Nowa lampka - latarka rowerowa

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
neltisen
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 30 lis 2017, 18:11
Lokalizacja: Suwałki

Nowa lampka - latarka rowerowa

Post autor: neltisen »

Witam wszystkich,

Aktualnie rozglądam się za nową lampką rowerową (starą latarkę zgubiłem, wcześniej miałem UltraFire z zoomem i diodą XML-T6, chyba nawet to była ta: http://allegro.pl/latarka-taktyczna-led ... 83481.html#). Byłem z niej zadowolony, miała dobry zasięg i pozwalała na płynną zmianę szerokości wiązki.

Po powierzchownych poszukiwaniach na forach zastanawiam się nad:

- UltraFire C8
- Convoy S2+

Niestety żadna z powyższych nie ma zooma. Która lepsza? Jak w nich z zasięgiem i szerokością wiązki światła? Jeśli ktoś chciałby polecić jakąś konkretną konstrukcję modowaną, też nie mam nic przeciwko (sam się w modowanie raczej bawić nie będę). Chciałbym się zmieścić w budżecie do 200zł, jeśli w tej cenie znajdzie się coś lepszego, jestem otwarty na propozycje.

Zastosowanie - wieczorne przejażdżki, w tym po lesie, jak również i piesze przechadzki (mieszkam w lesie).

Z góry dziękuję za pomoc :)
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

A może coś takiego

REVTRONIC BT40S ?

Jest promocja za granicą za z pakietem ogniw 150zł i 50zł bez pakietu.

Pojemnik 4x18650 można kupić za jakieś 30zł . W PL za 60zł ;-) Do tej lampki + cena 4 ogniw 18650 około 50zł.

Klon

test
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Na rower S2+, jest mnóstwo zdjęć jak świeci, C8 na rower za wąsko i daleko.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Hej.

Masz do wyboru choćby właśnie Convoy S2+ z kolimatorem 20X60 (eliptyczny, świeci szeroko a nie oślepia kierowców z naprzeciwka), W nieco większym budżecie będzie np. EDC X1 ( viewtopic.php?t=11053 ), jeśli wolisz kupić na Allegro, to Greg chyba tam też sprzedaje :)

Ładowarka - Zapewne ktoś powie o Liitokali, osobiście jako fanboy Xtara polecę MC1 Plus Ant. Albo MC1 jeśli możesz poczekać dłużej na naładowanie (tańsza ładowarka) Jeśli możesz wydać nieco więcej, to VC2/VC4. Potrzebna będzie tylko ładowarka microUSB (od telefonu się nada).

Ogniwa - chyba klasyczne NCR18650B 3400 mAh będą najlepsze - jeśli latarka nie ma jakichś "super turbo" trybów, to spokojnie dadzą radę. Około 10 za rozbiórkowe, około 16 za nowe. Trochę poświecą. Unikać wszelkich ogniw 18650 o pojemności większej niż 3500 mAh - niestety, na Alledrogo królują oszustwa ("bo podaję dane producenta").
PanK
Posty: 2
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 23:29
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: PanK »

Witam, jestem nowy na forum.
Chciałbym sobie sprawić prezent na mikołaja ;p i zastanawiam się nad zakupem latarki na rower, konkretnie Convoy S2+.
Znalazłem chyba dość atrakcyjną cenę i zastanawiam się co o tym myślicie:
https://www.gearbest.com/led-flashlight ... tml?wid=21
Z tego co wyczytałem to najlepsza będzie dioda XM-L2 T6-4C i sterownik 2.8A (7135×8)
Znalazłem również ładowarkę do ogniw:
https://www.gearbest.com/chargers/pp_424662.html?wid=21
Same ogniwa chyba zamówię po prostu na allegro 2 sztuki NCR18650B
Nie jestem pewnien jaki uchwyt wybrać.
Proszę dajcie znać czy podane oferty są waszym zdaniem w porządku. Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
n0rbi666
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 04 lip 2013, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: n0rbi666 »

Sterownik bierz 2.1A (6x7135) - różnica w jasności nieduża, a będzie dłużej świecić na aku, i mniej się nagrzewać :)
Riders on the storm
There's a killer on the road
His brain is squirmin' like a toad
Take a long holiday
Let your children play
If ya give this man a ride
Sweet family will die
Killer on the road, yeah
PanK
Posty: 2
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 23:29
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: PanK »

Lampkę głównie będę używał na rowerze, więc nagrzewanie to nie problem. Rzadko będę korzystał ze 100% więc akumulator też nie ucierpi, ale wolę mieć mocniejszą jednak. Pytanie brzmi czy te wybrane przeze mnie oferty są okay?
medyk81
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: medyk81 »

PanK pisze:Lampkę głównie będę używał na rowerze, więc nagrzewanie to nie problem. Rzadko będę korzystał ze 100% więc akumulator też nie ucierpi, ale wolę mieć mocniejszą jednak. Pytanie brzmi czy te wybrane przeze mnie oferty są okay?
Oferty są ok. Można ciut taniej z jakimś kuponem. Z Chin to raczej na Trzech Królik aniżeli Mikołaja :-)
ODPOWIEDZ