam taki zrobił, że rozumiem głosy sprzeciwu. A wystarczyło odzielić w "Sprzedam" "latarkowe" od innych i tyle. Brak edycji postu i ciągłe pisanie do Moderatora i po tygodniu nastepny post - nie można było "zamrozić" pierwszego postu a korekty wprowadzać jako dopisek.

Nie wiem po co takie "nowe" zasady, ale już widać jak "sklepik" zaczyna umierać. Prosze o podanie choć jednego przykładu, gdzie ktoś został oszukany z powodu ofert, która została napisana a później edytowanaw celu zatarcia "śladów".
Napewno osoby zajmujące się hurtową sprzedażą będą tutaj się udzielać ale hobbyści będą stąd znikać - takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam
Zablokowany