Convoy przerywa po dokręceniu

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
ślepak
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 09:54
Lokalizacja: wawa

Convoy przerywa po dokręceniu

Post autor: ślepak »

Witam,
Convoy S2 mod od maciex93
przy dokręceniu przedniej części do końca migocze, sama zmienia tryby. Gdy trochę się odkręci to świeci na stałe, ale jakoś słabiej niż powinna (w trybie 100%).
Poprawione luty, dodany lut na sprężynkę, wymieniona dioda.
Blaszki ogniw w miarę równe więc chyba raczej jest styk ze sprężynką. Po dokręceniu jest taki docisk, że blaszki są wręcz wgniecione.
Nie rozumiem czemu mryga i nie świeci na max. Help.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Proponuję wymienić tą sprężynę (i jej nie cynować w miejscu styku z ogniwem) oraz dokręcić pierścień włącznika.
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Jak ogniwo ma za mało miejsca może się tak zachowywać. Miałem tak samo, w innej latarce ale bardzo zbliżonej konstrukcyjnie do Convoya i z takim sterownikiem. Zrób więcej miejsca dla ogniwa.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

A ogniwo nie jest czasem protected?
Jak masz wersję czarną to tam teraz stosują plastikowe podkładki między wlacznik a gumkę.
Podkładki się uginają i pękają przy większym nacisku.
Ja zawsze wymieniam te plastikowe na metalowe.
Proponuję wymianę podkładki na metalową i wtedy mocno dokręcić pierścień.

Jak zalutowales kilka zwoi sprężyny na driverze to też zmniejszyłeś ilość miejsca na ogniwo.
ślepak
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 09:54
Lokalizacja: wawa

Post autor: ślepak »

Odcynowałem sprężynkę i przestało przerywać więc na razie nie będę nic innego zmieniał.
Dzięki za podpowiedź.
ślepak
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 09:54
Lokalizacja: wawa

Post autor: ślepak »

Jednak dalej przerywa - przy wstrząsach gaśnie, czasem bez wstrząsów migocze. Oczywiście po max dokręceniu przodu, po lekkim odkręceniu problemu nie ma, no ale nie o to chodzi, wtedy przecież nie ma izolacji.
Ze sprężynki usunięta cyna, pierścień włącznika dokręcony i dalej to samo.
Nie pamiętam czy mam i jaką podkładkę między włącznikiem a gumką, ale jakie to ma znaczenie skoro to właśnie dokręcenie powoduje problem, którego na początku nie było.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

A jak wyglądają przewody zalutowane na podłożu może gdzieś któryś ma kontakt z reflektorem ?
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Może ja jestem pedantyczny, ale ta głowica od środka wygląda tak, że brakuje tam dosłownie tylko ... (tu czasownik, każdy może sobie dobrać pasujący) i będzie komplet :evil: Tak wygląda modowana latarka?? Niektórzy nie odkryli jeszcze takiego środka jak np. IPA (alkohol izopropylowy)?

PS. Próbowałeś dokręcić pigułę w tej głowicy (zgodnie ze wskazówkami zegara)? Jeśli włącznika jesteś pewien to zazwyczaj w tym tkwi problem.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Zanim ktoś zacznie wyciągać wnioski na podstawie zdjęcia odnośnie mojej pracy to proszę pamiętać:
ślepak pisze: Poprawione luty, dodany lut na sprężynkę, wymieniona dioda.
Autor tematu działał już przy latarce.

ślepak,
Czemu się nie odezwałeś gdy był problem?
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

maciex93, przepraszam w takim razie, ale to co autor napisał w pierwszym poście, można równie dobrze interpretować jako opis modyfikacji wcześniej wykonanych w zakupionym już modzie (wymiana diody raczej nie brzmi jak kosmetyka wykonana przez klienta aby pozbyć się przerywania etc).
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Masz rację, można tak to zinterpretować. Jednak zapewniam że latarka wychodząca ode mnie tak nie wygląda. Cyna na sprężynie to "ZUO". Zgadzam się że najczęściej dokręcenie piguły pomaga, jeżeli nie to może dla ogniwa jest za ciasno i napiera na zalutowaną sprężynkę.
Kroki jakie można podjąć w celu wyeliminowania potencjalnych słabych kontaktów.
Wykręcić pigułę, sprawdzić stan kabli zasilających diodę, czy nie mają uszkodzonej izolacji.
Sprężynka bez cyny. Wytrzeć kawałkiem papieru gwint wewnątrz piguły i ponownie wkręcić. Dokręcić dość mocno, z wyczuciem.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

A to przerywanie jest na różnych ogniwach ? Bo na mój gust to na zdjęciu ma wklęśnięcie i może ono powodować problem.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Dziubek pisze:na zdjęciu ma wklęśnięcie i może ono powodować problem.
Moim zdaniem, to może być objaw tego, że ogniwo ma za ciasno i napierając na sterownik, spowodowało uszkodzenie ścieżki, lub jakiegoś lutu wewnątrz (rozciąganie powoduje pojawienie się przerwy w obwodzie).

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Miałem podobnie. Ale w innej latarce. Załatwiła sprawę grubsza podkładka między gumką włącznika a samym włącznikiem.
ślepak
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 09:54
Lokalizacja: wawa

Post autor: ślepak »

1. To jest oryginalny mod niemodyfikowany przeze mnie
2. Po rozpoczęciu się problemów i jakichś próbach oczyszczenia tego/poprawienia niektórych lutów/dołożenia lutu na sprężynkę
3. Stan dzisiejszy (po jeszcze jakichś drobnych poprawkach, które tylko na chwilę usunęły problem)
ObrazekObrazekObrazek
Nie chcę tu robić jakiejś antyreklamy, ocenę stanu tego elementu pozostawiam wam. Dodam tylko, że osoba której dałem to do poprawki stwierdziła mniej więcej, że jest tu nieźle nas*ane.
Ale ja się na tym nie znam i nie wiem jak powinno być żeby było dobrze (i mam jak każdy klient do tego prawo). Chcę tylko żeby działało tak jak powinno.
Wymiana diody przeze mnie nie jest związana z tym problemem, zniszczyłem ją dokręcając pigułę bez plastikowego dystansu (zdj. na dole), nie wiedziałem, że jego brak to spowoduje.
maciex93 pisze:Czemu się nie odezwałeś gdy był problem?
O tego typu problemach zawiadomiłem już wiadomością z 19-07-2016.
vin324pl pisze:A jak wyglądają przewody zalutowane na podłożu może gdzieś któryś ma kontakt z reflektorem ?
Nie jestem pewien czy o to chodzi, w oryginale tak: . . . . . . . . . . teraz:
ObrazekObrazek ale rzeczywiście możliwe, że druciki po dociśnięciu Obrazek
stykają z reflektorem i ten plastikowy dystans jest niewystarczający. Muszę to stestować i poobserwować.
Bocian pisze:Próbowałeś dokręcić pigułę w tej głowicy
Tzn co nazywasz pigułą a co głowicą?
maciex93 pisze:Wykręcić pigułę, sprawdzić stan kabli zasilających diodę, czy nie mają uszkodzonej izolacji.
Właśnie pod tym kątem będę teraz testował.
Dziubek pisze:A to przerywanie jest na różnych ogniwach ? Bo na mój gust to na zdjęciu ma wklęśnięcie i może ono powodować problem.
Tak, na 3 różnych. Wklęśnięcie powstało na 3 ogniwasz z czasem właśnie przez standardowe dokręcenie przodu i tyłu, ale tu akurat nic nie modyfikowałem, samo powstało.
Pyra pisze:Moim zdaniem, to może być objaw tego, że ogniwo ma za ciasno i napierając na sterownik, spowodowało uszkodzenie ścieżki, lub jakiegoś lutu wewnątrz
Mogło tak być, ale taki sam nacisk był od początku więc myślałem, że tak musi być.
Na razie jednak obstawiam winę dystansu/kabli obok diody, a raczej tego, że co jakiś czas wykręcałem/wkręcałem pigułę w celu wymiany/czyszczenia reflektora i te kable może się obluzowały i zaczęły stykać z aluminiowym reflektorem. Cdn...
Ostatnio zmieniony czwartek 09 lis 2017, 12:51 przez ślepak, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ