Zwrot z Aliekspress

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Szymon M.
Posty: 6
Rejestracja: środa 06 wrz 2017, 17:06
Lokalizacja: Kraków

Aliexpress problem

Post autor: Szymon M. »

Witam
Postanowiłem nabyć poprzez Aliexpress latareczkę Convoy S2+. Wypełniłem formularz, zapłaciłem z karty debetowej. Poszło. Dostałem nr przesyłki i z zapałem śledziłem jej losy. Po mniej więcej miesiącu doszło do Wawy, potem do Krakowa. Już się ucieszyłem, jako że mieszkam w tym mieście, że za chwilę będzie. Niestety powędrowało do Skawiny (miejscowość pod Krakowem). Po kilku dniach udałem się do Urzędu Pocztowego w Skawinie i tam dowiedziałem się, że przesyłka została już odebrana! Okazuje się, że adres nie grał z numerem przesyłki. A poczta dostarcza wg adresu. Zareklamowałem. Dowiedziałem się od sklepu "Zhiyuansix SIX", że coś musiało podziać się po drodze i oni mi zwrócą kasę jak podam im namiar na mojego Pay Pala. A ja tam nie mam konta i nie chcę mieć. Była to moja pierwsza i ostatnia próba zakupu czegoś z Chin. Zrozumiałem to jako wymuszenie założenia konta na Pay Pal. Podziękowałem serdecznie za współpracę. Szkoda.
Szymon
aslpg
Posty: 79
Rejestracja: piątek 24 sty 2014, 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aslpg »

Latarki Convoy kupuje się na Ali u sprawdzonego dostawcy.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Nikt Cię nie oszukał. Przecież sprzedawca chce Ci zwrócić wpłacone środki.
Zapytaj, na jaki adres wysłano przesyłkę. Może to nie wina sklepu.
Wiecznie w drodze.
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Nie sądzę by chcieli "wymusić założenie konta". Po prostu zazwyczaj płacą ludzie przez Paypal właśnie.
Napisz do tego sklepu, że płaciłeś kartą, bez pośrednictwa Paypala. Jeśli nie będą chcieli/będą robili trudności - użyj procedury chargeback.

A Paypala lepiej mieć - znacznie łatwiej się reklamuje w takich sytuacjach no i mniejsza szansa na wyciek numeru karty.
Szymon M.
Posty: 6
Rejestracja: środa 06 wrz 2017, 17:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Szymon M. »

Barton_ pisze:Nikt Cię nie oszukał. Przecież sprzedawca chce Ci zwrócić wpłacone środki.
Zapytaj, na jaki adres wysłano przesyłkę. Może to nie wina sklepu.
Wiem na jaki adres doszła przesyłka o numerze podanym w Aliexpress. Powiedzieli mi na poczcie. Tylko co mi to da?
Szymon
Szymon M.
Posty: 6
Rejestracja: środa 06 wrz 2017, 17:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Szymon M. »

FreeMagenta pisze:Nie sądzę by chcieli "wymusić założenie konta". Po prostu zazwyczaj płacą ludzie przez Paypal właśnie.
Napisz do tego sklepu, że płaciłeś kartą, bez pośrednictwa Paypala. Jeśli nie będą chcieli/będą robili trudności - użyj procedury chargeback.

A Paypala lepiej mieć - znacznie łatwiej się reklamuje w takich sytuacjach no i mniejsza szansa na wyciek numeru karty.
Nie mam żadnych doświadczeń z Pay Pal. Opinie, z którymi się spotkałem nie były za bardzo pozytywne. Z chęcią się dowiem więcej. Jeżeli faktycznie to ma sens to może założę tam konto.
Szymon
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Szymon M. pisze:
Barton_ pisze:Nikt Cię nie oszukał. Przecież sprzedawca chce Ci zwrócić wpłacone środki.
Zapytaj, na jaki adres wysłano przesyłkę. Może to nie wina sklepu.
Wiem na jaki adres doszła przesyłka o numerze podanym w Aliexpress. Powiedzieli mi na poczcie. Tylko co mi to da?
Możesz poprosić o zwrot przesyłki, jeśli to rzeczywiście pomyłka.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Co Wy w ogóle piszecie o paypal ?
Przecież na Ali nie da się nim zapłacić!
Szymon M., skoro towar nie doszedł to otwierasz tzw. dispute z menu Twojego konta i konkretnego zamówienia i czekasz na reakcję.
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Przez PP można ale tylko w niektórych krajach :mrgreen:

Zakładasz spór na Aliexpress, odzyskujesz kasę i tyle, poczytaj o tym. Zakupy w Chinach są świetne i super bezpieczne ;)
Szymon M.
Posty: 6
Rejestracja: środa 06 wrz 2017, 17:06
Lokalizacja: Kraków

Pay Pal i Aliexpress

Post autor: Szymon M. »

max4max pisze:Co Wy w ogóle piszecie o paypal ?
Przecież na Ali nie da się nim zapłacić!
Szymon M., skoro towar nie doszedł to otwierasz tzw. dispute z menu Twojego konta i konkretnego zamówienia i czekasz na reakcję.
Napisałem, że zapłaciłem kartą przecież a nie Pay Pal. Ale otrzymałem taką odpowiedź:
"Dear friend,
Thanks for your mail.
Could you please help us close the dispute?
How about we refund you via paypal ? Could you please tell us your paypal account to us ?
If you don't have it, do you agree to apply a new account?This is the PayPal internet: https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/home.
Any question, please contact us, we will try our best to solve it.
Best regards."
A wysłał to sklep: "Zhiyuansix SIX"
Szymon
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Olej, to częsta gadka, wszystko napiszą żeby tylko zamknąć spór i wtedy zostajesz bez ochrony.
Nie zgadzać się i domagać normalnego zwrotu na kartę, jak nie to czekać na Ali ;)
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Szymon M. pisze:Napisałem, że zapłaciłem kartą przecież a nie Pay Pal. Ale otrzymałem taką odpowiedź:
"Dear friend,
Thanks for your mail.
Could you please help us close the dispute?
How about we refund you via paypal ? Could you please tell us your paypal account to us ?
If you don't have it, do you agree to apply a new account?This is the PayPal internet: https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/home.
Any question, please contact us, we will try our best to solve it.
Best regards."
A wysłał to sklep: "Zhiyuansix SIX
Nie pisałem do Ciebie o paypal, tylko do innych sugerujących założenie sporu, którego... nie da się założyć.

Ty po prostu odpisz, że życzysz sobie zwrot na rachunek karty i tyle. W ostateczności masz jeszcze chargeback ze swojej karty o który wnioskujesz w swoim banku/wystawcy karty.
Awatar użytkownika
darek_b
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 21:08
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: darek_b »

Czy trudno zrozumieć że sprzedawca chciał być uczciwy i zwrócić szybko kasę na paypala bo to najwygodniejsze?
Na Ali podobnie jak na Allegro nie ma obsługi płatności paypalem ale przecież handlujące tam sklepy w większości posiadają taki rodzaj konta.
A jak nie masz paypala to już koledzy pisali jak to rozwiązać.

Sam kiedyś dostałem zwrot kasy za produkt który zniszczył się jeszcze w sortowni.
Po monicie kasę dostałem w tym samym dniu.
HaikeLite MT03 II Devourer, Convoy S11[3000K], Skilhunt H03, Olight M20, Ultrafire S12 XML-T6, Nitecore TIP, Convoy S2+UV i kilka laserów 10-100 mW [green, purple]
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

darek_b pisze: nie ma obsługi płatności paypalem
Tutaj się kolego mylisz. Jak najbardziej Aliexpress obsługuje płatności paypalem jednak decyduje o tym sprzedawca i na Europę centralą czy wschodnią w zasadzie prawie nikt ich nie udostępnia.
Awatar użytkownika
darek_b
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 21:08
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: darek_b »

Czyli z mojego punktu widzenia nie ma tej opcji.
Wiec się kolego nie mylę.:mrgreen:
HaikeLite MT03 II Devourer, Convoy S11[3000K], Skilhunt H03, Olight M20, Ultrafire S12 XML-T6, Nitecore TIP, Convoy S2+UV i kilka laserów 10-100 mW [green, purple]
ODPOWIEDZ