Tablet z Windowsem zamiast laptopa ?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Tablet z Windowsem zamiast laptopa ?

Post autor: skaktus »

Witajcie.

W moich podróżach od pewnego czasu pierwsze skrzypce grają urządzenia z Androidem. Jednak brak Windowsa jest dość problematyczny, szczególnie jeśli chcę korzystać z kart WiFi na USB i swobodnie się pomiędzy nimi przełączać. Czy ktoś z was korzystał z tabletów z Windowsem na dłuższą metę i może stwierdzić czy faktycznie mogą zastąpić laptopa w takich kwestiach jak internet / filmy ? Na co zwracać uwagę przy ich wyborze ? Jest tego bardzo dużo na rynku. Można dorwać już Kiano za 300 zł model Intelect 3 HD. Coś możecie w tym segmencie poradzić ?
ILPT
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Dla mnie osobiście tablety się nie nadają do niczego więcej niż oglądanie filmów. Chyba, że kupisz coś z fizyczną klawiaturą. Sam windows też jakoś specjalnie szybko nie działa. A ja zadam pytanie z drugiej strony - czemu tablety a nie jakieś małe laptopy?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Mam małego lapka - Asusa U36SG, używam go na wyjazdach bardzo sporadycznie, głównie wtedy kiedy mam problem z WiFi. Wtedy mam do dyspozycji kilka kart WiFi + anteny i łączę się z netem tak jak mi wygodnie np. z danym WiFi na danym kanale. Na andku to za bardzo nie działa. Dlaczego wymiana na tablet - lapek z zasilaczem waży prawie 2 kg, tablet 500 - 700 gr. Jako że użytek sporadyczny, myślę właśnie nad tabletem który go zastąpi w tych nietypowych "wypadkach".
ILPT
ODPOWIEDZ