"Bezprzewodowy" ekran z tabletu na TV - Miracast

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

"Bezprzewodowy" ekran z tabletu na TV - Miracast

Post autor: skaktus »

Witajcie.

Czy ktoś z Was miał okazję korzystać z ogólnie dostępnych tanich dongli typu Mira / EZ Cast ? Chcę takie coś zakupić, aby móc oglądać np. film z tabletu na TV lub np. HBP GO na dużym ekranie. Macie może jakieś sugestie w tej sprawie, doświadczenia ?
ILPT
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Sugestii żadnych nie mam, poza tym że działa to słabo, mam 2 dongle i generalnie z niedużej odległości nawet to jakoś działa ale pod warunkiem, że tablet dobrze się zgra z urządzeniem. I tak np puszczałem przez miracasta obraz z tabletu asusa i nawet fajnie to działało, ale już z telefonu sony nie dało się w ogóle uruchomić - to akurat wina sony i zabezpieczeń DRM.
Z tabletem LG rwało niemiłosiernie, masa artefaktów. Podobno google chromecast lepiej działa ale nie testowałem więc się nie wypowiadam.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Korzystałem z chromecast w mi boxie-poezja. Teraz mam chyba miracast w tv lg-również świetnie (póki co).
Z tego co wiem to ta technologia przecież nie przesyła obrazu tylko zmienia docelowe miejsce streamowania na ekran tv, chromecast działał nawet z przeglądarką chrome na komputerze (hbo go, niestety samo hbo go sie wieszało). Teraz wywaliłem boxa, mam sam tv i na telefonie klikam ikonkę streamowania i tv sam się włącza razem z całym majdanem i działa normalnie.

Jak chcesz pewne urządzenie to chromecast, np właśnie mi box bo jest bezproblemowy.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

fxxx pisze:Korzystałem z chromecast w mi boxie-poezja.
U mnie aż tak dobrze to nie działa. Przy obrazie w miarę statycznym jest ok, natomiast przesyłanie filmu z telefonu na telewizor poprzez klonowanie ekranu zazwyczaj się zacina co kilkanaście sekund (przez ten czas działa idealnie). Czasem jest wszystko ok, ale rzadko. Z reguły sobie odpuszczam bo mi szkoda nerwów. No ale może to nie wina samego Miboxa.
Pozdrawiam
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

ale dlaczego klonujesz obraz? telefon powinien przesłać strumień do mi boxa, nie gotowy obraz.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

fxxx pisze:ale dlaczego klonujesz obraz? telefon powinien przesłać strumień do mi boxa, nie gotowy obraz.
W przypadku aplikacji, które to obsługują (np. Youtube) tak się dzieje i nie ma problemu. Da się tak zrobić w przypadku odtwarzania filmu przez przeglądarkę w telefonie, na bliżej nieokreślonej stronie, która nawet nie ma dedykowanej aplikacji? Z komputera próbowałem przez Chrome, bo ma możliwość przesyłania karty na Chromecast, a z telefonu? Możliwe, że o czymś nie wiem, ale gdy kiedyś czytałem jakie są możliwości w takim przypadku to Google Home na Androidzie + klonowanie ekranu było jedyną dostępną opcją. No i czasami to działa nawet znośnie, tylko jakoś mało stabilnie.
Pozdrawiam
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Z telefonu to chyba na każdym playerze miałem przycisk do chromecast-i działał. Na komputerze np strona hbo go działała ok, ale po około pół godzinie się wywalała (albo dźwięk się rozjeżdżał z obrazem-już nie pamiętam).

A co do klonowania obrazu z telefonu to może sygnał wifi jest słaby w którymś urządzeniu?
ODPOWIEDZ