Układ do sterowania wzmacniaczem

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Układ do sterowania wzmacniaczem

Post autor: pier »

Witam.
Buduje wzmacniacz, jakiś tam gainclone ale po swojemu. Prace stanęły na sterowaniu wzmacniaczem.
Chciałbym użyć potencjometru z silnikiem i aby całość miała możliwość sterowania z pilota.
Dodatkowo układ musi mieć możliwość włączania wzmacniacza przyciskiem i obsługę selektora wejść. Najlepiej też aby układ był inteligentny i uczył się dowolnych pilotów aby można było używać do sterowania nieużywany przycisków z istniejących pilotów.
Szukałem i znalazłem kit AVT594 ale ma on wady. Brak źródeł programu, brak możliwości włączania przyciskiem i brak selektora.
Pytanie do Was czy znacie jakiś układ który spełnia powyższe kryteria?
W sumie to sprawę by załatwiły same źródła programu w Bascomie który umiał by się uczyć kodów pilota, resztę sam bym zrobił.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

pier pisze:Szukałem i znalazłem kit AVT594 ale ma on wady. Brak źródeł programu, brak możliwości włączania przyciskiem i brak selektora.
A więc po to jest ten przekaźnik? Nie można go użyć to załączania głównego trafa?

Ja mam fabryczny wzmacniacz z tym co wymieniłeś, i jakoś nigdy nie korzystam z tego pilota. Za dużo pilotów mi się wala. Wzmacniacz jest raz ustawiony a głośnością steruję z urządzenia które daje sygnał. Chyba że chcesz odtwarzać z CD to pilot faktycznie się przyda. Ale selektor wejść to nie jest coś czym się pstryka co chwilę, przestawia się to raz na jakiś czas, więc można się pofatygować :)
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Manekinen pisze:
pier pisze:Szukałem i znalazłem kit AVT594 ale ma on wady. Brak źródeł programu, brak możliwości włączania przyciskiem i brak selektora.
A więc po to jest ten przekaźnik? Nie można go użyć to załączania głównego trafa?

Ja mam fabryczny wzmacniacz z tym co wymieniłeś, i jakoś nigdy nie korzystam z tego pilota. Za dużo pilotów mi się wala. Wzmacniacz jest raz ustawiony a głośnością steruję z urządzenia które daje sygnał. Chyba że chcesz odtwarzać z CD to pilot faktycznie się przyda. Ale selektor wejść to nie jest coś czym się pstryka co chwilę, przestawia się to raz na jakiś czas, więc można się pofatygować :)
No przekaźnik jest do załączania głównego trafa ale nie jest to do końca mądre rozwiązanie bo da się to zrobić tylko z pilota.
Wiem że selektor z pilota to trochę na wyrost ale głośność zdalnie regulowana musi być. Obecnie mam NAD3020A który nie ma takich dobroci i już mnie to zaczyna męczyć.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

A może arduino i przekaźniki?

Nawet regulację głośności można zrobić na przekaźnikach i drabinkach rezystorowych (zresztą w ten sposób uzyskuje się największą dokładność).

Co do zasadności samego sterowania, to podzielam pogląd przedmówcy, mój ulubiony zestaw, do muzyki, to CD i wzmacniacz na E84L, głośność zmieniana bardzo rzadko, a źródło nigdy.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sobota 30 gru 2017, 19:22 przez Pyra, łącznie zmieniany 1 raz.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

pier pisze:No przekaźnik jest do załączania głównego trafa ale nie jest to do końca mądre rozwiązanie bo da się to zrobić tylko z pilota.
Tzn o co chodzi? Tak czy siak musisz mieć osobne trafko zasilające sterowanie.

Czy chodzi o to że ten układ nie umożliwia dołączenie przycisku chwilowego do załączania? Jaki chcesz mieć wyłącznik główny? Zamiast wyłącznika proponuję użyć przełącznika, te są również dostępne w wielu formach. Przekaźnik też ma funkcję przełączania, bo ma styki NO i NC. Podłączasz to tak jak wyłączniki schodowe i wtedy przyciskiem na obudowie możesz włączać a pilotem wyłączać, lub w dowolnie innej kolejności.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Manekinen pisze:
pier pisze:No przekaźnik jest do załączania głównego trafa ale nie jest to do końca mądre rozwiązanie bo da się to zrobić tylko z pilota.
Tzn o co chodzi? Tak czy siak musisz mieć osobne trafko zasilające sterowanie.

Czy chodzi o to że ten układ nie umożliwia dołączenie przycisku chwilowego do załączania? Jaki chcesz mieć wyłącznik główny? Zamiast wyłącznika proponuję użyć przełącznika, te są również dostępne w wielu formach. Przekaźnik też ma funkcję przełączania, bo ma styki NO i NC. Podłączasz to tak jak wyłączniki schodowe i wtedy przyciskiem na obudowie możesz włączać a pilotem wyłączać, lub w dowolnie innej kolejności.
Tak Manekinen o to chodzi. Mam już ładny przycisk metalowy z podświetlaniem więc musi być jak napisałem wcześniej.
Znalazłem rozwiązanie, kit AVT2829. Ma co potrzeba i są źródła programu.
Brak obsługi selektora ale to żaden problem dorobić.
ODPOWIEDZ