Opel Zafira B, Astra H - CD 70 Navi - RDS problem

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Opel Zafira B, Astra H - CD 70 Navi - RDS problem

Post autor: tOmki »

Ostatnio wisi mi opis RDS z RadiaZet na poziomie BAJM. Czasami coś się zaktualizuję i zmieni na chwilę. Jak robię upadate stations to cały czas widnieje BAJM.
Sygnał walnięty czy co ?
Przełączałem RDS On/Auto, nic nie daje.
Z innymi programami nie ma problemu RDS wszystko pokazuje, tylko z RadiemZet jest problem

ps. Udało mi się zrobić update station i mam w końcu RadioZet, ale jak przypiszę stację do konkretnego numeru w pamięci i go wybiorę o napis RadioZet mam tylko przez chwilę, zaraz wraca BAJM.
Próbowałem przypisywać do różnych numerów, wyłączyłem/włączałem RDS, tak samo Regio, TP.
Nic nie pomaga.

Jest jakiś sposób na reset tych danych z RDS'a ?

ps.2 Doba na odłączonym akumulatorze i trochę wiedzy więcej.
Jak mam przypisany opis RadioZet do pamięci to po wybraniu jej ładnie wskakuję opis.

Dane z RDS ładnie idą i po chwili pauza w nadawaniu info z RDS i pojawia się BAJM.
Za chwilę znowu nowe info z RDS, pauza - BAJM, i tak w kółko. Czyli jest lepiej niż poprzednio.
Wcześniej prawie cały czas był BAJM.

Dzisiaj jednak zauważyłem jedną rzecz, ten BAJM pojawia się tylko na 92,1MHz (sygnał RadiaZET dla Słupska), natomiast łapie mi jeszcze sygnał z Koszalina - 105,3MHz i tutaj jest lepiej.
Ale radio przy włączeniu lub przełączaniu stacji wybiera najsilniejszy sygnał - czyli 92,1MHz.

[youtube]https://youtu.be/9no791LNwnQ[/youtube]
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Jak się okazało był "zacięty" sygnał RDS na 92,1. Parę dni na innych radiach też tak było.
Temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ