Sklepik: Działy Sprzedam oraz Inne.

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Scenic pisze:Sam jestem adminem ale gdzieś indziej
Widziałem jaki ład i porządek macie w giełdzie - np link do allegro, kilka zapytań czy aktualne, bo aukcja zakończona i na końcu wypowiedź ogłoszeniodawcy, że nieaktualne, tudzież same linki do allegro i temat zamknięty na prośbę sprzedającego i mimo tego ogłoszenie widnieje dalej w dziale.
Poza tym, skoro jesteś adminem i pilnujesz porządku to chyba na cudzym forum należy przestrzegać tamtejszego regulaminu i nie wstawiać w normalne pogawędki oferty handlowej
Scenic pisze:Nawet mam na sprzedaż jedna tylko dlatego,ze wymieniam na nowszy model.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Ale jedno ogłoszenie na użytkownika bez możliwości edycji to duże utrudnienie. Rozumiem sytuację kiedy systematycznie dochodzi do oszustw na forum można podjąć kroki do takich ograniczeń ale na chwilę obecną ja osobiście nie widzę takiego zagrożenia i potrzeby.

Proszę przemyśl to ElSor ponieważ sklepik to też cześć forum, a chyba powinniśmy się tutaj czuć dobrze bez względu w jakim dziale mamy największy udział.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

rc.poznan, Jak na razie zastrzeżenia, co do nowego regulaminu mają tylko 2 osoby, które pomimo widocznych wszędzie zmian i znajomości go, olały nowy regulamin i zrobiły po swojemu, za co dostały "nagrodę" w postaci czerwonego paska. Może część osób nie zgadza się z czymś i siedzi cicho wyrażając tym samym swój sprzeciw, część może pisze nowe ogłoszenie a kilku innych przyjęło to do wiadomości i umieścili już swoje ogłoszenia. Najbliższy czas pokaże co dały nowe zmiany i czy był to słuszny kierunek - na razie obserwuję sytuację i staram się wyciągnąć wnioski, podobnie jak to czyniłem przed zmianami.
Wiem też, że jakkolwiek by nie było, to nie dogodzi się wszystkim na raz i mam tu na myśli zarówno użytkowników jak i osoby odpowiedzialne za porządek.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Mi również brak edycji nie do końca pasuje, o czym pisałem ze 2 strony temu.
Poza tym będzie ok.
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Też nie podoba mi się brak możliwości edycji ogłoszenia.
M
My flashlight is smaller than yours...
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

:-) czerwoni obrońcy dawnych reguł sklepikowych (dawnego koryta) załóżcie KOD na światełkach.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Mieciu, O kurcze wydało się, moje jedyne źródło dochodu legło w gruzach. Teraz to alimentów na pewno nie zapłacę. :mrgreen:
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

rc.poznan pisze:Teraz to alimentów na pewno nie zapłacę. :mrgreen:
Najważniejsze żeby faktury popychać co miesiąc, alimenty i dzieci na 2 plan :razz: hajs musi się zgadzać :mrgreen:
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

To może ankietę wykonać gdzie zada się pytanie o to czy jesteś za edycja ogłoszenia oraz czy jesteś za pisaniem w ogłoszeniu bez komentowania ceny? :-)
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Mieciu pisze::-) czerwoni obrońcy dawnych reguł sklepikowych (dawnego koryta) załóżcie KOD na światełkach.
Ja nie bronię dawnych reguł, ba, nawet podobają mi się nowe reguły w tym dziale, oprócz właśnie blokady edycji.
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

Jestem za ankietą. Siedze cicho podporządkowując się regulaminowi i czekam na przemyślane decyzje. Edycja pierwszego postu sprzyja przejrzystości oferty. To moje zdanie.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Jestem za edycją 1-go postu, tym bardziej w sytuacji , gdy jest tylko 1 ogłoszenie na użytkownika.
Druga sprawa to jedno ogłoszenie to jednak komplikuje sprawę nie tylko dla sprzedających ale i kupujących czy raczej szukających czegoś, zwłaszcza drobnych rzeczy.
Wcześniej szukało się po tytułach np. szkiełka czy oringi, a teraz osoba sprzedająca drobnicę nie ma możliwości dobrego opisania tematu, czyli to jest krok w złym kierunku w konsekwencji.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

max4max, jako jedyny przedstawiłeś jasno i klarownie problem, który i wg mnie może realnie zaistnieć. Nie przekonałeś mnie do zlikwidowania możliwości edycji postu (bo jednak celem jest aby każdy przedmiot z opisem zostawał niezmieniony, bez względu czy zostanie sprzedany czy też zostawiony na później) ale mogę zaoferować 1 temat w każdym z działów więcej. To, jak by go każdy wykorzystał (czy 1 na latarki, 2gi na drobnicę, czy może 1 na usługę a 2gi na przedmioty) zależeć będzie od samego sprzedającego.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

ElSor pisze:mogę zaoferować 1 temat w każdym z działów więcej. To, jak by go każdy wykorzystał (czy 1 na latarki, 2gi na drobnicę, czy może 1 na usługę a 2gi na przedmioty) zależeć będzie od samego sprzedającego.
Jest to jakiś kompromis i przynajmniej dla mnie zupełnie wystarczający.
Na pewno rozszerza to możliwości i myślę, ze inni też powinni być bardziej zadowoleni z takiego rozwiązania.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Jeden temat dla mnie jest ok.Ogólnie ja rzadko coś sprzedaje i przez ten nowy regulamin wole sprzedać na innych portalach. Żeby coś dodać muszę pisać do administracji co dla mnie nie jest wygodnę i niepotrzebnie komplikuje. Jeżeli nic się nie zmieni po prostu odpuszczę sobie sprzedaż tutaj i tyle. :wink: Dużo nie stracę ale osoby które kupują już tak bo nie jedną rzecz nabyłem u Was. :smile:
Zablokowany