Paypal-przewalutowanie

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
klekot78
Posty: 64
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 18:42
Lokalizacja: Biała Podlaska

Paypal-przewalutowanie

Post autor: klekot78 »

Kupiłem na ebay pewną rzecz z przesyłką z USA. Miałem na karcie walutowej 59 dolarów i na koncie paypala jakieś 6,9 dolara. Za zakupy z przesyłką zapłaciłem 57,4 dolara. Na karcie walutowej zostało 4,8 dolara a na koncie paypal 0. Czy możliwe jest ,że mam coś źle ustawione w paypal i podwójnie przewalutowali mi pieniądze za zapłatę? Z karty walutowej w usd na złotówki a potem znowu na dolary żeby zapłacić sprzedawcy?
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Trzeba zgłosić PP, żeby nie pobierali Ci z karty w PLN, bo rzeczywiście masz wtedy podwójne przewalutowanie po zawyżonych w dodatku kursach.
Zgłasza się to przez wiadomość do nich i na karcie walutę zmienia pracownik PayPala.
Robiłem tak nie dawno i działa.
Jest to zmiana waluty rozliczeniowej na karcie dodanej do konta. Zmieniają walutę rozliczeniową na wskazaną kartę na daną walutę, wówczas będzie obciążona bez podwójnego przewalutowania.
klekot78
Posty: 64
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 18:42
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: klekot78 »

Dzięki za pomoc. Zadzwoniłem do nich i faktycznie tak było.4 dolary wyparowały z braku wiedzy
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

A to nie jest tak, ze PP domyślnie pobiera ile może z konta na PP a dopiero pozostałą gotówkę z karty walutowej?
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

endrju1 pisze:A to nie jest tak, ze PP domyślnie pobiera ile może z konta na PP a dopiero pozostałą gotówkę z karty walutowej?
Tego nie wiem, nigdy nie przelewałem kasy do PP, zawsze mam po prostu podpięte karty kredytowe. Można je wskazać, z której ma pobrać przy płatności. Opisywałem sytuację właśnie dotyczącą podpiętej karty kredytowej. Konto zawsze mam puste. Mam karty PLN dla transakcji w Polsce i USD dla dolarowych. W BG też płacę w $$$.
mappy
Posty: 100
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 21:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mappy »

Co do płatności to zawsze pyta przy finalizacji skąd pobrać. Jeśli zabraknie na karcie środków to końcówkę pobierze z PayPal.
Żeby ominąć przeliczniki PayPal i robić zakupy z kartą 1:1 trzeba ustawić w opcjach coś takiego:

1. Trzeba zalogować się na swoje konto PayPal.
2. Następnie wejść w ten link: https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/websc ... &buyer_hub
3. Przy dodanej karcie jest coś takiego: "Opcje przeliczania". Oczywiście trzeba kliknąć.
4. Zaznaczyć opcję "Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego."
5. Następnie "Prześlij" i tyle.

Bez tego przelicznik jest zabójczy. Osobiście mam jeszcze dolary po 3,86zł teraz przelicznik w PayPal to 4,32zł :mrgreen:
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Czy zmiana tych opcji przeliczania przy podpiętej zwykłej karcie debetowej ma jakikolwiek sens?
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Żeby ominąć przeliczniki PayPal i robić zakupy z kartą 1:1 trzeba ustawić w opcjach coś takiego:
Dodam jedynie, że ja to próbowałem i nie zadziałało. W przypadku karty, jedyny sposób to ręczna zmiana przez pracownika PP.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

endrju1 pisze:A to nie jest tak, ze PP domyślnie pobiera ile może z konta na PP a dopiero pozostałą gotówkę z karty walutowej?
Jest dokładnie tak.
klekot78
Posty: 64
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 18:42
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: klekot78 »

Zawsze przy finalizacji pyta się z kąd ma wziąść fundusze. Napisane jest też,że najpierw bierze z karty,ale mi zabrało z konta paypal. Z tego co mówił mi podczas rozmowy telefonicznej pracownik paypal to nie ma możliwości ustawienia samemu w jakiej walucie paypal pobiera pieniądze. Domyślnie dla nas to złotówki. Jedynie pracownik ręcznie może to ustawić.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

klekot78 pisze:Zawsze przy finalizacji pyta się z kąd ma wziąść fundusze. Napisane jest też,że najpierw bierze z karty,ale mi zabrało z konta paypal.
Raczej na odwrót.
Ja mam podpiętą kartę w usd i kiedyś dostałem zwrot na konto w usd , nie na kartę. Przy następnej transakcji pobrał z konta do 0 i resztę z karty.
klekot78 pisze:Z tego co mówił mi podczas rozmowy telefonicznej pracownik paypal to nie ma możliwości ustawienia samemu w jakiej walucie paypal pobiera pieniądze. Domyślnie dla nas to złotówki. Jedynie pracownik ręcznie może to ustawić.
Bzdury mówił, albo źle go zrozumiałeś/pytałeś.
Na początku mimo podpiętej karty w usd PP robił mi przewalutowanie podwójne - tak chyba 2x zakupy zrobiłem zanim się zorientowałem, a potem sam sobie ustawiłem walutę i skąd ma pobierać - bezpośrednio z karty w usd i od tej pory mam zawsze tylko usd z karty i zgadza się zawsze co do centa.
klekot78
Posty: 64
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 18:42
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: klekot78 »

Tak czy inaczej ku przestrodze trzeba zrobić tak jak opisałeś lub zadzwonić do paypala żeby nie powtarzyć naszych błędów.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Paypal co chwila coś zmienia i ukrywa różne opcje aby tylko ludzie płacili za przewalutowanie. Mam pod konto podpięte trzy karty - w złotówkach, dolarach i euro. Każda ma ustawione te opcje przeliczania aby paypal nie dokonywał przewalutowania. A i tak kilka razy na banggoodzie chciało pobrać w złotówkach. Trzeba w takim przypadku kliknąć w pokazany przelicznik, a później w kolejny link wspominający coś o kursie. Wtedy można ponownie ustawić aby to paypal nie dokonywał przewalutowania. Na ebayu za każdym razem pobiera w złotówkach. Jak kliknąłem w linki, o których wcześniej wspomniałem to pojawiła się tylko informacja, że opcja chwilowo niedostępna. No coś długa ta chwila.

tiuro, pisałeś do nich zwykłego maila czy może jest tam gdzieś jakaś ukryta opcja wysłania wiadomości?
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

W banggood pobierać chce w tym co masz ustawione na górze strony. Jak tam masz złotówki to banggood przez API poprosi od paypala pobranie w złotówkach (a paypal już sobie znajdzie skąd te złotówki wytrzasnąć... czy bezpośrednio czy coś przewalutować).

Chyba, że masz na myśli coś innego pisząc, że "na banggoodzie chciało pobrać w złotówkach".
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

tiuro, pisałeś do nich zwykłego maila czy może jest tam gdzieś jakaś ukryta opcja wysłania wiadomości?
Pisałem przez formularz kontaktowy z tego co widzę to temat zdaje się Karta kredytowa – dodawanie / usuwanie / edycja i później odpowiedź była przez centrum wiadomości, korespondujesz z pracownikiem.

Na BG zmieniam na USD, a przypuszczam, że jak nie zmienisz z PLN to pewnie z karty USD płacisz w PLN z bezsensownym podwójnym przewalutowaniem.
max4max pisze:Bzdury mówił, albo źle go zrozumiałeś/pytałeś.
Myślę, że nie koniecznie. W moim przypadku to była jedyna możliwość, a zmiany dokonane tu https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/websc ... &buyer_hub nie miały wpływu na rzeczywistość i zawsze chciało się pobierać w PLN choć na tej stronie PP było ustawione inaczej. Nie zaliczyłem z tym żadnej wpadki, bo widać walutę i kwotę jaką pobierze i z jakiej karty przed ostateczną akceptacją transakcji. Dopóki nie zmienili ręcznie waluty karty to zawsze pojawiały się złotówki niezależnie od ustawień na stronie PP więc ani razu nie zapłaciłem dopóki nie załatwiłem tej zmiany waluty na tej konkretnej karcie na USD.

W sumie piszę o tym 3 raz ;-) ale też uważam, że to kiepskie ze strony PP, że nie można zrobić tego samemu, w moim przypadku procedura podana przez mappy nie działa w ogóle.
ODPOWIEDZ