Convoy c8 + mod

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
sirmag
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 27 kwie 2017, 14:26
Lokalizacja: Kalisz

Convoy c8 + mod

Post autor: sirmag »

Witajcie jestem nowy na światełkach i kompletny laik :)
Zamówiłem ostatnio Convoy c8 z banggoda i mam do was pytanie kolega z forum ma latarkę c8 z driverem który oznaczony jest 3/5 mode 2.81 1A i stad moje pytania
1 Czy mógłby ktoś mi rozszyfrować te oznaczenia co to jest to 3/5 i 2,81 i 1A ?
2 Jak wykonać skalp na diodzie z chin (i czy skalp wpływa na żywotność i jak bardzo)
3 Gdzie można zamówić taki driver jak ma kolega
4 Jak odkręcić ten mechanizm w chińskiej latarce ? odkręciłem diodę na której sa 2 śrubki, ale coś jeszcze to wszystko trzyma, chyba taki aluminiowy krążek od strony baterii w którym sa 2 minimalne otwory, czy to trzeba wykręcić czy odgiąć wkrętakiem? Z gory dziekuje za wyrozumiałość
Awatar użytkownika
Papier79
Posty: 125
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 11:24
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Papier79 »

Witaj :)
Zacznij od przestudiowania forum, odpowiedzi na te pytania były po wielokroć. Warto poczytać, i wiedzy zdobyć :) Jak nie znajdziesz, a raczej raz dwa powinieneś znaleźć odpowiedzi, to wtedy zapytaj.
sirmag
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 27 kwie 2017, 14:26
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: sirmag »

Ok wiekszosc odpowiedzi uzyskalem na forum lecz nie moge znalezc na takie (moze dla tego ze wszyscy tu sie znaja i nie ma potrzeby rozposywac sie co znaczy co) chodzi o oznaczenia co to jest to 3/5 i 2,81 i 1A i jak odkrecic to kolko czy trzeba podwazyć? No i jak zaczalem czytac doszło kolejne pytanie jaki Driver mozna wstawic do C8 zeby wycisnac z niej co sie da przeczytalem o czyms takim jak sterownik 10xAMC czyli 3.5A Czy to jest max co mozna wstawic do c8 ? Znalazlem sterowniki oznaczone 2800 https://www.fasttech.com/products/1122302 ale nigdzie nie moge znalezc zadnego 3,5A
Ostatnio zmieniony czwartek 27 kwie 2017, 18:02 przez sirmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Papier79
Posty: 125
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 11:24
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Papier79 »

A3/5 - jest to ilość trybów światła. A co do sterownika, to ten z Fasttech ma właśnie 2,8 Ampera i 8 źródeł prądowych, po dolutowaniu kolejnych zwiększa się prąd podawany w diodę.
sirmag
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 27 kwie 2017, 14:26
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: sirmag »

A można zamówić gdzieś takie sterowniki w Polsce? I powiedz mi czy dobrze zrozumialem to zdanie "2,8 Ampera i 8 źródeł prądowych, po dolutowaniu kolejnych zwiększa się prąd podawany w diodę." ze trzeba Polaczyc lutownica DWA sterowniki i wtedy zwiekszy sie do 5,6A?
Ostatnio zmieniony czwartek 27 kwie 2017, 18:04 przez sirmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Papier79
Posty: 125
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 11:24
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Papier79 »

Dwóch sterowników nie połączysz, można dolutować "na kanapkę" dwa kolejne AMC7135 i tak zwiększyć prąd. A kupić w Polsce można. Trochę inwencji przy użyciu Google i znajdziesz, choćby i na allegro :)
I więcej czytaj, a więcej się dowiesz ;)
sirmag
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 27 kwie 2017, 14:26
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: sirmag »

rozkręciłem chińska latarkę żeby zobaczyć od wewnątrz jak to jest połączone i teraz nie mogę zakręcić tego kolka aluminiowego godzinę sie mecze.... to jest dla mega cierpliwych ludzi ... chyba wloze to do szafy i dam sobie spokoj
Ostatnio zmieniony czwartek 27 kwie 2017, 18:06 przez sirmag, łącznie zmieniany 1 raz.
sirmag
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 27 kwie 2017, 14:26
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: sirmag »

Ok udalo mi sie skrecic i teraz pytanie mam Convoye C8 maja srednice sterownika 20mm ? Pytanie dop was jaki jest obecnie najlepszy sterownik do tej latarki ktory da duzo i daleko swiatło ? Tak wyglada w srodku to Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek 27 kwie 2017, 19:56 przez sirmag, łącznie zmieniany 1 raz.
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Dużo i daleko osiągniesz zmieniając diodę na xpl hi, zwiększając prąd i zmieniając szybkę na taką o wysokiej przepuszczalności.
Ostatnio zmieniony czwartek 27 kwie 2017, 19:57 przez cwancisz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

sirmag pisze:pytanie mam Convoye C8 maja srednice sterownika 20mm ?
Bez urazy, ale miałeś rozkręconą latarkę, ze sterownikiem na zewnątrz i nawet nie wysiliłeś się, żeby wziąć linijkę do ręki i zmierzyć?
sirmag pisze:2 Jak wykonać skalp na diodzie z chin (i czy skalp wpływa na żywotność i jak bardzo)
viewtopic.php?t=16051
Jak to za mało, to tu jest więcej http://budgetlightforum.com/node/20156
cwancisz pisze:Dużo i daleko osiągniesz zmieniając diodę na xpl hi, zwiekszając prąd i zmieniając szybke na taka o wysokiej przepuszczalności.
Zmiana w ilości i zasięgu będzie, ale nie będzie to jakaś kosmiczna różnica. Do tego trzeba by większej latarki i mocniejszej diody.

W ogóle masz już ogniwa i korzystałeś z tej latarki?
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Uwierz mi różnica między 2,8A i diodzie xml2 t6, a 3,5A i diodzie xpl v3 hi jest bardzo wyraźna w przypadku hosta c8.

Nie wspominam już o sterowniku z trybem DD na tranzystorze. Wtedy różnica jeszcze większa.
Ostatnio zmieniony czwartek 27 kwie 2017, 20:01 przez cwancisz, łącznie zmieniany 1 raz.
sirmag
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 27 kwie 2017, 14:26
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: sirmag »

Tak juz ja włączyłem świeci mocno na ogniwie 3500mAh Samsung, ale wiadomo ze można lepiej szczególnie, ze porównywałem z kolega i tam gdzie on slup doświetlił moja nie dała rady, ale on własnie ma inny sterownik z takim oznaczeniem jak napisałem wyżej. A jak bym chciał polepszyć świecenie samym sterownikiem ?(zmiana diody nie wchodzi w grę bo i tak bym popsuł pewnie) ps Czyli xm l2 juz nie jest najlepsza dioda? Myślałem, ze xm l2 jest obecnie najmocniejsza i najlepsza...
Ostatnio zmieniony czwartek 27 kwie 2017, 20:15 przez sirmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

sirmag pisze:Myślałem, ze xm l2 jest obecnie najmocniejsza i najlepsza...
Przy XP-L HI nie chodzi o moc, bo jest taka sama jak w XM-L2, tylko o brak soczewki, co przekłada się na większy zasięg.
Mocniejsze diody oczywiście istnieją, spójrz chociażby na rodzinę XHP.
sirmag pisze: ale on własnie ma inny sterownik z takim oznaczeniem jak napisałem wyżej.
Jeżeli ma sterownik 2,8A, to ma sterownik taki sam jak Ty. Czy on ma skalpowaną diodę?
cwancisz pisze:Uwierz mi różnica między 2,8A i diodzie xml2 t6, a 3,5A i diodzie xpl v3 hi jest bardzo wyraźna w przypadku hosta c8.

Nie wspominam już o sterowniku z trybem DD na tranzystorze. Wtedy różnica jeszcze większa.
Nie muszę wierzyć, bo sam mam C8 z XP-L HI pędzoną 3,5A, a brat ma stockową C8 z refem OP. :wink:
Różnica owszem, jest widoczna, ale po prostu nie chciałem aby autor robił sobie nadzieję na jakieś mega wyniki.

Co do DD, to akurat nie jestem jego zwolennikiem, w ogóle przy jednym ogniwie i XP-L duże zwiększanie prądu nie ma sensu, bo bardzo szybko spada wraz ze spadkiem napięcia.

Dla mnie "znacznym" skokiem w porównaniu do C8 jest L2 z XHP35 HI zasilana ~2A, no ale to już inna liga.
Nie zmienia to faktu, że C8 SMO z XP-L HI to chyba jedna z najlepszych latarek biorąc pod uwagę stosunek zasięg/wielkość/cena.
sirmag
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 27 kwie 2017, 14:26
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: sirmag »

A masz jakas sprawdzona strone z ktorej mozna zamawiac takie diody ? Znalazlem kilkanascie stron ale ktora jest pewna ?
Ostatnio zmieniony piątek 28 kwie 2017, 20:59 przez sirmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Umiesz w ogóle lutować? Masz do tego jakiś sprzęt?

Może łatwiej będzie zlecić komuś przeróbkę, albo sprzedać to co masz i kupić gotowego moda?
ODPOWIEDZ