taśma połączeniowa

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

taśma połączeniowa

Post autor: ww296 »

Witam
mam problem z taka taśmą.
Moja taśma to wg tego co udało mi się ustalić - FFC raster 2,54. 8 ścieżek długość 28 cm. połączenie bez żadnych wtyczek - po prostu wpina się taśmę do gniazda jednostronnego.
taśma zasila dwa silniczki w tym jeden krokowy znajdujące się w wózku który porusza się względem płytki do której wpięty jest jeden koniec taśmy.
Okazuje się, że takie taśmy obecnie występują w rastrze mniejszym 0,5 i 1 mm a 2,54 jest nie do dostania.

Może ktoś z Was ma jakieś źródełko takiej taśmy? w sklepach i hurtowniach wspominają, że przed laty to było tego najwięcej.

No i kolejne pytanie - jesli dostanie takiej taśmy jest niemożliwe to czym ją zastąpić? obawiam się, że taśmy z rastrem 1 mm mogą mieć za cienką ścieżkę aby przenieść prąd potrzebny do zasilania tych silniczków. Niejasna jest moc tych silniczków podane na nich jest napięcie 24 V i na jednym z nich jest pole oznaczone i(mała litera i) i liczba 241,5. Zakładam, że to miliampery.

Myślę nad zastąpieniem oryginalnej taśmy taśmą kolorowa (takie sklejone ze sobą przewody) o rozmiarze 0,35 przewodu bo gniazda mógłbym dość łatwo wlutować bo posiadają raster 2,54 jaki mam na płytkach na których znajdują się oryginalne gniazda. Obawiam się tylko o wytrzymałość takiej taśmy na wielokrotne zaginanie - taśmy FFC w danych technicznych mają określony ten parametr a te kolorowe nie.
Co się stosuje obecnie w takich przypadkach?
ODPOWIEDZ