Gdy latarka nie chce stać na nakrętce.

dane techniczne, wykazy, dokumentacje, zestawienia, linki do pomocnych stron...
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Gdy latarka nie chce stać na nakrętce.

Post autor: igi »

Często stykamy się z problemem, gdy nasza latarka nie chce stać na dupce. Często jest to poważny problem - gdy włącznik wystaje bardzo mocno, czasem jednak, zdarza się tak że włącznik wystaje zaledwie na 1-2 mm i też skutecznie uniemożliwia postawienie latarki w pozycji świeczki - jak choćby dwie c2 ha-III które do mnie ostatnio doszły.

Do rozwiązania tego drugiego problemu wystarczą gumki, które kupiłem ostatnio na DX, GITD niebieskie - http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.7321 .Okazało się że są dużo niższe od standardowych. Realnie będzie to około 2,5-3 mm mniej biorąc pod uwagę wystającą część.
Same gumki nie są może dużo niższe, ale to przez grubą dolną część która opiera się o rant zakrętki. Ich plusem jest niewątpliwie to, że świecą bardzo długo, dużo dłużej od zielonych.
Dzisiaj w nocy obudził mnie mój kot, chciałem poświecić latarką i sprawdzić co robi, i bez problemu zlokalizowałem ją dzięki delikatnie świecącemu się włącznikowi.

Z minusów to cypek który naciska włącznik jest niski, żeby dało się normalnie odpalać moją A10 musiałem dokleić mu kawałek gumki.

Fotki:


Obrazek

Obrazek


I na koniec - przed i po:
Obrazek

EDIT
Dodałem linka ;)
Ostatnio zmieniony sobota 19 wrz 2009, 23:34 przez igi, łącznie zmieniany 4 razy.
bartex
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 02 lis 2008, 23:00
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: bartex »

Możesz podesłać link do tych gumek ;-)
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

igi, zwracam honor - faktycznie, miałeś rację. Już widzę, jak będą Back Ordered dzięki temu tematowi :D.

EDIT: Może wrzuć te zdjęcia na DX do recenzji, co by dla potomności było ? :)
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

spoko :)
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Ciekawe, dzięki :roll:
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Ja już zamówiłem :D.
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

[OT] Jeśli ktoś ma na zbyciu tego talicapa, razem z niebieskimi oringiem GIDT pod szkiełko do RC-G2, poproszę o PMa :wink:
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

zamówiłem i ja- zobaczymy, czy DX nie wali ściemy jak KAI z tymi gumkami
Awatar użytkownika
Logic
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 20 sie 2009, 18:11
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Logic »

Też zamówiłem, ale DX robi cyrki i długo nie wysyła zamówień, może na wigilie dostanę :)
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

Do mnie dzisiaj chyba doszła K-106 ( na nic innego nie czekam, a awizo zostawił listonosz ) - 15go wysłali. Nieźle. Ale sku znowu jest Back Ordered, coś ten DX kombinuje.

Jak ktoś będzie miał ze dwie sztuki na zbyciu, to chętnie wymienię np. za Blue GITD 18mm oringi :P.
ODPOWIEDZ