Axendo 60 usb (Philips SF) - czy da się zwiększyć prąd?

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
mhu
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: LSW

Axendo 60 usb (Philips SF) - czy da się zwiększyć prąd?

Post autor: mhu »

Kupiłem lampkę Axendo 60 USB, która zdaje się być następcą nieprodukowanego już Philips Saferide 80. Rozkład i odcięcie światła jest bardzo fajne. Ale brakuje trochę mocy. Akumulator ma pojemność 3000mA. W najwyższym trybie świeci jakieś 5h.
Czy w tym sterowniku (zdjęcia poniżej) jest jakaś możliwość zwiększenia prądu? Chłodzenie mimo, że jest gorsze niż w Philipsie (za radiator robiła cała obudowa) to i tak spokojnie wystarcza, a mam zamiar je trochę poprawić. Na drugim zdjęciu widać dwa źródła prądowe podobne do AMC w sterownikach znanych z Convoya. Czy możliwe jest dolutowanie kolejnych na tzw. "kanapkę"?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Axendo 60 usb (Philips SF) - czy da się zwiększyć prąd?

Post autor: Pyra »

Witam
mhu pisze:Na drugim zdjęciu widać dwa źródła prądowe podobne do AMC w sterownikach znanych z Convoya.
Wiesz, wzrok już u mnie nie najlepszy, więc mogę się mylić, ale to chyba są układy 7135, więc spokojnie możesz prąd zwiększyć.
Sprawdź jednak najpierw, jak one są załączane, bo być może nimi są ustalane tryby 50% i 100%.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
mhu
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: LSW

Post autor: mhu »

Tzn. jeżeli nimi ustalane są tryby niski i średni to po dołożeniu układu 7135 - będą po prostu w tych trybach dostawać odpowiednio więcej prądu? Nie będzie to dla mnie jakiś minus, nie jeżdżę w nocy dłużej niż 2h.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
mhu pisze:... to po dołożeniu układu 7135 - będą po prostu w tych trybach dostawać odpowiednio więcej prądu?
Tak.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ