Dobra cena - dobre zmiany (?)

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dobra cena - dobre zmiany (?)

Post autor: Dziubek »

W związku z namiętnym powtarzaniem "koncertu życzeń" w temacie "Dobra cena 3", proponuję stworzyć, i przypiąć, wątek z prośbami o kody do czegoś tam latarkowego / pochodnego tematu latarek.

Zasada prosta, Jasio chce kod na ładowarkę. Małgosia coś tam ma, wkleja kod na ową ładowarkę w temacie dobrej ceny, po czym w temacie z prośbą cytuje prośbę Jasia i wkleja link do postu dobrej ceny. Oczywiście cytat to opcja, jak nie pojawiło się nic w międzyczasie jest to zbędna rzecz.

Zdaję sobie sprawę że wielu userów i tak przerośnie zaawansowana funkcja przeglądarki kryjąca się pod skrótem CTRL + F, ale zawsze to oddzieli trochę ziarno od plew.
Awatar użytkownika
SebaZ74
Posty: 110
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 21:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: SebaZ74 »

Moim skromnym zdaniem, nie jest chyba aż tak źle :), jedynie chętnie bym widział temat z opcją dodawania "dobrych cen" czegoś nie latarkowego, technicznego :)
Pokój i Dobro...przynajmniej warto próbować...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ten temat był poruszany na forum, musisz poszukać. Nie śledziłem go, i nie wiem w jakim miejscu wszystko stanęło.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

SebaZ74 pisze:Moim skromnym zdaniem, nie jest chyba aż tak źle :), jedynie chętnie bym widział temat z opcją dodawania "dobrych cen" czegoś nie latarkowego, technicznego :)
Każdy, kto ma jakąś fajną okazję może taki temat założyć ( jak się okazuje). No ale widać po nagonce w temacie "Dobra cena", ze jak zwykle takie działania czyścicielskie przynoszą skutek odstraszający, demotywujący itd. Wcześniej praktycznie codziennie ktoś wklejał tam jakąś fajna okazje za parę złotych , czy kilkadziesiąt centów, ale było to traktowane jako śmieci i spam, no to teraz nikomu się nie chce.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Ja też jestem za tym aby w temacie były inne "drobiazgi" , parę razy skorzystałem. Może wydzielić temat dobra cena inne bez reflików bo odkąd jest ich wysyp to jest wiele wcale nie dobrych cen. Wcześniej praktycznie każdy produkt zalinkowany był wart uwagi...
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

W temacie "dobrej ceny".
Nie wydzielajmy, że ma być tylko dla latarek, ładowarek i ogniw, niech będzie nadal zlepkiem.
Popieram aby usunąć reflinki, a przynajmniej dajcie czysty link i refa osobno, żebyśmy wiedzieli w co klikamy.
Koncertowi życzeń mówimy stanowcze nie, umieszczamy oferty a nie prosimy o kody itp itd.

I sedno: skończcie wreszcie do jasnej ciasnej z tym hejtem pod adresem GB, to że się kiedyś moder czy admin na czymś raz naciął nie znaczy, że sklep jest już przekreślony na amen.
Dla tego co się naciął proszę bardzo, ale bez walenia ściemy, że skoro ja się naciąłem to sklep jest "be, fuj" i nie kupujcie tam, nie wklejajcie linków pod rygorem wyrzucania postów do kosza.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Patrząc na wątek "dobra cena" widzę tylko masę dziwnych linków zalewających go.
Bez ładu i składu.

Też mógłbym wklejać linki, które dostaję od Banggooda, Gearbesta i innych, ale po co to wszystko przeklejać, robi się z tego rzeka śmieci.

To już wygląda jak wielki wyścig, kto szybciej i więcej wklei do wątku ofert, które dostają w emailach do Chińczyków.

Według mnie dobra cena powinna być esnecją dobrych cen na rynku, a nie chińskim marketem, takich jak wiele w kraju.

Mam propozycję, aby wydzielić ten zalew chińszczyzny do wątku np. pt. Chiński Bazar albo Market ... :)
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Goferjw pisze:I sedno: skończcie wreszcie do jasnej ciasnej z tym hejtem pod adresem GB, to że się kiedyś moder czy admin na czymś raz naciął nie znaczy, że sklep jest już przekreślony na amen.
Ban dla GB nie wynika z tego, że ktoś z administracji się naciął, bo mam wręcz wrażenie, że byliśmy lepiej traktowani u nich w sklepie niż zwykli użytkownicy. Niestety to Ci zwykli są najbardziej poszkodowani a my dostawaliśmy propozycje brzmiące mniej więcej "Wyślemy wam DHLem kolejną darmową latarkę do testów, bo jesteśmy dobrzy i nie z naszej winy giną nigdy nie wysłane przez nas przesyłki. Chcemy też nadal zalewać wasze forum naszym spamem zwanym przekazaniem informacji o naszych niby promocjach badziewia i czasem latarek". Tak w skrócie działał sklep GB, jeśli chodzi o współpracę widzianą oczami admina forum.
Z punktu widzenia "wybranego konsumenta" w sklepie GB ale pod inną nazwą - "Napisz nam pozytywne opinie tu, tu i tu, bo bardzo źle nas tam opisują a dostaniesz za każdą xxx punktów, czyli ~5$ zniżki u nas. Świetnie - a teraz jeszcze tu, tu i tu a jak masz ochotę to jeszcze gdziekolwiek i za każde dobre słowo o nas dostaniesz jeszcze więcej puntów, będziemy też dbali o Ciebie żebyś za każdym razem dostał to co zamówiłeś i w dobrej cenie. Dzięki Tobie wydymamy wieeele osób."
tnt_gt pisze:Mam propozycję, aby wydzielić ten zalew chińszczyzny do wątku np. pt. Chiński Bazar albo Market ... :)
Są już inne miejsca w sieci z takimi odpadami wszelkiej maści. Tu mamy forum latarkowe a nie portal handlowy czy reklamowy i raczej nikt z administracji nie zamierza tego zmieniać. Po wprowadzeniu nowych zmian do regulaminu, pewnie założę nową odsłonę dobrej ceny oraz częściowo wprowadzę pomysł z pierwszego postu tego tematu i mam nadzieję, że znów każdy z nas będzie zaglądał tam równie chętnie, jak kiedyś.

Poza tym oficjalnie chciałem podziękować kilku osobom od których otrzymałem miłe słowa za najnowsze decyzje i zmiany, podjęte w gronie administracyjnym.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

A ja oficjalnie chciałbym "podziękować" za tą dobrą zmianę, czyli ZERO ofert w Dobrej Cenie:
Siwy pisze:
tty5150 pisze:Czy coś się zadziało na forum (regulamin, zmiany techniczne etc) bo ten wątek nigdy tak długo nie był tak pusty? Czy brak reflinków spowodował 10 dniowy brak jakichkolwiek dobrych cen?
Też nad tym myślałem. Wydaje się, że w 80% brak reflinków a w 20% mniejsza ilość promocji. To co ja znalazłem wrzucałem do mojego ostatniego posta, nawet wczoraj. Nie widać zmian, bo był ostatni.

Brak reflinków ma oczywiście uzasadnienie. Z drugiej strony, jeśli dzięki komuś kupiłem jakieś światło w dobrej cenie, to czemu ma na tym nie zarobić, skoro znalazł i wpisał tu? Ja parę rzeczy z czyichś linków kupiłem i jestem zadowolony. A tak niektóre osoby nie mają motywacji by codziennie wyszukiwać ciekawe oferty.

Pewnie administracja za offtop nas zaraz prześwięci, ale w wątku nic się nie dzieje, więc bez sensu zakładać inny by o tym rozmawiać...
Jest sens pisać w innym temacie, bo tamten , czyli Dobra Cena MUSI być "aryjski" i wszystko poleci do kosza.
fugaz
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 09:45
Lokalizacja: Malopolska

Post autor: fugaz »

Podpisuje się pod postem max4max,
Jeżeli komuś przeszkadzają reflinki, to moze sobie na własna rękę wyszukać dany przedmiot w określonym sklepie i skorzystać z rabatu (kodu).

Mnie osobiście nie przeszkadza ze ktoś zarabia, gdy ja robię zakup z podanego przez niego linku. Ktoś znalazł, dostał, kod rabatowy to niech na tym skorzysta. Nie chcesz, nie kupuj ale nie ograniczaj tego wyboru innym.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony niedziela 10 gru 2017, 19:23 przez fugaz, łącznie zmieniany 1 raz.
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

Wszystko ma swoje wady i zalety.
Dzięki temu forum kupiłem kilka fajnych rzeczy w dobrych cenach. Nie tylko latarki. Scyzoryki, precyzyjne narzędzia, drobiazgi gsm i inne. I super. A do tematu dobra cena zaglądałem prawie codziennie albo i kilka razy dziennie. Dzięki Wam odkryłem zakupy w Chinach i jestem mega zadowolony.

Przy trzymaniu się, że tylko latarki, tylko bez reflinkow i ban na GB pokaże się, że temat umrze. Już zaczynam częściej zaglądać na forum blf ... Też niby tylko o światełkach ...

Może na próbę zrobić dwa tematy
1. Czysty, tylko latarki, bez refów
2. Po prostu dobra cena i okazje luźno związane z hobby latarkowym, bez ograniczeń dla refów. I dać w temacie "dobra cena z narażeniem na reflinki"

Ciekawe ile osób i gdzie się będzie udzielać. Dla mnie sprawa oczywista.
P.S.
Co ma scyzoryk wspólnego z latarka i powerbankiem? Mam to przy sobie jak idę do lasu lub na ryby lub na wakacyjne wycieczki....

PS2
No dobra, "okazyjna cena na czołg w dobrym stanie" to byłaby przesada (ale tylko lekka, chyba że czołg bardzo ciężki..) i takie linki to faktycznie nie na tym forum....
Przepraszam za brak ogonków w polskich literkach. Zazwyczaj piszę z telefonu i może coś umknąć.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Oczekujesz, że poprzez forum ktoś będzie zarabiał? A jak ten ktoś odwdzięczy innym za możliwość zarabiania? Jak wyrazi swoją wdzięczność dla forum za możliwość zarabiania?
Często wklejane oferty powinny być w temacie kity i hity jako kit. Byle refa wcisnąć.

Niech sklep GB zacznie uczciwie traktować kupujących a reklama nie będzie potrzebna. Prawdziwa jakość i niska cena nie potrzebują reklamy a jedynie zaufania kupujących.

Skoro cięli ludzi na kasę, to słusznie są na czarnej liście.
Wiecznie w drodze.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Po pierwsze to o tym, czy ktoś w ogóle cokolwiek zarobi decyduje kupujący, czy w ogóle wybierze linka z refem, czy bez.
Ja np. najczęściej kupuje przez GA co w ogóle kłóci się z jakimikolwiek refami. Po prostu wyszukuje się dany okazyjny przedmiot i kupuje.
Po drugie osoby, które udzielały się tu, co najmniej częściowo w ogóle nie wklejały swoich refów, a po prostu skopiowane skądś. Więc to NIE ONI byli potencjalnymi, podkreślam potencjalnymi beneficjentami zarobku z refa.
Po prostu dużo szybciej bez edycji przytoczyć linki i tyle.
Teraz jak widać nowe zasady ucięły większość dobrej inicjatywy na forum, no ale czego się spodziewać, każde zaostrzenie od razu wyklucza tych, co im się jeszcze trochę chce.
Po trzecie - te sklepy a przede wszystkim niby ten zły i niedobry Gearbest ( na którego kiedyś sam narzekałem, a obecnie złego słowa nie powiem, jest dużo rzetelniejszy niż np. Banggood) poprzez refy mniej zarabiają , bo muszą komuś odpalić.
Ale nawet przyjmując, że ten sklep jest zły, niedobry i wyzyskujący to z tego punktu widzenia wolę, żeby choć trochę zarobił Polak piszący na forum, kosztem tego niedobrego chińskiego sklepu.
I jest to moim zdaniem jeden z najważniejszych argumentów.

Na końcu to i tak ja decyduję, czy w ogóle zakupię z refa czy też nie. Ale jak widać niektórym chyba zazdrość do wszystkiego, czego sam nie robi, nie chce robić, nie umie czy po prostu mu się nie chce przysłania wszystko inne, na zasadzie psa ogrodnika. Takie typowo polskie, rzekłbym polaczkowate nawet.
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

max4max pisze:
Siwy pisze:Pewnie administracja za offtop nas zaraz prześwięci, ale w wątku nic się nie dzieje, więc bez sensu zakładać inny by o tym rozmawiać...
Jest sens pisać w innym temacie, bo tamten , czyli Dobra Cena MUSI być "aryjski" i wszystko poleci do kosza.
Masz rację, poleciało :)
max4max pisze: działania czyścicielskie przynoszą skutek odstraszający, demotywujący itd. Wcześniej praktycznie codziennie ktoś wklejał tam jakąś fajna okazje za parę złotych , czy kilkadziesiąt centów, ale było to traktowane jako śmieci i spam, no to teraz nikomu się nie chce.
Tu również masz rację, mnie się trochę odechciało. Nigdy żaden sklep za działania marketingowe mi nie zapłacił. Do niedawna nawet wiele nie wiedziałem na temat reflinkow. Widziałem, że link jest długi, ale specjalnie mnie to nie interesowało. Jeśli przy wrzucaniu oferty w dobrej wierze (z której wcześniej samemu się skorzystało) ma się być posądzonym o nieuczciwe zamiary czy też próbę zarobienia ze względu na nieświadomość lub nie wykasowanie reflinka gdy w pośpiechu wrzuca się ofertę (akurat na GB potrafią one bardzo szybko wygasać), to lepiej siedzieć cicho. Trudno, najwyżej nikt inny nie skorzysta.

Ja z wielu ciekawych ofert z DC skorzystałem, głównie latarkowych, ale też jakiś miernik, ladowarka, multitol i parę innych rzeczy się trafiło. Jestem z zakupów zadowolony, nawet cieszy mnie cieszy to, że skorzystałem z czyjegoś reflinka. Niech też coś z mojej radości ma.

A co do GB - mają swoje wady, z zamówieniami różnie bywa, czasem np. sprzedają coś czego nie mają itp. Jeśli poczytamy wątek o Banggod to się okaże, że tam również problem za problemem. To nie są sklepy europejskie z naszym poziomem obsługi. Do pewnych niedogodności można się przyzwyczaić, mając na uwadze fakt, że za uchwyt do telefonu zapłacimy na GB/BG 3 zł, a u nas w sklepie czasem 10-15 razy tyle. Współpraca z Chińczykami jest inna, jeśli ktoś miał wiele do czynienia, to wie o czym mówię.
max4max pisze:Na końcu to i tak ja decyduję, czy w ogóle zakupię z refa czy też nie.
Dokłądnie tak, podobnie czy skorzystam z oferty sklepu GB, czy nie. To że mamy świadomość istnienia oferty nie znaczy, że z niej skorzystamy. Ale lepiej mieć świadomość, niż nie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 gru 2017, 11:31 przez Siwy, łącznie zmieniany 1 raz.
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

@Barton
Zdefiniuj pojęcie "będzie zarabiał".
Co będzie zarabiał? Ile będzie zarabiał? Stówkę za godzinę? Stówkę na dzień a może na miesiąc?

Bo jak się udziela i wyrzuci kilkanaście, kilkadziesiąt linków, parę osób z tego świadomie skorzysta (lub nieświadomie) to dostanie jakiś bonus za parę dolców. Kto na tym jest stratny??? Jak dla mnie to tylko i wyłącznie chora zazdrość wypływa na wierzch.
Kto Ci broni robić reflinki? A może po prostu nie chce Ci się?

Oznaczenie że jest reflink powinno być aczkolwiek nie musi.
Zabranianie - efekty już widać.

A wdzięczność to należy się temu kto znajdzie fajną rzecz w dobrej cenie i wklei linka a nie xxxxxxxxx (osobie) która tylko w niego kliknie i jeszcze pyszczy, że coś mu nie odpowiada.

P.S.
Swoją drogą znam pewne forum z softwarem, działa od wielu lat, prężnie się rozwija. I ma jasne reguły - udzielasz się, masz szansę na bonusy.
Tutaj chcecie zrobić bana na bonusy, które nikogo nic nie kosztują .... Cóż jak to Sapkowski napisał, coś się kończy, coś się zaczyna.
Przepraszam za brak ogonków w polskich literkach. Zazwyczaj piszę z telefonu i może coś umknąć.
ODPOWIEDZ