Mocowanie latarki o przekroju prostokątnym.

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
1stein
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 09 lis 2017, 08:59
Lokalizacja: Poznań

Mocowanie latarki o przekroju prostokątnym.

Post autor: 1stein »

Aloha!

Oczekuję na latarkę i chciałbym w tym czasie wymyślić, jak to dobrze zamocować. Problem polega na tym, że latarka ma prostokątny przekrój i z tego powodu nie mogę użyć typowego rozwiązania.
Latarka to Nitecore P36 (opisy: GearBest , Nitecore , dane techn. ) W jednym z tych opisów znalazłem wymiary "Tail: 1.10” x 1.65” (28mm x 42mm)" - wygląda to realnie. Czyli szukamy czegoś do zamontowania sztaby 28x42mm, ale światło otworu musi być większe, bo "dupka" jest na końcu szersza.... Na oko strzelam, że "dupka" może mieć 36x50 (50 ma głowica i jest o 8mm szersza od części środkowej - do drugiego wymiaru tez dodałem 8mm).
Zaznaczam, że szukam rozwiązania umożliwiającego łatwy/szybki demontaż, czyli jakieś trytytki, taśmy, paski, obejmy - odpadają. Chyba że na motylku...
Niestety ze ślusarką u mnie kiepsko, ale też nie wiem czy ślusarz potrzebny. Może trochę wyobraźni. Znalazłem coś takiego i zastanawiam nad zakupem - można to chyba jakoś zaadaptować do potrzeby, ale wygląd pewnie będzie nieciekawy...

"Chopy" - macie jakieś pomysły? Dobre rady są też mile widziane (np. pewnie będzie konieczna gumowa wyściółka, aby zwiększyć tarcie...)
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Może coś w tym stylu:
klik lub klik

Obydwa mocowania są kiepskie same w sobie, lampka drży na wybojach ale gdyby mocowanie samej latarki było tego typu to powinno zdać egzamin.

Pzdr
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

1stein
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 09 lis 2017, 08:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: 1stein »

Dzięki, trochę mi wyglądają niestabilnie, ale jedno zamówiłem... Jeśli nie będzie OK, to sprzedam. Zamówiłem też "takie coś" z pierwszego postu... Zobaczymy.

Dzięki...
ODPOWIEDZ