Sklepik: Działy Sprzedam oraz Inne.

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Misiek_86, Wydaje mi się, że napisałem o tym samym...
Powinien być dział "sprzedam" w którym sprzedajemy tylko latarki i akcesoria, a w dziale sprzedam utworzyć poddział sprzedam inne.

Nie ograniczać ilości ogłoszeń do jednego na każdego użytkownika tylko usuwać ogłoszenia z pierwszym dniem miesiąca po 3 miesięcznej publikacji.
W takim razie może jakaś ankieta i próba usprawnienia działu? :)
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

A jakie głosowanie w tej ankiecie proponujesz ? Podaj pozycje.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Tutaj ten temat ucichł ale w zapleczu administracyjnym niekoniecznie.
Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu pojawi się podział działu sprzedam na 2 różne oraz kilka innych istotnych zmian.
Stare tematy z działu Sprzedam zostaną zablokowane przed odpowiedziami (będzie jedynie możliwa ich edycja ażeby skopiować sobie treści ogłoszeń łącznie z zawartym w nich formatowaniem oraz ew uiszczeniem informacji o nieaktualności owego tematu). Przez 1-3 miesiące będą one w takiej formie dostępne a później i one trafią do archiwum. Tematy z Kupię oraz Inne polecą do archiwum od razu.

W związku z powyższym proszę już dziś wszystkich zainteresowanych o zrobienie sobie kopii ogłoszeń, które będą miały trafić do nowych działów. Zapewne większość z nich będzie trzeba dostosować do wymogów nowego regulaminu działu handlowego ale lepsze to niż pisanie niektórych zupełnie od nowa.

Większość moich propozycji z tego tematu doczekało się wprowadzenia, są też inne rzeczy mające na celu poprawę poziomu bezpieczeństwa i jakości prezentowanych ogłoszeń ale może nie wszystko pomagać w tym, dlatego, po wszystkim, proszę o ew uwagi i sugestie w tym temacie.
Część zmian może się nie podobać i być ciężka do akceptacji w pierwszym momencie ale zapewne każdy chciałby oglądać minimum TAKIE OGŁOSZENIE zamiast 2 zdań bez zdjęć zlanych z wieloma pytaniami o szczegóły i niewiadomej dostępności / aktualności ogłoszenia.

Szczegóły niebawem na górze forum w "ogłoszeniu".
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Może bardziej sprecyzować co to za cennik wysyłki bo "wg. cennika" może mieć rozstrzał od gabarytu w listach (A. B) poprzez wagę ) 0-350 , 350-1000 i więcej itp. A nikt nie wie jak kto pakuje produkty. Mnie osobiście w A ciężko się wstrzelić nawet w małych produktach, ale dzięki temu mam pewność że towar dotrze cały.
Myślę że mail i telefon publicznie na forum to opcja. Może lekko przesadzam, chociaż nie sądzę, ale SPAMu i bez tego mi nie brak. Za nowy podziękuję ;)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dziubek, nigdzie nie będzie obowiązku podawania maila czy tel publicznie, w przykładowym ogłoszeniu to opcja dla odważnych ;)
Każdy może sprecyzować także sposób wysyłki ew opisać rozmiar latarki i jej wagę, co pozwoli wybrać opcję kupującemu. Tak na szybko był robiony ten przykład i pokazuje tylko takie minimum jakie musi się znaleźć w ogłoszeniu sprzedaży. Im lepiej sprzedający opisze przedmiot(y) tym mniej będzie miał zapytań przy finalizacji.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Też tak uważam, ale kto pyta nie błądzi ;)
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Proponuję aby wszyscy zaczęli systematycznie przenosić swoje ogłoszenia do nowych działów i stary dział wyczyścić po 1 miesiącu. Moim zdaniem nie ma co dłużej czekać.

Nie wiem czy zablokowanie edycji ogłoszenia jest dobrym wyborem. Osobiście wolę zedytować posta, aby usunąć nieaktualne pozycje, czy dodać jakiś dodatkowy opis.
Bez edycji, ogłoszenia będą miały pewnie taką formę:

Ogłoszenie
1. Opis 1
2. Opis 2
3. Opis 3

A w postach poniżej:
Nr 2 oczywiście nowy, nieużywany.
Do Nr 3 dołączam oryginalne opakowanie.
Nr 1 sprzedane.
itd...

Nie wiem czy to będzie dobra, czytelna forma.
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

W poddziałach "Sprzedam" oraz "Kupię" obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia rozmów. Wszelkie zapytania o ofertę kierujemy do sprzedającego a wszelkie inne ew problemy z kupującym czy też związane z forum wysyłamy przez PW do ElSora tudzież innego Administratora (pomarańczowy kolor nicka).
W dziale Kupię często ludzie piszą, że poszukują np podręczną latarkę, throwera, jakąś diodę, płytkę zabezpieczającą, dobre ogniwo, dobre przewody silikonowe itd....
Spodziewają się, że jakaś dobra dusza podrzuci link do sprawdzonego sklepu.

Czyli od dzisiaj za taki np temat dostałbym ostrzeżenie?
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=20446

Dzial sprzedam to zupelnie inna bajka (podbijanie widocznosci postów)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Po dokonaniu transakcji lub wygaśnięciu oferty należy napisać o tym w nowym poście, np "Latarki sprzedane", "Ogłoszenie nieaktualne" wtedy administrator lub moderator przeniesie dany temat/ogłoszenie do archiwum. W przypadku ogłoszeń starszych niż 3 miesiące, będą one archiwizowane systematycznie.
Sądzę że szybciej będzie użyć opcji "zgłoś" i w treści zgłoszenia napisać tylko że już nieaktualne. Post też można dodać by nikt już nie pytał sprzedającego o towar z oferty.
Ostatnio zmieniony czwartek 19 sty 2017, 12:53 przez Dziubek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

A jak się tak zastanawiam, jak połączyć punkt :
W każdym z działów handlowych każdy użytkownik może mieć jednocześnie tylko 1 temat z dowolną ilością przedmiotów, dlatego ważne, żeby oznaczać nieaktualne ogłoszenie a nowe dodawać dopiero po archiwizacji poprzedniego.
z punktem:
W działach "Sprzedam > Latarki i akcesoria" oraz "Sprzedam > Różności" nie ma możliwości edycji postów, dlatego każde ogłoszenie powinno zawierać wszystkie niezbędne informacje i być przemyślane, zanim kliknie się na przycisk "Wyślij"...
Wg mnie skoro każdy ma wszystkie swoje ogłoszenia zawrzeć w jednym temacie, to chyba powinien mieć możliwość jego edycji, tak aby mógł dodawać nowe lub usuwać (oznaczać że nie aktualne) stare.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Nie wiem czy zablokowanie edycji ogłoszenia jest dobrym wyborem. Osobiście wolę zedytować posta, aby usunąć nieaktualne pozycje, czy dodać jakiś dodatkowy opis.
Bez edycji, ogłoszenia będą miały pewnie taką formę:
...
Nie wiem czy to będzie dobra, czytelna forma.
Dział handlowy "Sprzedam" jest dla osób sprzedających okazjonalnie a nie typowych handlarzy, co mają co chwilę coś nowego w ofercie i po kilka szt od razu. Jeśli zdarzy się, że jakiś przedmiot zalega a ma się kilka nowych to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby napisać w starym ogłoszeniu, że jest nieaktualne a wystawić nowe ogłoszenie, w którym będą i nowe przedmioty i ten stary. Naprawdę nie widzę (z własnego oświadczenia), żeby to było jakimś ograniczeniem. Nawet gdyby był limit max 1 ogłoszenie na miesiąc, to dla przeciętnych osób nie byłoby to żadną przeszkodą.
Mieciu pisze:W dziale Kupię często ludzie piszą, że poszukują np podręczną latarkę, throwera, jakąś diodę, płytkę zabezpieczającą, dobre ogniwo, dobre przewody silikonowe itd....
Spodziewają się, że jakaś dobra dusza podrzuci link do sprawdzonego sklepu.
No właśnie piszą a ten dział nie jest od tego, żeby prowadzić rozmowy i poszukiwania.
Mieciu pisze:Czyli od dzisiaj za taki np temat dostałbym ostrzeżenie?
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=20446
Jako założyciel tematu nie (co najwyżej upomnienie, że źle skonstruował ofertę, bo można pisać ale na PW, @ ....), jako osoba pisząca oferty w takim temacie, tak - ostrzeżenie się należy ale oczywiście w najbliższym czasie ostrzeżeń nie będzie za często, bo każdy musi się oswoić z nowymi zasadami. Pewne jest, że każda odpowiedź poleciałaby w kosz a użytkownik trafił by na celownik :wink:
Dziubek pisze:Sądzę że szybciej będzie użyć opcji "zgłoś" i w treści zgłoszenia napisać tylko że już nieaktualne.
Jak mam czas to czytam po kolei ogłoszenia i później inne wpisy na forum więc zgłoszenie nic nie przyśpieszy i nie służy do załatwiania takich spraw.
endrju1 pisze:Wg mnie skoro każdy ma wszystkie swoje ogłoszenia zawrzeć w jednym temacie, to chyba powinien mieć możliwość jego edycji, tak aby mógł dodawać nowe lub usuwać (oznaczać że nie aktualne) stare
Edytować nie może ale może odpowiedzieć w swoim temacie i to zauważę od razu po wejściu na forum - edycja może być niewidoczna dla mnie przez wiele dni, bo nie codziennie wchodzę w każdy dział osobno. Oczywiście 1 temat w każdym z działów a nie 1 temat na cały handlowy.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

pietros pisze:Proponuję aby wszyscy zaczęli systematycznie przenosić swoje ogłoszenia do nowych działów i stary dział wyczyścić po 1 miesiącu. Moim zdaniem nie ma co dłużej czekać.
Dział "stare ogłoszenia" i tak nie jest widoczny dla niezalogowanych i osób bez postów a przytrzymać je chcę, by ktoś, kto nie jest w stanie zajrzeć na forum z różnych przyczyn, nie czuł się poszkodowany. Oczywiście to, jak długo będzie widoczny a ogłoszenia nie będą zarchiwizowane, wyjdzie w praniu ale przewiduję max 3 miesiące.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

To tak dla pewności zapytam: Jak ma teraz wyglądać zmiana ceny przez sprzedającego? Możliwości edycji nie ma, więc teraz trzeba pisać do administracji z prośbą o zmianę, czy zamieścić informację o zmianie ceny w osobnym poście napisanym po tygodniu?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Post po tygodniu a jeśli będzie tych zmian dużo, wtedy zostaną usunięte te posty ze zmianą, które już nie są aktualne.
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

Również uważam że edycja powinna być dozwolona. Chociaż jeden dzień od publikacji. Nie wszystkie błędy idzie wyłapać od razu
Zablokowany