Solarforce L2P 4x XP-L 3500lm+

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

A niby miała być rewolucja i wszystkie tryby od 1mA bez PWMa a tutaj dopiero 16mA jest bez niego (podejrzewam też, że prąd oscyluje przy tym z częstotliwością kilku-kilkunastu kHz i jest mimo wszystko trochę różny pomiędzy egzemplarzami). Procek miał też sterować bezpośrednio tranzystorem a steruje źródłem prądowym (może poza boostem tylko).
I nie żebym się teraz czepiał sterownika i bądź co bądź za słabego hardware'u w Tiny85, po prostu takie "nadzieje" robiłeś prawie 2 miesiące temu. Miałem nadzieję na odkrycie(a) pokroju noinit a tu jest tylko inna konstrukcja drivera, podobna do kilku, już istniejących, ale bardziej rozwinięta.

Ale przynajmniej teraz latarka jako całość trzyma się kupy i wszelkie zagrożenia bezpieczeństwa, o których pisałem wcześniej, zostały wyeliminowane. Ode mnie wielki plus dla Ciebie za to, że jednak zdecydowałeś się na przemyślenia i ulepszenia. Teraz mogę powiedzieć, że można ją używać "bez obawień".
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Sprzęt jest dostępny od kilku tygodni, na forum są osoby, które mają już L2P 4x LED.
Póki co zamówienia przyjmuję mailem. Na Alle... również pojawi się oferta, muszę wykonać kilka zdjęć z terenu, tego mi aktualnie brakuje.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

NocnySwietlik pisze:Greg jak w tym momencie wygląda sprawa latarki? Kiedy będzie dostępna na allegro?
Jesteś zarejestrowany na forum i chcesz kupić latarkę przez allegro...
Chyba tylko po to żeby dać im zarobić i samemu kupić drożej o te 9%
drozdz
Posty: 20
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 21:16
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: drozdz »

Hej Ludzie!

Czy ktoś z tej grupy co mają już L2P 4x LED podzieli się swoimi wrażeniami z jej użytkowania.

Please <kwiatek>
Mediana
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mediana »

Ja na swoją jeszcze czekam.
Porównam z L2P na XML-u. :)

Już mam, na szybko parę zdań >> w porównaniu do L2P XML (ok. 800 LM też od grega) to mamy ścianę światła (światła z L2P XML praktycznie nie widać).
Jeżeli chodzi o zasięg to L2P 4xXP-L też lepiej świeci, co mnie zdziwiło, bo w 4 x XP-L mamy praktycznie same diody.
A co do oślepiania podczas jazdy rowerem to będę robił test w weekend, ale sprawdzałem na znaku drogowym i nie jest tak źle, przy porównywalnej mocy obu lampek, L2P 4 x XP-L tylko minimalnie bardziej oślepia, ale to sprawdzę w weekend.
A sam sterownik i jego tryby pracy - genialne !

W trybie max mocy lampka generuje do przodu dużo ciepła, 30 Wat robi robotę. :)

Greg zaktualizujesz tabelki pod 4xXP-L w wątku "Sterownik driver LED 4,2/2,8A programowalny extended v3.5 HE" ?


M...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tabele są jak najbardziej aktualne. Parametry wersji L2P 4x XP-L podaję w instrukcji sterownika extended v4.0.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

Jak wygląda aktualna sytuacja? Ktoś z forumowiczów kupił latarkę? Temat umarł, a jestem zainteresowany latarką z takim super sterownikiem. Proszę o jakieś informację.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Temat stoi i kwiczy, sam czekam na sterownik od Grega chyba z pół roku.
Awatar użytkownika
Yantar
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 13 sie 2017, 13:18
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Yantar »

Ja mam tę latarkę.
Serdecznie pozdrawiam
Jacek / Yantar
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

L2P 4x XP-L są dostępne od kilku miesięcy, kto chciał, napisał do mnie PW czy też maila i dostał swój egzemplarz.

Sprzęt posiada obecnie kilkadziesiąt osób. Jeśli będą chętni, może ktoś skrobnie kilka słów recenzji?

Smokuxx1987, sterowników luzem póki co nie ma, więc go nie dostałeś. Natomiast pisanie, że "temat stoi i kwiczy" w kontekście projektu L2P 4x XP-L to totalne nieporozumienie i nie masz żadnych podstaw, aby tak twierdzić.
Nie wiem czy zauważyłeś w naszej korespondencji, że jakiś czas temu obiecałem Ci wysłać driver całkowicie gratis, gdy tylko będzie taka możliwość, a Ty w zamian wypisujesz jakieś dyrdymały. Nie ładnie.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

Super! Dziękuję za informację. Bardzo proszę o kilka słów użytkowników. Chodzi oczywiście o subiektywne odczucia, czy latarka klei wam się do ręki i nawet po południem nie wychodzicie bez niej z domu. ;)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

greg pisze:L2P 4x XP-L są dostępne od kilku miesięcy, kto chciał, napisał do mnie PW czy też maila i dostał swój egzemplarz.

Sprzęt posiada obecnie kilkadziesiąt osób. Jeśli będą chętni, może ktoś skrobnie kilka słów recenzji?

Smokuxx1987, sterowników luzem póki co nie ma, więc go nie dostałeś. Natomiast pisanie, że "temat stoi i kwiczy" w kontekście projektu L2P 4x XP-L to totalne nieporozumienie i nie masz żadnych podstaw, aby tak twierdzić.
Nie wiem czy zauważyłeś w naszej korespondencji, że jakiś czas temu obiecałem Ci wysłać driver całkowicie gratis, gdy tylko będzie taka możliwość, a Ty w zamian wypisujesz jakieś dyrdymały. Nie ładnie.
No tak może przesadziłem z tym określeniem w kontekście całego tematu.
Natomiast w mojej sprawie jak najbardziej trafne określenie.
Rozumiem że na początku nie chciałeś wysyłać samych driverów z obawy o skopiowanie pomysłu, ale ja nie zajmuję się driverami, potrzebowałem jedną sztukę do swojej latarki.
Chciałem coś z Polskiego warsztatu bo równie dobrze mogłem zastosować jakiś driver z zagranicznego forum, może trochę mniej bajerów ale spełniał by moje oczekiwania.
Ten " jakiś czas temu " to coś około 6-7 miesięcy.
Co do gratisowej wysyłki drivera to nie prosiłem o nią, cena nie grała roli, byłem przygotowany na koszty bo to miała być customowa latarka do mojej kolekcji, sam zaproponowałeś ten testowy egzemplarz.

Tutaj stwierdzenie że " L2P na nowym sterowniku jest dostępne od kilku miesięcy " i następujące po nim że "sterowników luzem nie ma" nasuwa mi tylko jedno stwierdzenie.

Trzeba było napisać że nie masz zamiaru sprzedawać samych sterowników i mi go nie sprzedasz a nie obiecywać wysyłkę przez ponad pół roku. Też można powiedzieć że to Nie ładne z Twojej strony.

W zasadzie mam tylko o te niespełnione obietnice pretensje.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Masz pretensje, że przedsiębiorca płacący ZUS i podatki po pierwsze dba o sprzedaż bo życie kosztuje a w sklepie na rogu nie dają na piękne oczy? Wolne żarty.
Jasno i już jakiś czas temu powiedziano, że sterowników luzem nie będzie w sprzedaży. Latarki są dostępne i kto chciał to kupił.
TY chciałeś sterownik, których nie ma w sprzedaży więc czekaj "gdy będzie taka możliwość" lub kup latarkę a nie strzelaj focha jak panna na wydaniu i nie oczerniaj słownego człowieka.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Barton_ pisze:Masz pretensje, że przedsiębiorca płacący ZUS i podatki po pierwsze dba o sprzedaż bo życie kosztuje a w sklepie na rogu nie dają na piękne oczy? Wolne żarty.
Jasno i już jakiś czas temu powiedziano, że sterowników luzem nie będzie w sprzedaży. Latarki są dostępne i kto chciał to kupił.
TY chciałeś sterownik, których nie ma w sprzedaży więc czekaj "gdy będzie taka możliwość" lub kup latarkę a nie strzelaj focha jak panna na wydaniu i nie oczerniaj słownego człowieka.
Dokładnie napisałem o co mam pretensje, po co bijesz pianę, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.
Tu może i powiedziano że sterowników luzem nie będzie ale jak greg sam przyznał, obiecał mi wysyłkę tego jednego sterownika.
Ta słowność tak wygląda że obiecywał wysyłkę i nic nie otrzymałem przez ponad pół roku.
Więc proszę nie mieszaj się jeśli nie znasz tematu i masz problemy ze zrozumieniem tego co piszę.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

smokuxx1987 pisze:po co bijesz pianę
Ja? Doprawdy?
smokuxx1987 pisze:Ta słowność tak wygląda że obiecywał wysyłkę i nic nie otrzymałem przez ponad pół roku
W cywilizowanym świecie płacisz to wymagasz. No free lunch.
Jeżeli zapłaciłeś to domagaj się przesyłki a jeżeli obiecano Ci gift pomimo, że nie ma czegoś dostępnego luzem to grzecznie czekaj.

Ewentualne pytania to via PW, email, sms czy telefon wyjaśniaj. Robiąc taką opinię w temacie zachowujesz się jak rozwrzeszczane dziecko bogatych rodziców. Dawaj bo ja chcę i chooj.
Wiecznie w drodze.
ODPOWIEDZ