Jaka czołówkę Polecicie?

Oświetlenie montowane na głowie
Kevlar
Posty: 3
Rejestracja: środa 13 gru 2017, 16:26
Lokalizacja: Pabianice

Jaka czołówkę Polecicie?

Post autor: Kevlar »

Witam jako to mój pierwszy post przywitam się. Mam na imię Miłosz pochodzę z Pabianic, forum przeglądam od bardzo dawna jednak to dopiero moj pierwszy post.... Od kilku lat używam latarki m22 Warrior Olighta ktora spelniała dotychczas moje oczekiwania, w tym momencie potrzebuje naprawde mocnej czołówki, jednak po wielu godzinach ogladania testow czytanai recenzji jestem bardzo zmeiszany.

Dlatego psize tego posta by ktoś może mi doradził
Głównie zastanawiam się nad 3 latarkami mianowicie
Olight H2R Nova XHP50
Fenix HL60R
Fenix HP25R

Nie wiem która wybrać :( generalnie latarki beda uzywane do biegania jak i do eksploracji i poszukiwań. potrzebuje coś mocnego najlepiej mocniejszego od m22 warrior który teraz używam... i mianowicie dla mnie chyba najważniejsze pytanie ktora z tych latarek gdy włączymy tryb turbo po UPŁYWIE 10 minut bedzie dawała najwiecej swiatla? czasami mam sytuacje w ktorych potrzebuje włączyc turbo i w moim olight po minucuie juz bardzo spada.. głównie latarki beda uzywane w dtrybie medium i high , jednak jak psize zdazaja sie sytuacje w ktorych musze meic mnostwo swiatla przez okolo 30 minut
wiem ze olight ma ogromna moc 2300 lumenow ktora spada po 55 sek, fenixy maja kolo 950 ale tez po jakims czasie kontrola temperatury je przygasa... czytalem tez ze te 950 lumenow nei koneicznie swieci jak 950 lumenow w fenixie ale nie wiem nei sprawdzalem nei testowalem dlatego psize.... którą z tych latarek byscie mi polecili ? ktora latarka na trybie turbo po 10 minutach pracy bedzie dawała najwiecej swiatla? Moze jakąś inną latarke polecicie?
Ostatnio zmieniony środa 13 gru 2017, 18:29 przez Kevlar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

Ogólnie to nie ma takich czołówek. Może jedynie Scurion lub Pulsar nie przygasają szybko, nie wiem jak kostka V3 od Midiego. Chodzi o szybkość oddawania ciepła do obudowy - jedna dioda świecąca na maxa nie nadąża z oddawaniem ciepła, kilka diod z kolei jest ograniczone pojemnością cieplną obudowy, żeby to zgrać to wyjdzie kloc z którym na pewno już nie pobiegasz. Niestety to są ograniczenia fizyczne, trzeba czekać na wydajniejsze diody. Jak osiągną 300 lm/W to te ciągłe 1000 lm będzie dostępne w tych najmniejszych do biegania, na razie jest 300-400 lm

Wymienione przez Ciebie czołówki będą zachowywały się tak samo, biegać najlepiej z HP25R bo ma rozłożoną masę, ale jest skomplikowana. HL60R jest ok. Olighta nie miałem w łapie, podobny do Skilhunta H03, a tenże jest świetny i tani - i tego Ci polecam.
pozdrav
Kevlar
Posty: 3
Rejestracja: środa 13 gru 2017, 16:26
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Kevlar »

czyli obojetnie którą wezmę świecą podobnie ?
Ostatnio zmieniony środa 13 gru 2017, 20:12 przez Kevlar, łącznie zmieniany 1 raz.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Podobnie, to nie znaczy tak samo, bo zależnie od reflektora czy w ogóle optyki i sterownika te 900 lumenów krócej, czy ok 400 na stałe będzie jednak trochę inaczej widać.
Do biegania priorytet to waga i z tego co pamiętam jak były w dobrych czasach na forum dyskusje o czołówkach do biegania to wielu decydowało się na Nitecore HC 30.
Kevlar
Posty: 3
Rejestracja: środa 13 gru 2017, 16:26
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Kevlar »

no to napiszcie mi ktora po prostu po tych 20 minutach bedzie dawala najwiecej swiatla ;) i ta kupie
Ostatnio zmieniony środa 13 gru 2017, 21:35 przez Kevlar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Q'bot
Posty: 24
Rejestracja: sobota 26 lis 2016, 18:03
Lokalizacja: Tomprofa Gburnicza
Kontakt:

Post autor: Q'bot »

Może zostań przodownikiem tłumu i zainwestuj w http://flashlight.nitecore.com/ILLUMINATION/H/HC65/ ? ;-)
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

Q'bot, skoro już polecasz Nitecore to może tą: http://flashlight.nitecore.com/ILLUMINATION/H/HC70/
Ta chyba może udźwignąć dość długo 1000 lm, a 550 lm dźwignie na pewno.
pozdrav
ODPOWIEDZ