Serwer pod zdjęcia

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Serwer pod zdjęcia

Post autor: Misiek_86 »

Witam, możliwe, że będę miał serwer o pojemności 75GB i bez limitu transfer, aktualnie nie potrzebuję go, więc pomyślałem o użyteczności na forum. Wrzuciło by się skrypt do wgrywania zdjęć, znak wodny światełek na fotkach by był, zdjęcia 800x600 uważam by na forum wystarczyły. Aktualnie każdy gdzieś tam wrzuca fotki i za jakiś czas przepadają (szczególnie uciążliwe to w recenzjach). Co sądzicie o tym?
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Misiek_86 pisze:aktualnie nie potrzebuję go,
A jak długo go nie potrzebujesz?
Jaka jest szansa że za 2-3 lata nadal będzie to działać?
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

To jest właśnie taka sama sytuacja jak wrzucanie zdjęć po imgurach czy innych fotosikach. Nikt nie zagwarantuje że nie znikną. Jedyna opcja to trzymanie wszystkiego na tej samej maszynie co forum.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ale po co komu inny serwer niż ten, na którym są swiatelka? Miejsca i transferu mamy dużo w zapasie, zresztą zdjęcia nie zjadają aż tak dużo zasobów.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Zdjęcia najlepiej wrzucać na ten sam serwer, co forum. Wszelkie zewnętrzne to wielka niewiadoma za kilka lat. Nawet mimo najlepszych chęci właścicieli innych serwerów.

Ileż to ja razy już przerabiałem, że serwisy się wydawały pewne, a po 8 latach już ich nie ma, i no nie tylko zdjęcia, był np. Hosting zapisów partii baduk.pl i nasze, klubowe, zapisy gier przepadły razem z nim, bo mi się wtedy nie chciało komplikować strony klubowej i dodawać tam skryptów do wyświetlania zapisów gier :/

Ja tutaj na początku zdjęcia wrzucałem z picasaweb, ale już się nawróciłem i zacząłem też wrzucać bezpośrednio na światełka.
Ostatnio zmieniony czwartek 15 gru 2016, 06:16 przez marmez, łącznie zmieniany 1 raz.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Misiek_86, dzięki bardzo za propozycję. W sumie moi poprzednicy napisali wszystko, również uważam że zdjęcia powinny leżeć tylko i wyłącznie na naszym serwerze.
ODPOWIEDZ