Jaka czołówka (BD Storm/BD Revolt/Zebra h600/Nitecore hc30?)

Oświetlenie montowane na głowie
Harth
Posty: 17
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice

Jaka czołówka (BD Storm/BD Revolt/Zebra h600/Nitecore hc30?)

Post autor: Harth »

Cześć!
Chciałbym poprosić Was o podpowiedź jakie wybrać czołówki. Będę ich używał podczas spacerów po lesie, w bushcrafcie, w rózną pogodę. Raczej nie w extremalnych warunkach. Chciałbym przede wszystkim aby dało się ją naładować przy pomocy panelu solarnego (np. Goal Zero Nomad 7). Jedna z nich może być słabsza od drugiej, ale chciałbym aby obie miały to samo zasilanie (żeby nie potrzebnie nie mnożyć rodzajów akumulatorów). Z tego co się dowiedziałem sensownymi rozwiązaniami mogłyby być:

Black Diamond Storm- dość tania. Spora moc (chyba nawet za duża jak na moje potrzeby. Wadą jest na peno zasilanie (aż 4 baterie).

Black Diamond Revolt- zasilanie na 3 baterie, a dodatkowo do zestawu dają akumulatorki. I cena też ciekawa (około 200 zł)

ZebraLight H600 Mk II- z tematów na forum wnioskuję że to dość dobry wybór. Na stronie zebry wisi 69$ więc jakieś 300 zł po przewalutowaniu + przesyłka. Warto? Domyślam się że do tego trzeba by dokupić jakieś akumulatorki. Ale po wyprzedaży oraz braku dostępności w polskich sklepach, domyślam się że będzie jakiś nowy, lepszy model. Więc może poczekać?

Nitecore HC30- ~225 zł + akumulator. Z tego co widziałem ta czołówka ma dość dobre opinie. Ale czy jest dużo gorsza od Zebry? Jeśli wziąłbym Zebrę i Nitecore to miałbym to samo ładowanie do obu.

Która z powyższych czołówek Waszym zdaniem będzie najlepsza do moich potrzeb? Ew. jakie inne czołówki Waszym zdaniem wziąć pod uwagę?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc w wyborze :)
Ostatnio zmieniony środa 01 mar 2017, 21:45 przez Harth, łącznie zmieniany 2 razy.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka czołówka (BD Storm/BD Revolt/Zebra h600/Nitecore hc

Post autor: Scenic »

Harth pisze:Cześć!
Chciałbym poprosić Was o podpowiedź jakie wybrać czołówki. Będę ich używał podczas spacerów po lesie, w bushcrafcie, w rózną pogodę. Raczej nie w extremalnych warunkach. Chciałbym przede wszystkim aby dało się ją naładować przy pomocy panelu solarnego (np. Goal Zero Nomad 7). Jedna z nich może być słabsza od drugiej, ale chciałbym aby obie miały to samo zasilanie (żeby nie potrzebnie nie mnożyć rodzajów akumulatorów). Z tego co się dowiedziałem sensownymi rozwiązaniami mogłyby być:

Black Diamond Storm- dość tania. Spora moc (chyba nawet za duża jak na moje potrzeby. Wadą jest napeno zasilanie (aż 4 baterie).

Black Diamond Revolt- zasilanie na 3 baterie, a dodatkowo do zestawu dają akumulatorki. I cena też ciekawa (około 200 zł)

http://www.zebralight.com/H600-Mk-II-18 ... p_130.html- z tematów na forum wnioskuję że to dość dobry wybór. Na stronie zebry wisi 69$ więc jakieś 300 zł po przewalutowaniu + przesyłka. Warto? Domyslam się ze do tego trzeba by dokupić jakieś akumulatorki.

Nitecore HC30- ~225 zł + akumulator. Z tego co widziałem ta czołówka ma dość dobre opinie. Ale czy jest dużo gorsza od Zebry? Jeśli wziąłbym Zebrę i Nitecore to miałbym to samo ładowanie do obu.

Która z powyższych czołówek Waszym zdaniem będzie najlepsza do moich potrzeb? Ew. jakie inne czołówki Waszym zdaniem wziąć pod uwagę?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc w wyborze :)

Nitecore NU30?

http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... 0-Headlamp


Cena 35$ z kodem

To nowośc ale jest recenzja.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Jeszcze pod uwagę bym wziął Skilhunt H03R - neutralna barwa, milsza dla oka niż zimna w HC30, Skupienie ciut mniejsze, dzięki czemu bardziej uniwersalne. Na plus jeszcze, że w przeciwieństwie do Nitecore ma zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatorów, a w Nitecore wypada stosować ogniwa z zabezpieczeniem.

Albo Petzl Nao - ładowanie z USB. Automatyczne dostosowanie oświetlenia, dobrze leży na głowie.

Z jedno częściowych to jeszcze Petzl Reactic Plus - zintegrowany Aku, ładowanie przez USB, do chodzenia światła wystarczy, światło automatyczne - szeroko i daleko... Tego Ani zebra, Ani HC czy H0 nie mają.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Harth
Posty: 17
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Harth »

Petzl Nao: ma baterię z tyłu. Wolałbym mieć wszystko w jednym miejscu żeby móc użyć czołówki jak latarki.

Petzl Reactic Plus- dość sporo bajerów. Wolałbym coś prostego. Im więcej gadżetów tym więcej może się zepsuć.

Nitecore NU30- poczytam. Gdzie można ją dostać za 35$?

Skilhunt H03R- zapomniałem o niej napisać. Waszym zdaniem lepsza od Zebry?

Widzę że zamiast coraz mniej to coraz więcej propozycji :). Chyba wybór nie będzie taki prosty :p
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=20792

Tutaj jest kod. Nie wiem czy aktualny.


Podobny klon od fenixa hl26r ale za 50$. Fenix przynajmniej nie jest klejony [brak możliwości naprawy'rozebrania] zapewne z czego co widzę ale cena większa.
medyk81
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: medyk81 »

Harth pisze:
Skilhunt H03R- zapomniałem o niej napisać. Waszym zdaniem lepsza od Zebry?
Czemu H03R a nie TIR (h03)? W Gearbest h03 jest za 30$ z kodem LSFDFLMR.
Tom.O
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Warszawa / Rybnik

Post autor: Tom.O »

TIR też jest OK. Jak brakuje skupienia to zamawiasz za 0,3$ optykę 20* i masz cos zbliżonego do H03R.
Harth
Posty: 17
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Harth »

A czy moglibyście mi podpowiedzieć która jest najlepsza? :)
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

Trudne pytanie, każdy musi zdecydować sam co będzie dla niego najlepszym wyborem. My możemy jedynie wskazać możliwości.

Ja wymieniłem niedawno Petzla (Tikka XP) na Skilhunt H03 (z TIR). Jestem bardzo zadowolony z barwy światła. Jak w dzień, zamiast trupio niebieskiej barwy. Do tego ładny spill. Polecam. Będę ją teraz intensywniej testował w górach.

Brałem pod uwagę Storma, cieszę się, że się nie zdecydowałem. Storm daje mniej światła, ma mniej trwałą konstrukcję i zasilanie niedzisiejsze. Do tego piszczy (zdaniem serwisu to standardowe zachowanie dla czołówki do ekstremalnych zastosowań, gdyż mała szansa by usłyszeć ;)). Jeśli ktoś lubi dźwięk komara nad głową przy czytaniu to warto rozważyć tę opcję ;)

Brałem pod uwagę również Nitecore HC30, ale Skilhunt ma szerszy promień światła, przyjemniejszą barwę, zabezpieczenie ogniwa i bardziej ergonomiczny włącznik. Ma też parę trybów więcej, ale dla mnie to już mniej istotne.

Przy obecnym kursie waluty może zmieścisz się w 130 zł z przesyłką za H03. Wiele osób ma i są zadowolone. Czego chcieć więcej...[/b]
Harth
Posty: 17
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Harth »

Widzę że Skilhunt H03 (z TIR) ma niezłe opinie. Więc ją kupię.
Teraz pytanie gdzie? Na stronie gearbest jest za 38,51$ a z opaską za 42,30$. Warto jeszcze gdzieś szukać ew czy są jakieś kody na zakupy na tej stronie?
Wybrać kolor światła cool czy neutral white?
Jakie i gdzie zamówić akumulatorki oraz ładowarkę? Tak aby dało się je naładować przy pomocy Goal Zero Nomad 7.
Ostatnio zmieniony czwartek 02 mar 2017, 17:16 przez Harth, łącznie zmieniany 1 raz.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Jest kupon ale działa na wersje zwykłą[dyfuzor] 30$ Światło to zależy od preferencji Ja wybrałbym neutralne. Mniej męczy wzrok.


Ładowarkę i baterie możesz kupić na forum w sklepiku.
Harth
Posty: 17
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Harth »

No to neutral kosztuje 52$ + opaska (chyba że patrze na nie ten model. Dość spora różnica trzeba przyznać. A wersja zwykła jest dużo gorsza od TIR?
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

LSFDFLMR

Kod właśnie na tą wersje obniżający cene do 30. Niedawno kupiłem i już jest w PL przez Holandie.
Harth
Posty: 17
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Harth »

Scenic pisze:Jest kupon ale działa na wersje zwykłą[dyfuzor] 30$ Światło to zależy od preferencji Ja wybrałbym neutralne. Mniej męczy wzrok.
Czyli rozumiem że jest jakaś lepsza wersja na którą nie ma kuponu? Jeśli tak to czy mógłbym prosić o link do niej?
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Nie ma lepszych i gorszych wersji. Jedna ma dyfuzor który rozprasza światło . Mniejszy zasięg kosztem większego oświetlonego terenu.


Druga ma reflektor [ na odwrót]


Trzecia ma to i to. 2 in1 :wink:


Zniżka jest na 1 wersje.


klik
ODPOWIEDZ