sklepik-uwagi, propozycje, wnioski...

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Niestety jestem zmuszony zrezygnować z sklepiku z powodów zmian.

Nie rozumiem dlaczego nie można usuwać rzeczy które się sprzedało poza sklepikiem na forum.

A nawet jeżeli sprzedam na forum to i tak nie ma sensu tego trzymać w temacie. No może z 1 miesiąc ewentualnie to ma sens.[ takie archiwum]



Zmiany w sklepiku są na niekorzyść osób sprzedających tak jak i ewentualnych kupujących.

Jak nie będzie zmiany regulaminu w tej kwestii nic więcej tutaj nie sprzedam. :evil:
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

A w czym.przeszkadza pozostawienie nieaktualnej oferty?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Dla mnie to zaśmiecanie wątku . Sprzedałem do idzie do archiwum lub usuwam. Po co zostawiać?

Mój wątek w sklepiku oczywiście został usunięty przez admnistracje i tak już pozostanie. Szkoda nerwów na adminów. :[
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

U mnie 4 z pięciu się sprzedały i też wywalili, że nie aktualne. :mrgreen:
My flashlight is smaller than yours...
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Czy może mi jakiś szanowny Administrator napisać dlaczego moje ogłoszenie zostało usunięte? Znowu zaczynacie swoją walkę i użytkownikami?
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

rc.poznan, za to, że z owego ogłoszenia usunąłeś sprzedaną pozycję o czym zostałeś poinformowany mailowo.
sp5it pisze:U mnie 4 z pięciu się sprzedały i też wywalili, że nie aktualne. :mrgreen:
Pozostawię to bez komentarza, chyba że mam wlepić czerwony pasek za nieprawidłowe oznaczenie nieaktualnego tematu:
obrazek >Obrazek< obrazek
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Ale ja nie sprzedałem jeszcze nic z ogłoszenia, a jedynie wycofałem jedną latarkę z oferty bo została u mnie.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Źle napisałem. Usunąłeś nieaktualną pozycję z ogłoszenia. Niebieska S2+ była w ogłoszeniu a później zniknęła. Nie wnikam co się z nią stało i dlaczego ją usunąłeś - dla mnie liczy się ten fakt, że została usunięta.

Cytat z regulaminu:
Zabronione jest edytowanie ogłoszenia celem usuwania z niego treści (usuwania opisu przedmiotów nieaktualnych) - można w takim przypadku zmienić wielkość i kolor czcionki aby nie były zbyt widoczne oraz przenieść nieaktualne pozycje na koniec tematu a zdjęcia zamienić na linki do nich.
EDIT:
Obrazek
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Kiedy tutaj zakończy się zamykanie buzi i polowanie na osoby które są postrzegane przez administrację, a właściwie przez ElSora za niewygodne?

Mam kilka pytań do administracji.

Kto był zwolennikiem zmiany regulaminu działu handlowego?
Jak wpłyną nowy regulamin na forum oraz nastroje forumowiczów?
W jaki sposób zmiana regulaminu przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa?

No i proszę o wydzielenie komercyjnego ogłoszenia użytkownika Dariusz70 do odpowiedniego działu ponieważ regulamin którym zawsze ElSor się tam mocno posiłkuje mówi, że dział służy do "Ogólnodostępny Nasz Sklepik służy do koleżeńskiej wymiany kolekcjonerskiej a nie do prowadzenia szeroko zakrojonej działalności handlowej."

Mało się udzielam bo nie mam dużej wiedzy technicznej, dużo czytam i z chęci poznawczej kupuję latarki aby znaleźć swoją wymarzoną ale od pewnego czasu odsprzedanie latarki tutaj na forum to weryfikacja zgodności z regulaminem, a i tak przeważnie kończy się to ostrzeżeniem bo nie patrzyło się jakiegoś szczegółu.

Ogólnie jestem mega zniechęcony do korzystania z forum przez jednego administratora który jak zwykły służbista jedzie po całości, a wystarczy tylko wskazać błąd i wykazać się odrobiną empatii.
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

rc.poznan, odpowiem Ci pytaniami na pytania. Masz odwagę, odpowiedz:

1. Znasz regulamin forum?
2. Znasz regulamin działu handlowego/sklepiku?
3. Czy złamałeś kiedys regulamin sklepiku?
4. Czy zanim nie dostałeś ostrzeżenia z powodu łamania zasad sklepiku Elsor nie zwracał Ci na owo łamanie uwagi?

Moim zdaniem nieładnie jest mieć pretensje do admina który ma dobrą wolę, zwraca Ci uwagę na łamanie regulaminu i daje szansę poprawy a dopiero na skutek recydywy daje ostrzeżenie. Dlaczego miał by Ci go nie dać? Jesteś lepszy od innych? Na czym miałaby polegać twoim zdaniem empatia Elsora czy innego admina? Na zrozumieniu, że zależy Ci na sprzedaży i w związku z tym po koleżeńsku możesz łamać regulamin bo cośtam?
Hę?
Jeżeli całość forum Ci odpowiada a Elsor swoim przestrzeganiem zasad sklepiku jest w stanie Cię do forum zniechecić to odnoszę wrażenie, że jesteś tu z nami by...handlować. I...tylko tyle?
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Calineczka nieładnie jest odpowiadać pytaniem na pytanie :)
I nie odpowiedziałeś na wszystkie pytania rc.poznan
a mianowicie:
"No i proszę o wydzielenie komercyjnego ogłoszenia użytkownika Dariusz70 do odpowiedniego działu ponieważ regulamin którym zawsze ElSor się tam mocno posiłkuje mówi, że dział służy do "Ogólnodostępny Nasz Sklepik służy do koleżeńskiej wymiany kolekcjonerskiej a nie do prowadzenia szeroko zakrojonej działalności handlowej." "

Nie czepiam się nikogo personalnie bo nie o to chodzi, ale jak już jest tak sztywny regulamin to
gdzie w tym ogłoszeniu jest koleżeńska wymiana kolekcjonerska ?

Pzdr
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

@fazi
To co wskazałeś to nie pytanie ale prośba.
Wiecznie w drodze.
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Ok, i tak prosze o ustosunkowanie się do tej prośby.
Tutaj też jest ogłoszenie zalatujące mocno komercją ale nie będę wnikał jakimi kryteriami Administracja forum się kieruje.

Pzdr
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Hej, z chęcią przeczytam co jest nie tak z moim ogłoszeniem. Nie krępuj się. :wink:
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Może zanim zaczniemy psy wieszać na innych, spojrzymy na siebie na chłodno ?

rc.poznan, od dawna widzę że "boli Cię" konkurencja (?) Darka na forum. Tyle że teraz masz odwagę to powiedzieć. Plus za odwagę. Tylko co z tego że przeniesie się jego ogłoszenie do działu komercyjnego ? Powiedz mi proszę co to zmieni na forum ? Nic. Ogłoszenie będzie dalej, tylko w innym miejscu. Zawiść, zazdrość czy coś innego ?

Druga sprawa, piszesz
z chęci poznawczej kupuję latarki aby znaleźć swoją wymarzoną
a ja mam inne wrażenie. Kupujesz latarki które są w "dobrej cenie" bądź trafisz na nie jakiś kod w sieci. Testujesz czy jest ok i wrzucasz na forum ze swoją marżą. Nie wyprzesz się tego, bo jest to tajemnicą poliszynela tutaj. Daleko szukać nie trzeba, Twoje ostatnie ogłoszenie :
Na sprzedaż 3 nowe latarki Convoy S2+ w kolorze szarym
A jedna nie wystarczy by zobaczyć jak świeci, skoro tylko szukasz jakiejś dla siebie ? Tym bardziej to widać bo są to 3 identyczne sztuki... Wtopa kolego.

Aby nie było, nie jestem cięty na Ciebie, ale jak już ktoś kłamie, i trzyma jakąś tam wersję, to fajnie aby miało to wszystko ręce i nogi. Oczywiście temat sprzedaży latarek, z "dobrej ceny", w sklepie nie jest nowością. Każdy ma oczy i widzi co się dzieje. Nie róbmy z innych naiwniaków, bo nie wypada. A to że ktoś, jak np. omawiany przed chwilą pietros sprzeda sobie kilka latarek, z drobnym zarobkiem, nikomu chyba nie wadzi, prawda ? Bo zaczepić że sprzedaje to łatwo wytknąć, ale o tym ile postów z pomocą naklepał już nikt nie wspomina ?

Na koniec dodam tylko że jak by regulamin nie ułożyć, jakich słów by nie użyć, tak zawsze będzie można go zinterpretować po swojemu. W końcu, my Polacy, prawo traktujemy jak święta ! Zawsze je obchodzimy ;)
ODPOWIEDZ