Komputer PC 2500zł

....nie pasujące gdzie indziej...
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Komputer PC 2500zł

Post autor: lorak »

Witajcie,

Znajomy poszukuje dla syna komputera w podanym przedziale cenowym. Zostałem poproszony o pomoc, ale jestem bardzo słabo zorientowany w temacie. Przeznaczenie sprzętu oczywiście do gier m.in Conter strike,Fortnite.
W cenie potrzebny system operacyjny.
Zacząłem trochę orientować się w temacie i wyszukałem coś takiego.
Może lepiej poprzestać na takim gotowcu bo budżet nie jest za duży, czy znajdzie się coś lepszego?
Wiem, że mało latarkowy temat, ale liczę na jakieś wskazówki
Awatar użytkownika
darek_b
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 21:08
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: darek_b »

A może jednak złożyć samemu, ja sam tydzień temu zamówiłem nowy komp ale w częściach z różnych źródeł.
Założyłem żeby kupić nową płytę główną na najnowszym chipsecie Z370 oraz najtańszy procesor 8mej generacji Intel i3 8100 aby mieć możliwie jak najelastyczniej w przyszłości możliwość rozbudowy.
I tak wyszło mi 455 za płytę, około 450 za procesor, 290 za obudowę z zasilaczem 500W, 350 zł za 8 Gb ramu, 530 zł za kartę ZOTAC GeForce GTX 1050 Mini 2GB .
Za dysk i system dałem więcej niż zakładane 2500 ale do tego zestawu dokupisz nieduży dysk ssd za około 200 zł i około 350 za licencję na win10 home. Całość wyjdzie około 2625 ale będzie to na pewno dobry zestaw do rozbudowy.
HaikeLite MT03 II Devourer, Convoy S11[3000K], Skilhunt H03, Olight M20, Ultrafire S12 XML-T6, Nitecore TIP, Convoy S2+UV i kilka laserów 10-100 mW [green, purple]
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

darek_b pisze:/.../mieć możliwie jak najelastyczniej w przyszłości możliwość rozbudowy./.../
ciekaw jestem jak wielu z Was wymieniało kiedykolwiek procka na nowszy bez zmiany płyty?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

ja ja ja ...
Athlon II X2 > Phenom II X2 > Phenom II X6 - jedzie do dzisiaj ;)
Płyta z 2009 roku ;)
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Mociumpel pisze:ja ja ja ...
Athlon II X2 > Phenom II X2 > Phenom II X6 - jedzie do dzisiaj ;)
Płyta z 2009 roku ;)
No to ja poszedłem inną ścieżką: PHENOM II X4 965 3,4GHz od samego początku w 2010...
Ile zapłaciłeś za te trzy? Mój kosztował ok. 580 brutto.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Wracając do tematu (mam nadzieję że nie będzie to wzięte jako reklama) fajne zestawy są na stronie https://www.purepc.pl/artykuly/zestawy_komputerowe , Są tam zestawy bez obudowy, monitora, klawiatury myszki i systemu, więc od założonego budżetu trzeba odjąć cenę tych elementów. Swoją drogą 2500zł na kompletny komputer to dość niewiele (zwłaszcza jeśli chodzi o komputer do gier), gdzie sam monitor+klawiatura,myszka+ system operacyjny wyniesie niespełna 1000zł.

PS: ja przechodziłem kolejne 3 procesory pod skocketem 1155 (zaczynając od najtańszego dostępnego procesora celeron na ten socket, poprzez i3, na i5 2500k.
Ostatnio zmieniony wtorek 06 lut 2018, 19:16 przez endrju1, łącznie zmieniany 1 raz.
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

darek_b, właśnie zastanawiałem się nad tym i3 8100, podobno warty swojej ceny. Może to jest lepsze rozwiązanie, Twój zestaw niż kupno gotowego komputera.
endrju1, może nie precyzyjnie się wyraziłem, monitor,mysz i klawiatura poza budżetem, sama jednostka mnie interesuje w tej cenie
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

No więc to już jest ponad 2000zł na jednostkę, to zaczynając od końca, można pokusić się o kartę np GTX 1050 Ti OC (od MSI, Asusa, gigabyte, z tego co się pamiętam te firmy dawały 3lata gwarancji), do tego przynajmniej 8GB ram i zależnie czy DDR3 czy 4 dobrać płytę (tu można coś z półki poniżej średniej), polecam coś od intela, choć ostatnio amd się poprawiły, jednak nadal intel jest lepiej wspierany, ale w grach jest z amd coraz lepiej, co do samego procesora, obecnie w grach nie jest to tak jak karta graficzna kluczowy podzespół i można nieco zaoszczędzić i tu zależnie czy intel czy amd coś z i3 lub nawet G4600/G4560, albo w przypadku amd coś z ryzenów 3 (choć tu wyjdzie już nieco drożej niż intel). Do tego zasilacz z poza czarnej listy (np coś z SeaSonic, SilentiumPC, be quiet!, LC-Power, corsair, Thermaltake, Chieftec o mocy od 430-450W w górę). Potem zostanie dobrać jakiś HDD (w tym budżecie ciężko będzie zmieścić się z HDD + SSD więc polecam pojemniejszy HDD niż sam SSD) i napęd DVD (chyba że nie korzystamy).
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Jeżeli nie chcesz samemu składać to dobrze poszukać jakiś 2-3 lokalnych firm, poprosić o wycenę zestawów i porównać . Często złożą taniej niż sieciówki, choć przy budżetowych PC można trafić promocje, ale to już trzeba się bardziej znać. Purepc jest OK, ja zwykle uderzam na "pod GUS" gdzie w warszawce mamy giełdę elektroniczną i zagłębie składaczy.
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

endrju1, Za Twoją radą w takim razie wybrałem lepszą kartę a gorszy procesor, z pomocą linków do gotowych zestawów:
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 – 859zł
Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, BOX – 259 zł
Płyta główna ASRock H110M-HDV R3.0 189 zł
Pamięć Patriot Viper Elite DDR4, 2x4GB, 2400MHz, CL15, Red – 379 zł
Dysk Toshiba P300 1TB -180 zł
Zasilacz Thermaltake TR2 450W – 160 zł
Obudowa SilentiumPC Regnum RG2 Pure Black – 139 zł
Napęd Lite-On iHAS122-14 – 46zł
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM -379 zł
Suma:2590 zł
Delikatnie ponad budżet, kto może niech rzuci okiem i zweryfikuje :)
Awatar użytkownika
darek_b
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 21:08
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: darek_b »

Kup koniecznie jako startowy dysk ssd, ja wiele lat temu przyspieszyłem dwukrotnie swojego złoma.
A karty graficzne są aktualnie mocno przeszacowane prze górników krypto walut. Ale to Twoja decyzja. :)
HaikeLite MT03 II Devourer, Convoy S11[3000K], Skilhunt H03, Olight M20, Ultrafire S12 XML-T6, Nitecore TIP, Convoy S2+UV i kilka laserów 10-100 mW [green, purple]
lorak
Posty: 195
Rejestracja: piątek 09 lis 2012, 18:17
Lokalizacja: Nowosielce

Post autor: lorak »

Tak, wiem że SSD znacznie przyspiesza komputer, wymieniłem u siebie i różnica jest bardzo duża. Nie wiem jak to wygląda w grach komputerowych bo nie korzystam. Stąd czekam na Wasze zdanie z czego lepiej zrezygnować - droższej karty czy dysku SSD.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Dzisiejsze gry zajmują dziesiątki GB każda, mało kto chyba trzyma gry na SSD bo tak duże dyski są drogie. Więc jeśli SSD, tylko na system ewentualnie jakieś mały gry / aplikacje. Ja bym z SSD zrezygnował i dołożył do podzespołów które wpływają na płynność rozgrywki a nie na szybkość ładowania.
ptja pisze:ciekaw jestem jak wielu z Was wymieniało kiedykolwiek procka na nowszy bez zmiany płyty?
Ja też. Kupiłem specjalnie płytę z AM2+ i nieco tańszym prockiem AM2 żeby potem zamienić na AM3 jak potanieją.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Polecam jednak procesor 8 generacji. Kartę można dokupić a za parę lat nie będzie denerwowało np kiepska obsługa multimediów w wysokiej rozdzielczości. Jak poczekasz do marca kwietnia powinny pojawić się tańsze płyty bo w tym momencie jedyne dostępne to z370 droższe ob100 200 zł od budżetowych które się jeszcze nie pojawiły. I3 8100 wydaje się bdb budżetowym procesorem.
Ja wiele lat temu też poszedłem w możliwość rozbudowy i nie kupiłem nowszego procesora, a teraz już się nie oplaca. I muszę zmienić wszystko. Celuje w i5 i 16 GB ramu ale ceny pamięci zwalają z nóg. Szczególnie tych szybkich.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Wszystko zależy od tego do czego PC będzie stosowany. Jeśli chodzi o gry, to warto posiadać lepszą (nowszą generacyjnie) grafikę i więcej szybszego ramu niż wydajny procesor (gdyż większość nowych gier nie potrzebuje wydajnego procesora), jeśli ktoś szuka szybkiego komputera do obsługi mediów, kompresji materiału i obróbki, to odwrotnie, potrzeba szybki dysk i procesor, zaś karta grafiki jest sprawą drugorzędną.
Dodam, że jeżeli szukamy komputera budżetowego z mocnym procesorem, warto wziąć pod uwagę sprzęt używany (przynajmniej sam procesor), dzięki temu można zaoszczędzić niekiedy ładnych kilkaset zł. niewiele ryzykując, gdyż procesory są praktycznie bezawaryjne.
ODPOWIEDZ