Dobra cena - dobre zmiany (?)

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

Jak widać restrykcyjne podejście skutecznie zabiło temat dobrej ceny. No chyba, że nagle w Chinach mieli gwałtowne podwyżki cen ....
Przepraszam za brak ogonków w polskich literkach. Zazwyczaj piszę z telefonu i może coś umknąć.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Działania moderacji nic nie zabiły a jedynie obnażyły prawdziwe motywy działań kilku osób.
Gdzie te wszystkie osoby, które z miłości do bliźniego wstawiały linki do superokazji?

Bez zysku już się nie chce?
Wiecznie w drodze.
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Barton_ pisze:Działania moderacji nic nie zabiły a jedynie obnażyły prawdziwe motywy działań kilku osób.
Gdzie te wszystkie osoby, które z miłości do bliźniego wstawiały linki do superokazji?

Bez zysku już się nie chce?
A czy te osoby deklarowały gdziekolwiek, że robią to z miłości bliźniego?...
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

Barton_ pisze:Działania moderacji nic nie zabiły a jedynie obnażyły prawdziwe motywy działań kilku osób.
Jak zwał tak zwał. Było .... nie ma.
Szkoda, parę fajnych rzeczy dzięki temu tematowi kupiłem, nawet udało się wyszperać pośród śmieci. Teraz z pustego tematu już nic się nie wyszpera. Trudno. :-(
Na szczęście jest wujek google, trochę trudniej, trochę dłużej ale da radę.
Przepraszam za brak ogonków w polskich literkach. Zazwyczaj piszę z telefonu i może coś umknąć.
milkoo
Posty: 61
Rejestracja: środa 12 paź 2016, 10:54
Lokalizacja: WP

Post autor: milkoo »

W myśl dobrej zmiany wylano dziecko z kąpielą. Czy taka była idea?
Również bardzo żałuję, że temat umarł. Osobiście nie przeszkadzało mi, czy klikałem w reflinka czy nie.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

WertyX pisze:Teraz z pustego tematu już nic się nie wyszpera.
Pierwszy post dobrej ceny w odsłonie 3ciej jest ciągle aktualny i promocje w nim zawarte nadal działają.
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Zawsze można zajrzeć na BLF gdzie będzie kilka wątków z promocjami sklepów lub kodami użytkowników (aktualizowane prawie codziennie)
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

FreeMagenta pisze:...A czy te osoby deklarowały gdziekolwiek, że robią to z miłości bliźniego?...
Czyli świadomie z chęci zysku łamały regulamin.
Wiecznie w drodze.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Jak na razie tylko Barton_, jest anty. Chyba trzeba zmienić regulamin na taki aby pasował większości z nas.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Bądź łaskaw nie przypisywać mi słów, których nie wypowiedziałem.
Czy kiedykolwiek lub gdziekolwiek napisałem, że jestem przeciwny?
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Barton_ pisze:
FreeMagenta pisze:...A czy te osoby deklarowały gdziekolwiek, że robią to z miłości bliźniego?...
Czyli świadomie z chęci zysku łamały regulamin.
Nie wiem czy czytałeś wcześniej forum ale na długo przed twoją rejestracją temat wyglądał całkiem inaczej i nie było tam żadnych zaostrzeń odnośnie reflinków.

Większości nie przeszkadzają reflinki i sami z nich korzystają, potem wrzucają na forum żeby ktoś skorzystał, jedni bezinteresownie, inni mają w tym interes.
Nie ma się co dziwić że nie ma nowych linków, nie każdemu chce się bezinteresownie szukać i jeszcze edytować link.
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

Barton_ pisze:Działania moderacji nic nie zabiły a jedynie obnażyły prawdziwe motywy działań kilku osób.
Gdzie te wszystkie osoby, które z miłości do bliźniego wstawiały linki do superokazji?

Bez zysku już się nie chce?
Cały czas powtarzasz to samo, jakbyś nie widział co piszą inni.

Jak myślisz - czy jak będziesz wysuwał, przynajmniej w części bezpodstawne, oskarżenia dotyczące zarobku i łamania regulaminu pod adresem "tych wszystkich osób", to jeszcze mniej im się będzie chciało pisać, czy wszyscy nagle zaczną, po to tylko, by udowodnić, że jesteś w błędzie?

Brak ofert nie jest jednoznacznym dowodem, że ci wszyscy zarabiali , a nawet, że ktokolwiek kiedykolwiek zarabiał. Mógł zarabiać, ale to brak ofert to nie dowód. Są różne powody dla których ktoś mógł wrzucać, a obecnie tego nie robi:
A) Mógł to robić kiedy było dużo ciekawych ofert, z których korzystał, to i na szybko dzielił się z innymi. Teraz dla siebie nie już nie szuka, to i nie wrzuca.
B) Wyjechał na urlop.
C) Leży do góry brzuchem i mu się nie chce, po prostu.
D) Poczuł się obrażony oskarżeniami o zarobek więc leży do góry brzuchem i mu się nie chce.
E) Żona kazała mu wreszcie odłożyć komputer i zagoniła do przedświątecznych zakupów i obowiązków.
Itd.

Ja się nie dziwię, że Allonitium nie pisze. Mnie by się po ostrzeżeniu odechciało.

Czemu Ty i Mieciu nie zaczniecie przeszukiwać internetu by wrzucić coś do dobrej ceny. Pokażcie swoją bezinteresowność. Jak rozkręcicie wątek to może inni pójdą za Waszym przykładem. Zamiast tylko patrzeć co zrobią inni, może warto byłoby zacząć od siebie.
Ostatnio zmieniony środa 13 gru 2017, 13:54 przez Siwy, łącznie zmieniany 2 razy.
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Siwy pisze: Czemu Ty i Mieciu nie zaczniecie przeszukiwać internetu by wrzucić coś do dobrej ceny. Pokażcie swoją bezinteresowność.
Kilka razy wrzucałem tu ciekawe oferty, ale mam dużo innych ciekawych zajęć niż podsyłanie leniom gotowych linków.

Podklejcie w pierwszym poście dobrej ceny linki do tematów na BLF/CPF lub innych źródeł z których "w takim trudzie i zupełnie bezinteresownie przeklejacie te reflinki" :D
Każdy zainteresowany zniżkami sobie wtedy sam wyszuka promocje.
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

Mieciu pisze:
Siwy pisze: Czemu Ty i Mieciu nie zaczniecie przeszukiwać internetu by wrzucić coś do dobrej ceny. Pokażcie swoją bezinteresowność.
Kilka razy wrzucałem tu ciekawe oferty, ale mam dużo innych ciekawych zajęć niż podsyłanie leniom gotowych linków.
No właśnie o to chodzi. Może inni też mają ciekawe zajęcia, albo się rozleniwili. To chyba nie powód, by oskarżać ich o wcześniejszy o zarobek. Nic to, za wszystkich nie będę się wypowiadał. Inni udzielający się w wątku wcześniej musieliby się wypowiedzieć sami...
Mieciu pisze:Podklejcie w pierwszym poście dobrej ceny linki do tematów na BLF/CPF lub innych źródeł z których "w takim trudzie i zupełnie bezinteresownie przeklejacie te reflinki" :D
Każdy zainteresowany zniżkami sobie wtedy sam wyszuka promocje.
To też jest myśl, choć czasem są to zamknięte grupy dyskusyjne na FB, nie wszystkie źródła każdy łatwo przeszuka, kto chciałby dokonać po raz pierwszy jednorazowego zakupu. Trud może okazać się niewspółmierny do zysku. Dodatkowo niektóre oferty wygasają tak szybko, że szukając wszystkiego samemu, zamiast korzystać ze źródła, gdzie wiele osób je wrzuca, złapać ich nie zdążysz. Ale ok mnie to już wszystko jedno, choć trochę mi tego wątku szkoda, bo jak już pisałem z paru ciekawych ofert skorzystałem. Tekstu w cudzysłowie nie chce mi się już chyba komentować.
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

ElSor pisze:Wystarczy tego spamu Panowie!
Zapadła decyzja w sprawie reklam i reflinków (niebawem zostanie podane więcej szczegółów w odpowiednim miejscu i zostanie zaktualizowany regulamin pod tym kątem).
Nie chcemy widzieć na tym forum żadnych reflinków niewiadomego pochodzenia - same linki bez "dodatków" prowadzące do przedmiotu / produktu. Osoba, która wynajdzie samodzielnie coś w okazyjnej cenie i chce się tym pochwalić z innymi, np w tym temacie, może dodać swój reflink (jeden, za każdym razem ten sam), jednak musi za każdym razem o tym jawnie poinformować pozostałych uczestników forum i równolegle umieścić czysty link do tego samego przedmiotu. Również można podać link do innego miejsca w sieci, gdzie owe kody są publikowane, by nie łamać zasad udostępniania owych promocji.
Nie podoba nam się to, że idea dobrej ceny praktycznie zamarła a jedynym jej celem jest nabijanie punktów osobom, które poza tym tematem praktycznie nie udzielają się na forum. Kiedyś zwykły Kowalski mógł coś dobrego kupić dla siebie a teraz jest wyścig kilku osób, polegający na tym, kto więcej wrzuci w tym temacie a to czy ktoś skorzysta albo czy w ogóle jest sens, jest zupełnie nieistotne.

Nie zamierzam też powtarzać naszego stosunku do sklepu GB, którego tak mocno faworyzuje tutaj kilka osób a przecież w ostatnim czasie dobre promocje były też w innych sklepach o których jest tu cicho, pewnie dlatego, że nie są tak hojni za promowanie ich działalności.

Proszę potraktować tą wiadomość jako moje ostatnie ostrzeżenie w tym miejscu i nie prowadzenie tutaj dalszej dyskusji na ten temat.
Chcę tu, w dobrej cenie, widzieć przede wszystkim bezinteresowne dzielenie się wiedzą o przecenach a nie próbę zarobku na każdym kroku. Zakaz umieszczania reflinków i "dodatków" w adresie do produktu, obowiązuje w dobrej cenie już od teraz.
Proszę o przypięcie tego postu w widocznym miejscu albo chociaż informację odsyłająca do niego i jak najszybszy wpis w regulaminie na podstawie którego idą ostrzeżenia.

Tematu wstecz nie przeglądałem, postu nie widziałem, wstawiłem link do tematu w okazyjną ceną, z czego sam skorzystałem, aby się nim podzielić co skutkowało usunięciem postu i ostrzeżeniem.
Ten temat widziałem ale w nim żadnej informacji nie było więc dla pewności widząc reflink dodałem informację, że jest. Nie usuwałem z szacunku dla osoby od której on pochodzi...

PS. cena była okazyjna, pojawił się komentarz, że już taka była, jednak to dotyczyło innego modelu ogniw

PS 2 . połowa postów po cytowanym poście w Dobrej Cenie zawiera reflinki tylko nikt uczciwie tego nie dopisał ...
ODPOWIEDZ