Regulamin działu handlowego

Dział handlowy przeznaczony do umieszczania ofert związanych ze sprzedażą latarek i niezbędnych akcesoriów do nich. Tutaj również można oddać coś za darmo albo zaoferować usługi związane z oświetleniem.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5024
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Regulamin działu handlowego

Post autor: ElSor »

Ogólnodostępny Nasz Sklepik służy do koleżeńskiej wymiany kolekcjonerskiej a nie do prowadzenia szeroko zakrojonej działalności handlowej. Firmy lub osoby pragnące prowadzić tego typu działalność mogą uzyskać własny dział firmowy (w uzasadnionych przypadkach) lub powinny korzystać z działu "Kącik dealerski". Na prowadzenie działalności tego typu, niezależnie od miejsca umieszczania ogłoszeń, wymagana jest zgoda Administracji forum. Uwaga - jeśli osoba prowadząca firmę zechce odsprzedać coś jak zwykły użytkownik, nie jako firma, to umieszcza oczywiście wątek w dziale Nasz sklepik - Sprzedam i podlega tym samym zasadom jak każdy inny użytkownik zamieszczający ogłoszenie w tym dziale. Podobnie w przypadku umieszczania ogłoszeń osób produkujących podzespoły lub wykonujących usługi na rzecz innych użytkowników forum - jeśli działalność prowadzona jest na zasadzie koleżeńskiej odpowiednim działem jest Nasz Sklepik, w innym przypadku wyłącznie "Kącik dealerski".

Dodawanie ogłoszeń w dziale "Kupię" oraz "Inne" jest możliwe po napisaniu 1 postu. " Nasz sklepik - Sprzedam latarki i akcesoria" wymaga posiadania 50 sensownych wg uznania admina lub moderatora oraz minimum sześciomiesięczny staż na forum, natomiast możliwość dodawania ogłoszeń w dziale " Nasz sklepik - Sprzedam różności" będzie dostępna tylko dla osób z dorobkiem 100 postów oraz także minimum sześciomiesięcznym stażem.
Ogłoszenia sprzedaży umieszczone w innym dziale, w celu ominięcia ograniczenia będą usuwane a osoby tak postępujące dostaną ostrzeżenie. Nie podoba nam się traktowanie forum jako portal sprzedażowy typu allegro. Jeśli nie masz wymaganego dorobku na forum ale jesteś z nami długo i nie piszesz bezsensownie, to możesz zgłosić się do dowolnego administratora forum z prośbą o udzielenie dostępu do działu "Sprzedam".

Każde ogłoszenie powinno zawierać na początku odpowiedni tag:
[S] -dla "sprzedam"
[K] -dla "kupię"
[O] -dla "oddam"
[U.] -dla "oferuję usługę"
[Z] -dla "zamienię"
[P] -dla "przyjmę"
[ZC] -dla "zlecę"
[GB] -dla zakupu grupowego ('group buy')
[BR] -dla "badania rynku"
Należy go wybrać z listy dostępnych dla danego działu, podczas zakładania nowego tematu (pole wyboru znajduje się przed tematem, po lewej stronie).

Po dokonaniu transakcji wszystkich przedmiotów lub wygaśnięciu całości oferty należy napisać o tym w nowym poście, np "Latarki sprzedane", "Ogłoszenie nieaktualne" wtedy administrator lub moderator przeniesie dany temat/ogłoszenie do archiwum. Nie edytujemy treści tematu na "nieaktualne" itp. W przypadku ogłoszeń starszych niż 3 miesiące, będą one archiwizowane systematycznie. Ogłoszenia komercyjne natomiast usuwane będą po 3 latach od ostatniego wpisu.

Zabronione jest edytowanie ogłoszenia celem usuwania z niego treści (usuwania opisu przedmiotów nieaktualnych) - można w takim przypadku zmienić wielkość i kolor czcionki aby nie były zbyt widoczne oraz przenieść nieaktualne pozycje na koniec tematu a zdjęcia zamienić na linki do nich.

W każdym z działów handlowych każdy użytkownik może mieć jednocześnie tylko 2 tematy z dowolną ilością przedmiotów, dlatego ważne, żeby oznaczać nieaktualne ogłoszenia (tematy) a nowe dodawać dopiero po archiwizacji poprzedniego.

Odświeżanie tematu można wykonać nie wcześniej niż po 4 tygodniach od umieszczenia oferty lub napisaniu poprzedniego postu. Jedynie przedterminowo można (a nawet trzeba) informować tylko o nieaktualności całości oferty/tematu.

Regulaminowa oferta sprzedaży musi zawierać:
- odpowiedni tag([S], [O], ),
- tytuł adekwatny do oferowanych przedmiotów / nazwę przedmiotu,
- precyzyjny opis oferowanego(-ych) przedmiotu(-ów) (stan techniczny, niezbędne parametry techniczne, informację o gwarancji, ew źródło zakupu ...),
- rzeczywiste zdjęcia umieszczone na naszym serwerze (Poradnik o umieszczaniu zdjęć na serwerze światełek),
- cenę przedmiotu(-ów) oraz wysyłki.
- ew inne niezbędne informacje (preferowany kontakt, sposób wysyłki, miejsce odbioru osobistego ...)
Jeśli istnieje możliwość negocjacji ceny, bo np zależy na szybkiej sprzedaży, to warto dodać taką informację, bo jest ograniczona możliwość odświeżania tematów.

W działach "Sprzedam" oraz "Kupię" obowiązuje całkowity zakaz prowadzenia rozmów na tematy inne niż zapytania o szczegółowe informacje techniczne oferowanych przedmiotów. Nie jest dozwolone pytanie o to co lepsze itp. Wszelkie takie zapytania kierujemy do sprzedającego lub w odpowiednim dziale/temacie na forum. Ew problemy z kupującym czy też związane z forum wysyłamy przez PW do ElSora tudzież innego Administratora (pomarańczowy kolor nicka). Cen nie komentujemy - targować można się za pośrednictwem kontaktu podanego przez sprzedającego. Rażące błędy w opisie / niezgodności parametrów podane przez sprzedającego zgłaszamy do niego lub do administracji, jeśli mamy podejrzenie o celowym działaniu na czyjąś szkodę. Komentarze dotyczące transakcji umieszczamy w odpowiednim dziale (Komentarze...) a nie w ogłoszeniu. Podziękowania czy też informację o otrzymaniu przesyłki kierujemy bezpośrednio do kontrahenta.

W przypadku ogłoszeń z wieloma regulaminowymi wpisami odświeżającymi, nie zawierającymi istotnych informacji o ofercie, administracja, celem czyszczenia tematu, może usunąć starsze posty, nie mające wpływu na położenie oferty na forum (także na prośbę sprzedającego). Również dyskusje mogą być usuwane z tematu, jeśli życzy sobie tego sprzedający i umieści uprzednio poprawki w swojej ofercie.

Do działu " Nasz sklepik - Sprzedam latarki i akcesoria" zaliczają się wszelkie urządzenia służące do wytwarzania światła i niezbędne do ich poprawnego działania (części latarkowe, ładowarki, akumulatorki, żarówki, palniki, sterowniki, oprawy halogenowe, transformatory/zasilacze). Tutaj też umieszczamy oferty darowizn czy wykonania usług(i) związanych z oświetleniem.
Pozostałe oferty sprzedaży, darowizny czy usługi umieszczamy w " Nasz sklepik - Sprzedam różności".

Ogłoszenia i wpisy niezgodne z niniejszym regulaminem będą usuwane, użytkownik je umieszczający może otrzymać ostrzeżenie a w rażących przypadkach może także mieć czasowo zablokowany dostęp do działów handlowych.

Nie wszystkie sprawy zostały opisane w tym regulaminie, więc w przypadku niejasności proszę o zapytanie do administracji. W sprawach spornych decydujący głos ma administracja.

Administracja forum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za transakcje zawierane za pośrednictwem forum.

Poniżej wzór prawidłowo skomponowanej oferty sprzedaży:
Obrazek

Powyższy regulamin obowiązuje od dna 18.01.2017r
Dnia 28.01.2017 zmieniona została ilość możliwych jednocześnie tematów w każdym z działów z 1 na 2.
Dnia 19.02.2017 przywrócono możliwość edycji ofert, dodano tag [BR], zmieniono minimalne wymagania uprawniające do wystawiania nowych ofert, interwał odświeżania ofert oraz w szczególnych przypadkach przywrócono dyskusje w temacie.
Dnia 23.02.2017 - poprawki kosmetyczne
Dnia 08.03.2017 - poprawki nazewnictwa działów
Zablokowany