sklepik-uwagi, propozycje, wnioski...

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
rc.poznan pisze:Dziubek, Gdybyś czytał to może byś zauważył, że nie do końca jest tak jakby mogło się wydawać.
Przepraszam, nie wyraziłem się precyzyjnie, oczywiście chodzi o obrazy umieszczane na serwerze światełkowym.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Dobra wtrącę i ja swoje przysłowiowe 3 grosze bo dłużej nie zdzierżę. Sklepik traktowałem jako miły dodatek gdyż bardzo rzadko z niego korzystałem, lecz to co teraz się tam wyrabia to istna paranoja.

Rozumiem, że regulamin jest potrzebny ale zmiana ceny przedmiotu (odświeżenie) po 4 tygodniach :-|

Dodatkowo ElSor atakujący na PW i grożący ostrzeżeniem i usunięciem ogłoszenia.
Moim zdaniem atmosfera na forum mocno się zmieniła.

Po atakach na regulamin i całokształt widzę, że nie tylko ja mam takie odczucia.

Pozdro.
Everybody lies...
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

artur_n pisze:Dodatkowo ElSor atakujący na PW i grożący ostrzeżeniem i usunięciem ogłoszenia.
Atak? :roll: Raczej ostrzeżenie słowne i poinformowanie o następstwach kolejnych działań niezgodnych z regulaminem. Mam wrażenie, że niektórzy są mocno przewrażliwieni, jeśli ktoś raczy im zwrócić uwagę w jakikolwiek sposób.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Sklepik jest przeznaczony do koleżeńskiej wymiany prawda? A co z osobami które posiadają obszerne ogłoszenia i regularnie sprzedają latarki?
Jakieś bany, ostrzeżenia? Pytam bo sam kiedyś dostałem bana na 6 miesięcy od ElSora na sklepik.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ogólnodostępny Nasz Sklepik służy do koleżeńskiej wymiany kolekcjonerskiej a nie do prowadzenia szeroko zakrojonej działalności handlowej. Firmy lub osoby pragnące prowadzić tego typu działalność mogą uzyskać własny dział firmowy (w uzasadnionych przypadkach) lub powinny korzystać z działu "Kącik dealerski"
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

rc.poznan, ale co ma jedno z drugim wspólnego? Zapomniałeś jaki był powód Twojej blokady czy próbujesz wywołać jakąś burzę? Może będę też drobiazgowy ale blokada nie trwała 6ciu miesięcy.
rc.poznan pisze:Sklepik jest przeznaczony do koleżeńskiej wymiany prawda? A co z osobami które posiadają obszerne ogłoszenia i regularnie sprzedają latarki?
A czy obszerne oferty i regularna sprzedaż jest jednoznaczna z niekoleżeńską wymianą handlową?
Co to jest obszerne ogłoszenie? Posiadające szczegółowy opis czy wiele pozycji?
Regularna sprzedaż to 1-2 pozycje na rok (np zawsze po świętach), 1 oferta przed końcem miesiąca czy może wg jakiś innych kryteriów.
No i niejako sedno. Czy będzie po koleżeńsku jeśli ktoś uzyska nieco ponad minimum wymagane do uzyskania uprawnień do handlu na forum i po tym czasie będzie się udzielał tylko w sklepiku (np przez 2 lata) i oferował tam latarki co 1-6 miesięcy, wystawione 1-2 miesiące po tym, jak w temacie "Dobra cena" była na nią niezła promocja? Oczywiście cena na forum tylko ciut wyższa niż jej normalna ale przy okazji sporo droższa niż z "dobrej ceny".
rc.poznan pisze:Jakieś bany, ostrzeżenia?
Obecnie słowne upomnienia na PW i ew ostrzeżenia w przypadku ponownego naruszenia regulaminu. Czasami, jednocześnie z wysłaniem PW, ogłoszenie jest ukrywane lub usuwane.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Doskonale wiem jaki był powód blokady. Zablokowałeś mi dostęp do działu sklepik bo stwierdziłeś, że moja aktywność w dziale sprzedaż przekracza normy koleżeńskiej wymiany. Tak więc pytam się dlaczego osoby które mają obszerne ogłoszenia i sprzedają latarki na potęgę nie są przeniesieni do działu komercyjnego albo nie mają zablokowanej możliwości korzystania ze sklepiku?

Osobisci uważam, że swoim postępowaniem rozbijasz forum wprowadzając nerwową atmosferę.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

rc.poznan pisze:Tak więc pytam się dlaczego osoby które mają obszerne ogłoszenia i sprzedają latarki na potęgę nie są przeniesieni do działu komercyjnego albo nie mają zablokowanej możliwości korzystania ze sklepiku?
Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.
Orwell jakby ktoś nie wiedział :)
M
My flashlight is smaller than yours...
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

rc.poznan pisze:Osobisci uważam, że swoim postępowaniem rozbijasz forum wprowadzając nerwową atmosferę.
Nie do końca rozumiem ale przepraszam i obiecuję, że już nie będę łącznikiem pomiędzy użytkownikami a administracją i naszymi decyzjami, jednak, dopóki mam takie uprawnienia, to będę wykonywał swoje obowiązki administracyjno-moderatorskie najlepiej jak umiem.
Co do nerwowej atmosfery może i był w niej duży mój wkład, jednak nie ja podnosiłem ją krzykiem na najwyższy poziom a czekałem cierpliwie na sensowne argumenty... W końcu doszliśmy do rozwiązania, jakim jest obecny regulamin działu handlowego, napisany po wspólnej myśli, więc jeśli coś jest nie tak, można wg niego zgłaszać swóje uwagi także, poprzez PW do dowolnego admina, bo ja w tym temacie już kończę rozmowę, ponieważ znów zaczyna ona zmierzać w złym kierunku a nie zamierzam przekrzykiwać się z tłumem.
Jednocześnie proszę zastosować się do prośby Arka, napisanej w pierwszym poście tego tematu.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Nadal ElSor nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie dlaczego są równi i równiejsi wobec regulaminu?!
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Zgadzam się z rc.poznan. Niektórzy są na specjalnych warunkach?

Proponuje zlikwidować całkowicie dział sklepik aby zaoszczędzić nerwów i wykasować absurdalny regulamin tegoż działu.

Tyle z mojej strony.

PS. Wszyscy moderatorzy i admini są przyjaźni i podchodzą do spraw zdystansem. Jedynie ElSor to służbista zabijający to forum.
Everybody lies...
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

artur_n
ElSor pisze:
artur_n pisze:Dodatkowo ElSor atakujący na PW i grożący ostrzeżeniem i usunięciem ogłoszenia.
Atak? :roll: Raczej ostrzeżenie słowne i poinformowanie o następstwach kolejnych działań niezgodnych z regulaminem. Mam wrażenie, że niektórzy są mocno przewrażliwieni, jeśli ktoś raczy im zwrócić uwagę w jakikolwiek sposób.
poczułeś się urażony, że Elsor zwraca Ci uwagę? Takie były założenia po ostatnich zmianach, sam o to prosiłem Elsora. Uważasz, że jak powinien zwrócić Ci uwagę? Na kolanach, błagać? Sorry, to chyba oczywiste, prośba o dostosowanie się do reguł i informacja o skutkach niedostosowania. Jak inaczej, twoim zdaniem miało by takie upomnienie wyglądać? Już bez przesady, to nie piaskownica.

sp5it
rozmawialiśmy na pw o twoich i moich poglądach i nie podoba mi się twoja wypowiedź:

Kod: Zaznacz cały

Cytat:	
Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.
Orwell jakby ktoś nie wiedział :)
M
dla mnie służy jedynie prowokacji i podgrzaniu atmosfery. Proszę Cię po raz ostatni, nie rób tego na TYM forum bo osobiście dam Ci bana. BARDZO tego nie lubię, gdy ktoś dla przyjemności hejtowania dolewa oliwy do ognia. Zanim cokolwiek napiszesz, zastanów się jak to może zadziałać na takiego wrażliwego admina jak ja. Albo, zgodnie ze swoimi deklaracjami, odejdź sam. Bo ja jak widzisz mam hejtu dość :evil:

Zamiast pisać wokół tematu napiszcie wyraźnie proszę, któż to taki uprzywilejowany kłuje wasze oczy czy drażni poczucie sprawiedliwości to może coś z tym zrobimy. Śmiało, dyskutować merytorycznie jak najbardziej, hejtowanie będę "nagradzał".
Nie damy rady dojść do porozumienia to rzeczywiście zamkniemy (czasowo?) sklepik i uwolnimy forum od wrzoda. Skoro jednak tu piszecie to zależy Wam na INNYM rozwiązaniu?

I powtórzę, jeśli ktoś się nie dostosowuje do nowych zasad póki co prosimy o zmiany, po nieskutecznej prośbie leci ostrzeżenie. A żeby nie było że Elsor taki zły to ja będę nagradzał gdy prośba nie poskutkuje :evil:
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Calineczka pisze:sp5it
rozmawialiśmy na pw o twoich i moich poglądach i nie podoba mi się twoja wypowiedź:

Kod: Zaznacz cały

Cytat:	
Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.
Orwell jakby ktoś nie wiedział :)
M
dla mnie służy jedynie prowokacji i podgrzaniu atmosfery.
Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Wyjaśnij w takim razie
rc.poznan pisze:Nadal ElSor nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie dlaczego są równi i równiejsi wobec regulaminu?!
M
My flashlight is smaller than yours...
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

sp5it pisze: Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Repertuar Twoich złotych myśli się wyczerpał? To już było. Sp5it, Twoje oklepane teksty, serio nie są ani zabawne, ani nie wnoszą nic do tematu ponad podsycanie nastrojów, na które zapewne liczysz. Musisz czytać więcej książek, nie tylko Orwella, może wtedy czymś zaskoczysz... :evil:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

sp5it pisze:Wyjaśnij w takim razie
Calineczka pisze:Zamiast pisać wokół tematu napiszcie wyraźnie proszę, któż to taki uprzywilejowany kłuje wasze oczy czy drażni poczucie sprawiedliwości to może coś z tym zrobimy. Śmiało, dyskutować merytorycznie jak najbardziej, hejtowanie będę "nagradzał".
prowokujesz...... :evil:
ODPOWIEDZ