Czołówka na ryby do 50 zl

Oświetlenie montowane na głowie
sobek
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 15:01
Lokalizacja: Piła

Czołówka na ryby do 50 zl

Post autor: sobek »

Witam zacne grono. Szukam jakiejś czołówki do nocnych wypadów na ryby. Ważne żeby miała w miarę szerokie światło, żeby można było związać haczyk. Nie potrzebuje jakiegoś super szperacza bo do dalszej odległości mam convoy c8. No i podstawa to żeby nie było żadnych trybów mrygających , bo przełączanie tego podczas holowania ryby to koszmar . Nie zależy mi też na wyglądzie , byle by w miarę sensownie świeciło .
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

Proszę bardzo
Witamy

Najtaniej jak się da:


czołówka


Cztery tryby, dwa białe mocniejszy i słabszy oraz dwa słabiutkie czerwone - ciągły i mrugający.
Przełączanie w pętli, brak pamięci. Białe światło wpada w niebieski odcień.
Zasilanie 3 razy AAA. Plastik ok, jakieś uszczelki są.

Widziałem takie w Toruniu w TKMaxxie po chyba 30 zł.


Nie wiem, co dla Ciebie znaczy sensowne światło. Dla mnie to świeci to tak sobie, jakbym nie miał nic innego to ok, ale jestem skażony Armytekiem i Zebrą :lol:
sobek
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 15:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: sobek »

Sensowne to takie które nada się do wiązania haczyków bo trzymanie w buzi convoy c8 jest trochę nie na miejscu. Zapomniałem dodać że chciał bym nabyć w Polsce , jakoś nie bawią mnie zakupy u skórnych.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Ta czołówka jest spoko, wystarczy do Twojego zastosowania. W Pl na pewno gdzieś znajdziesz.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

jak już to lepiej dołóż do modelu "wyższego "15 PLN Sanyi R3 + 2LED 800 Lumens 4 Modes Mini Headlamp light Outdoor Headlight Waterproof Head Lamp Lantern For Hunting USE AAA
lub podobną
bo miałem toto Lm to przez połowę IP44
albo dozbieraj so SH03 k
Ostatnio zmieniony sobota 01 lip 2017, 19:32 przez Minijoe, łącznie zmieniany 1 raz.
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Też wędkuję, ale używam Nitecore HC30 i nie zamieniłbym jej na żadną inną! Wcześnie "ćwiczyłem" różne światełka na czole. Fakt - to zupełnie inny budżet ale co tanie to drogie ... Z czasem okazuje się, że nie zadowala nas to co mamy i szukamy lepszej opcji. Tak jest nie tylko z światełkami ale i innymi gratami. Popieram to co napisał kolega missieek bo mam też ten plastik fantastik. Nieraz widziałem nad wodą te wynalazki u innych wędkarzy. Nie umywają się nawet od HC30 :) Kupić raz a dobrze! Służy mi ona nie tylko nad wodą ale i w innych zastosowaniach EDC.

P.S. Raczej nie do dostania w kraju choć czasami bywa ( w ramach budżetu ) - czyli coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/3W-Usb-R ... 89475.html
Też przez chwilę miałem i dawała radę. Ładowanie przez USB, możliwość płynnej zmiany natężenia oświetlenia oraz możliwość włączania i wyłączania gestem. Ewentualnie mocniejsza bo 1000lm z zasięgiem nawet do 100m https://pl.aliexpress.com/item/1000Lm-3 ... 02670.html ale chyba bez płynnej regulacji i sterowania gestem.

[ElSor] skróciłem link
Ostatnio zmieniony sobota 01 lip 2017, 12:05 przez luzik, łącznie zmieniany 1 raz.
sobek
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 15:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: sobek »

Po przemyśleniu jednak kupię coś pożądanego i prawdopodobnie kupię tą HC30. Nie ma co skąpić bo później się to zemści.
sobek
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 15:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: sobek »

Jeszcze takie pytanie jak nitecore hc30 się ma w porównaniu z skilhunt h03? Ktoś porównywał obie ? Którą kupić z tych 2
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Zależy czy chcesz daleko i wąsko (HC30) czy bliżej i szeroko (H03 z soczewka TIR). Jakbyś zdecydował się na HC30 to fajną alternatywą dla niej jest też coś takiego http://www.bto.pl/produkt/60750/latarka-xtar-h3-warboy Mam tę latarkę i sprawuje sie bardzo dobrze.
sobek
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 15:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: sobek »

Właśnie na ryby wołał bym szeroko. Jak pisałem mam convoy c8 i ona mi wystarczy. Ale właśnie do wiązania haczykow przyda się coś co świeci mocno i szeroko.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Taka mała latareczka będzie świeciła szerzej niż C8 ale faktyczne do Twoich zastosowań lepsza będzie latarka z optyka rozpraszającą. Głównie do grzebania w autkach od ponad roku używam czołówkę zbudowaną na podstawie chińskiej czołówki. Zmieniony w niej jest sterownik, dioda oraz optyka na plaster miodu o kącie świecenia 60 stopni. Kupiłem ją na tej aukcji https://www.olx.pl/oferta/nowa-czolowka ... 914135948a i szczerze polecam. Niedawno kupiłem dwie takie latarki kuzynowi i tez jest bardzo zadowolony. Tylko w swojej wybrałem sterownik programowalny ale szczerze mówiąc chyba bez potrzeby bo w tańszej wersji tryby są dość dobrze dobrane.
sobek
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 15:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: sobek »

Dzięki za link. Całkiem ładnie świeci i cena też spoko.
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

plecho1, ona ma regulacje tylko w pionie - z biegiem czasu nadal trzyma wybraną pozycję ???
jak wytrzymują oringi skręcanie i rozkręcanie - bateria
przy 50% mocy bardzo się grzeje korpus
thx za info
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Jak na razie latarka sama nie opada ale jest wyraźnie luźniejsza niż na początku, co do szczelności to nie sprawdzałem bo nie mam takiej potrzeby gdyż latarkę najczęściej używam pod dachem ale mimo tych oringów to jednak w wodzie bym jej nie zanurzył :) Jednak zachlapanie nie powinno jej zaszkodzić. Przy 50%, co najczęściej używam, latarka robi się trochę ciepła.
sobek
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 15:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: sobek »

Wczoraj kolega podarował mi taki wynalazek, nie wiem co to ale świeci i jak na moje potrzeby starczy. Choć światło mogło by być szersze bo świeci bardziej punktowo. Zasilają tą czołówkę 2 ogniwa 18650. Muszę coś wykombinować żeby świeciła szerzej.
Obrazek
ODPOWIEDZ