Co wsadzić zamiast YN-20-5 dla XML?

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
WB
Posty: 77
Rejestracja: środa 15 lis 2017, 10:23
Lokalizacja: Z okolic Wałbrzycha

Co wsadzić zamiast YN-20-5 dla XML?

Post autor: WB »

Drodzy fachowcy.
Forum jest niesamowicie obszerne i będę starał się czytać interesujące wątki wstecz, ale potrzebuję szybkiej porady, bo czym więcej czytam, tym bardziej głowa mi puchnie :grin:

Kilka miesięcy temu kupiłem chińskiego zooma ze sterownikiem YN-20-5 zasilającym LatticeBright v 2.0
Zimna barwa LB okropnie mnie drażniła, więc wymieniłem sobie diodę na XML 3200K i ta barwa bardzo mi pasuje, dioda ogólnie świeci lepiej niż LB.
W sobotę będę miał dotoczone wypełnienie "piguły", potrzebuję więc taniego sterownika, na którym ta dioda w końcu zaświeci jak na nią przystało.
Na Alle... jest kilka ofert 15-25zł za driver 2.8A (8xAMC-7135) taki bym wolał, bo zawsze kilka AMC można by odlutować.
Różnicę w wymiarze średnicy drivera mam nadzieję ogarnąć bez większego problemu.

Mogę prosić o wskazanie który z driverów wybrać, a może tu ma ktoś z Was do sprzedania takowy.
PS. wodotrysków nie potrzebuję, ma być prosty, sprawny i tani.
Dziękuję.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy C8 XM-L2
S2+ OP, S2+ XP-L hi SMO
Miedziana homemade TiR-ówka XM-L 2.8A
Modowany zoomik XP-G2
kilka innych 1W ulepów.
Na rowerku robią dwie BT40s i jasno jest ;)
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Tu masz kilka ofert sterowników i nie tylko viewforum.php?f=52
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Jak prosty i tani to kup standardowy 8x amc 2 grupowy 3/5 mode, myślę że jak napiszesz post w sklepiku w dziale kupię to ktoś odstąpi w cenie 15-20 zł + wysyłka.
WB
Posty: 77
Rejestracja: środa 15 lis 2017, 10:23
Lokalizacja: Z okolic Wałbrzycha

Post autor: WB »

A gdybym brał pod uwagę te dwa, to między nimi będą różnice w kwestii pracy?
Czy ten droższy z układem scalonym to PWM?
Jeśli tak, to ma to jakieś znaczenie dla napędu diody ewentualnie zużycia akumulatora?

Chciałbym jeszcze dzisiaj kliknąć, to może w piątek miałbym już przesyłkę i w weekend mógłbym bawić się w przeróbki.

Driver 1

Driver 2
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy C8 XM-L2
S2+ OP, S2+ XP-L hi SMO
Miedziana homemade TiR-ówka XM-L 2.8A
Modowany zoomik XP-G2
kilka innych 1W ulepów.
Na rowerku robią dwie BT40s i jasno jest ;)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Standardowe = tanie na Amc z trybami korzystają z PWM. Jeżeli mają mikroprocesor to mają zabezpieczenie przed rozładowaniem nadmiernym.


W tych standardowych zazwyczaj jest wolne pwn lekko widoczne na niskich trybach. Modowane, droższe, mają niewidoczny pwm bo taki szybki, i nieraz kontrolę temperatury albo programowanie.
Ostatnio zmieniony czwartek 16 lis 2017, 17:24 przez marmez, łącznie zmieniany 1 raz.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
WB
Posty: 77
Rejestracja: środa 15 lis 2017, 10:23
Lokalizacja: Z okolic Wałbrzycha

Post autor: WB »

Ile mogłem to ogarnąłem i tak to wyszło

Muszę jeszcze zaopatrzyć się w nowe ogniwa, bo laptopowe używki które posiadam, szybko pokazały, że są już zmęczone i wiele się z nich nie da wykrzesać.
W planie mam jeszcze kupić reflektor OP. który udałoby się upchnąć pod soczewkę, ale nie bardzo się jeszcze orientuję gdzie ich szukać.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy C8 XM-L2
S2+ OP, S2+ XP-L hi SMO
Miedziana homemade TiR-ówka XM-L 2.8A
Modowany zoomik XP-G2
kilka innych 1W ulepów.
Na rowerku robią dwie BT40s i jasno jest ;)
ODPOWIEDZ