Sklepik: Działy Sprzedam oraz Inne.

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Oddzielić jeszcze sprzedaż okazjonalną od komercyjnej to jeszcze bardziej stanie się to przejrzyste.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Do tego podzielmy sprzedawców na wystawiających FV i na tych zwolnionych z vatu. Później oddzielmy naszych forumowiczów którzy są na forum x lat i dajmy ich do działu sprzedam -> elita a resztę do "zwyklaków". Jak by tego było mało to jeszcze...

W dziale handlowym masz subfora firm. Jak ktoś tam chce się znaleźć niech dogaduje się z adminami.

Nie no, bez przesadzajmy. To jest forum. Dział sprzedam jest tutaj poniekąd dodatkiem do całości a nie główną częścią strony.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dziubek pisze:W dziale handlowym masz subfora firm. Jak ktoś tam chce się znaleźć niech dogaduje się z adminami.

Nie no, bez przesadzajmy. To jest forum. Dział sprzedam jest tutaj poniekąd dodatkiem do całości a nie główną częścią strony.
:ok:

rc.poznan, na samym początku regulaminu jest to napisane i tutaj już nie ma co poprawiać/ulepszać, co najwyżej można wyczyścić forum z nieaktywnych działów/firm i ogłoszeń komercyjnych. Dzielić użytkowników w żaden inny sposób nie będziemy. Komercyjni wystawiają faktury, pozostali niekoniecznie, bo sprzedają okazjonalnie swoje okazy, które im się znudziły albo się nie spodobały.
Okazjonalnie w moim mniemaniu to 1-3 latarki na 1-3 miesiące, bo regularna sprzedaż tych samych czy wielu różnych latarek w małych odstępach czasu nie jest okazjonalna, tak samo, jak robienie zakupów z myślą o dalszej sprzedaży a nie dla własnego użytku. Tutaj już każdy sam musi sobie przemyśleć, co jest regularnym handlem a co okazjonalną odsprzedażą mając także na uwadze obowiązujące przepisy prawne.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Chyba ogłoszenie na głównej jest zbyt mało widoczne :D
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=240346#240346
Awatar użytkownika
SP5VR
Posty: 155
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: SP5VR »

pietros pisze:Chyba ogłoszenie na głównej jest zbyt mało widoczne :D
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=240346#240346
Miłego dnia pietros.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Chciałem nowego podziału działu sklepik, a tam odbył się jakiś przewrót...

Jedno ogłoszenie w dziale beż możliwości edycji ogłoszenia oraz brak możliwości pisania w komentarzu to porażka. Dla mnie dział sprzedaży został mocno ocenzurowany i to nie wiedząc dlaczego.

Ja osobiście dość często kupuję jakieś latarki cały czas szukając tej wymarzonej i dość często odsprzedaję po kosztach lub po niższych cenach to co zakupiłem przez co w ten sposób mogę wnosić wkład w Nasze forum ale po ograniczeniach jakie zostały dokonane w dziale dochodzi do sytuacji gdzie wygodniej wystawić coś na allegro, żeby nie doszło do blokady konta. Rozumiem, że porządek jest potrzebny ale obecny regulamin zabije dział. Chcieliśmy uporządkowania, a dostaliśmy cenzurę co nie bardzo mi się podoba.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

rc.poznan pisze:brak możliwości pisania w komentarzu to porażka
:?:
Post pod postem można pisać ale po tygodniu, chyba, że ma informować o sprzedaży/ nieaktualności ogłoszenia.
rc.poznan pisze:dość często odsprzedaję po kosztach lub po niższych cenach to co zakupiłem przez co w ten sposób mogę wnosić wkład w Nasze forum
Pozwolę się nie zgodzić z tym, bo dziwnym trafem owe pozycje były często 1-3 miesiące wcześniej w dobrej promocji, o czym nie zawsze informowałeś na forum.
rc.poznan pisze:po ograniczeniach jakie zostały dokonane w dziale dochodzi do sytuacji gdzie wygodniej wystawić coś na allegro, żeby nie doszło do blokady konta. Rozumiem, że porządek jest potrzebny ale obecny regulamin zabije dział.
Dział handlowy jest tylko dodatkiem do forum i przez ograniczenia silnika forum i innych czynników został lepiej dopasowany do zapewnienia bezpieczeństwa zakupów oraz panującego prawa na terenie kraju. Jeśli ktoś lubi ciągle handlować to allegro daje jeszcze większe bezpieczeństwo i możliwości, choć nie sądzę żeby obecne ograniczenia na forum były jakąś wielką przeszkodą patrząc na częstotliwość dodawania ogłoszeń i ilości sprzedaży.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Tu się rozbiega o to, że wole znajomemu z forum sprzedać coś co go interesuje po niższej cenie niż doliczać sobie koszty związane z wystawieniem i prowizją przez co ten sam znajomy może kupić przedmiot na allegro w cenie 10-20% wyższej :/

Co do bezpieczeństwa to i tak umywacie ręce bo nie bierzecie odpowiedzialności co do ofert sprzedaży więc wydaje mi się, że jest to zbędny argument nie mówiąc już o podpieraniu się prawem co do odsprzedawania własnych rzeczy. Tu się rodzi moja obawa czy niebawem nie trzeba będzie przedstawić administratorowi rozliczenia podatku aby funkcjonować w dziale handlowym odsprzedając latarki które nie spełniły naszych oczekiwań.

Nawet bardzo przemyślana oferta i zweryfikowana kilkukrotnie może okazać się niepełna, a blokada edycji nie pomaga w rozwiązaniu problemu/niedopatrzenia/pomyłki.

Dział bardzo dobrze funkcjonował przed zmianą i oczekiwaliśmy tylko podziału który umożliwi rozdzielenie ofert tych latarkowych od tych ogólnego przeznaczenia ale wyszło jak zawsze dostając i tak już mocne ograniczenia co do poruszania się na forum, a nie o to chodzi.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Pozwolę się wtrącić.
rc.poznan pisze:Tu się rozbiega o to, że wole znajomemu z forum sprzedać coś co go interesuje po niższej cenie niż doliczać sobie koszty związane z wystawieniem i prowizją przez co ten sam znajomy może kupić przedmiot na allegro w cenie 10-20% wyższej :/
Od kiedy to "znajomemu" wystawiasz na allegro produkty aby je sprzedać ?
rc.poznan pisze:Co do bezpieczeństwa to i tak umywacie ręce bo nie bierzecie odpowiedzialności co do ofert sprzedaży... niebawem nie trzeba będzie przedstawić administratorowi rozliczenia podatku aby funkcjonować w dziale handlowym odsprzedając latarki
Siedzę na kilku forach aktualnie, głównie IT bo w tym działam ale nie o to chodzi. Pragnę podkreślić że na żadnym z nich, dosłownie na żadnym administracja nie odpowiadam za sprzedaż między userami. Baaa, nawet allegro umywa ręce i musisz podpierać się "ochroną kupujących" (swoją drogą masakra jak przyjdzie co do czego) ale to działa bodaj tylko przy płatności PayU. W przypadku przelewów i tak finalnie musisz lecieć do sądu aby odzyskać swoje więc nie miej o to do adminów pretensji. Co do części po kropkach to bez jaj, nawet jak by chcieli to i tak nie mają takiego prawa. Nie pasuje Ci coś, żądają za dużo czegoś od Ciebie za wystawienie swojej oferty to nie wystawiasz i już.
rc.poznan pisze:Nawet bardzo przemyślana oferta i zweryfikowana kilkukrotnie może okazać się niepełna, a blokada edycji nie pomaga w rozwiązaniu problemu/niedopatrzenia/pomyłki.
Piszesz do ElSor-a aby poprawił jak błąd będzie jakiś rażący bądź wyjdzie dwuznacznie zdanie. Jak literówka to można olać, jak ktoś tutaj dotarł i wie czego szuka to sam "przestawi" sobie literówkę i będzie wiedział o co chodzi.
Chociaż osobiście z tą edycją też do końca bym się nie zgadzał ale jak pisałem wcześniej, to forum, nie portal alle więc nie dramatyzujmy.

Ogółem jak to przy zmianach bywa zawsze są jakieś "ale". Podejrzewam że jak by taki regulamin był od dawna to by każdy go zaakceptował i by robił swoje. Poza tym to nie jest słowo ostateczne którego zmienić nie można. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praniu. Jak będzie dużo negatywnych opinii że system się nie sprawdzi czy będzie więcej problemów niż korzyści to przyciśnie się tych z góry by poluzowali zasady ;)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

rc.poznan pisze:Co do bezpieczeństwa to i tak umywacie ręce bo nie bierzecie odpowiedzialności co do ofert sprzedaży więc wydaje mi się, że jest to zbędny argument nie mówiąc już o podpieraniu się prawem co do odsprzedawania własnych rzeczy.
A tutaj się mylisz. Ktoś wystawi przedmiot idealny, po modach ... ktoś inny kupi a sprzedający w tym czasie usunie czy też zmieni opis (mając możliwość edycji). Kupujący otrzyma przedmiot niezgodny z wcześniejszym opisem i co wtedy? Bez możliwości edycji nic się nie ukryje i w razie czego kupujący będzie mógł użyć oryginalnego opisu do egzekwowania swoich praw.
rc.poznan pisze:Nawet bardzo przemyślana oferta i zweryfikowana kilkukrotnie może okazać się niepełna, a blokada edycji nie pomaga w rozwiązaniu problemu/niedopatrzenia/pomyłki.
Wtedy jest zalecany kontakt z administracją no ale wyszczególnione w regulaminie rzeczy muszą być od początku (otagowanie tematu, dokładny opis, zdjęcia u nas na serwerze, cena). Wszelkie inne drobnostki możemy skorygować bez żadnych problemów. Ba, zapomniałeś tylko napisać, że przedmiot jest używany - nie ma problemu - piszesz PW / maila i zostanie to dodane. Sprzedajesz 10 przedmiotów, zapomniałeś przy 1 ceny ... nie ma sprawy, dopiszemy.
rc.poznan pisze:Dział bardzo dobrze funkcjonował przed zmianą
Pozornie może i dobrze funkcjonował ale było wiele niejasnych kwestii w regulaminie i poza najnowszymi ofertami, był jeden wielki śmietnik - niewiele osób zawracało sobie głowę tym, żeby po sprzedaży zmienić tag albo napisać, że z jakiegoś powodu ogłoszenie jest nieaktualne.
Dziubek pisze:Ogółem jak to przy zmianach bywa zawsze są jakieś "ale". Podejrzewam że jak by taki regulamin był od dawna to by każdy go zaakceptował i by robił swoje. Poza tym to nie jest słowo ostateczne którego zmienić nie można. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praniu. Jak będzie dużo negatywnych opinii że system się nie sprawdzi czy będzie więcej problemów niż korzyści to przyciśnie się tych z góry by poluzowali zasady ;)
Dodam, że widać po kilku ogłoszeniach, wedle nowych zasad, że można bez problemu dalej sprzedawać i nie ma z tym problemów. Owszem - miałem zapytania o to i owo i prośbę o korektę opisu ale każdy zrobił swoje i działa to wedle pierwotnego zamysłu.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Mam wiele świecidełek które się znudziły albo nie spełniają moich oczekiwań ale przez dokonane zmiany odechciewa mi się wystawiać tego na forum. Zastanawiam się ile było sytuacji w których trzeba było interweniować i przedstawiać oryginalne ogłoszenia przed edycją aby dochodzić swoich praw?! Przecież zawsze można zrobić print scr aby mieć dowód co było przedmiotem sprzedaży.

Nie rozumiem też dlaczego nie można pisać pod ogłoszeniem?! Przecież łatwiej jest dodać jakieś informację o które pyta kilku użytkowników niż za każdym razem odpisywać na PW. Są fora gdzie dział handlowy jest bardzo rozwinięty i po mimo wielu ogłoszeń potrafią sobie radzić bez tak dużych ograniczeń.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

rc.poznan pisze:Nie rozumiem też dlaczego nie można pisać pod ogłoszeniem
Na tablicy ogłoszeniowej, na allegro, w gazecie itd też nie można pisać pod ogłoszeniem, tutaj można byle nie za często.
rc.poznan pisze:Przecież łatwiej jest dodać jakieś informację o które pyta kilku użytkowników niż za każdym razem odpisywać na PW.
Jeszcze łatwiej jest umieścić pełen opis od razu w ogłoszeniu aby uniknąć takich pytań.
rc.poznan pisze:Są fora gdzie dział handlowy jest bardzo rozwinięty i po mimo wielu ogłoszeń potrafią sobie radzić bez tak dużych ograniczeń.
Znam też takie fora, gdzie jest pełno przekrętów, oszustów i ogólny nieład w dziale handlowym czy też w ogłoszeniach, przez co ciężko jest połapać się co dokładnie jest ofertą, co napisał autor a co przypadkowa osoba, co jest aktualne a co już sprzedane...
Znasz inne forum, które wymaga przywitania się w pierwszym poście?
rc.poznan pisze:Przecież zawsze można zrobić print scr aby mieć dowód co było przedmiotem sprzedaży.
Można też łatwo zmodyfikować taki "dowód", choćby w paincie, bazy danych z forum już nie bardzo.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

ElSor, Mam pomysł który może być kompromisem :)
Pomyślałem sobie, że można by włączyć edycję ogłoszenia do czasu pierwszej odpowiedzi w ogłoszeniu i tu mamy zabezpieczenie przed edycją ogłoszenia po zakupie, a pisanie w ogłoszeniu pozwoli odpowiadać większemu gronu na zadawane pytanie co do sprzedawanego przedmiotu. Co Ty na to ElSor?
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

rc.poznan pisze:Pomyślałem sobie, że można by włączyć edycję ogłoszenia do czasu pierwszej odpowiedzi w ogłoszeniu
Silnik forum nie ma takiej funkcjonalności.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Brak edycji postu w dziale sprzedam to dla mnie porażka totalna. I tyle w temacie :evil:

Sam jestem adminem ale gdzieś indziej i taka funkcja nie powinna znikać.
Zablokowany