Mój subiektywny ideał dla biegacza do 400pln. Pomocy!

Oświetlenie montowane na głowie
lab
Posty: 4
Rejestracja: piątek 16 mar 2018, 20:34
Lokalizacja: Szczecin

Mój subiektywny ideał dla biegacza do 400pln. Pomocy!

Post autor: lab »

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów oraz czytelników Światełek!

Od kilku dni wertuję forum oraz inne internety poszukując odpowiedzi na nurtujący mnie problem wyboru odpowiedniej czołówki. Poniżej moje oczekiwania:
- będę jej używał do łażenia/biegania po górach, biegów na orientację, ultra
- budżet do 400 PLN
- zasilanie aku 18650
- centralne umieszczenie światła na czole - odpadają zatem Skillhunty, Zebry itp
- oddzielny zasobnik z tyłu na przewodzie umożliwiającym schowanie ogniwa pod ciuchy / do plecaka
- waga ze względu na dynamiczne głównie zastosowanie jak najmniejsza
- oczekuję min. 150-200 lumenów przez 8-10 godzin
- nie posiadam ładowarki, więc idealne byłoby ładowanie ogniwa/ogniw bezpośrednio w latarce przez microUSB
- blokada włącznika
- zakup w Polsce

Istnieje coś takiego? :)
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Petzl nao / fenix hp30r.


Tylko cene byś musiał zwiekszyć lub kupić za granicą lub używki :evil:

Za granicą za fenixa zapłacisz koło 110$. Co do petzla to często są na licytacji powystawowe z gwarancją.[ na alledrogo]

Mam obie. Do biegania jak najbardziej dają rade, Waga nie przeszkadza.

Fenix to latarka według mnie lepiej wykonana. Głowica metalowa. 3 diody.

Petzl za to ma tryb automatycznego dobierania światła.
lab
Posty: 4
Rejestracja: piątek 16 mar 2018, 20:34
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: lab »

Cześć,
dzięki za odpowiedź.
Petzl zniechęca mnie swoim rozwiązaniem akumulatora, cena zakupu dodatkowego jest absurdalna, poza tym fabryczny ma 2300mAh, szału ni ma. Poza tym lampka konkret.
HP30R wygląda dość masywnie, 285g bez baterii, według mnie raczej średnio nadaje się do biegania.
A może coś z wyższych modeli Silvy albo LedLenser H8R lub MH10?
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Do petzla można dorobić ogniwo 3600mAh . To nie problem. Tylko wtedy trzeba dokupić ładowarkę.


Co do wagi fenixa hp30r to część na głowę waży z paskiem 140g. To bardzo mało wbrew pozorom.

Reszta wagi jest schowana w plecaku czy kieszeni. Całośc ma 350g z ogniwami [ważyłem bez klipsa matalowego] Ale ja go nie używam. :wink:



Petzl nao to waga taka sama praktycznie tylko,że ogniwo jest na czole.[190g] Istnieje opcja wsadzenia do plecaka ale to dodatkowy koszt około 130zł za belt kit.

W dodatku ten petzl to kupa plastiku, mi zepsuła się już wtyczka od niej, Muszę wstawić inną. :[ Ale mam już pomysł i przy okazji zrobię sobie tą przedłużkę . Wyjdzie grosze.


Zobacz sobie jeszcze Olight HS2 Dual - 400 lumenów

Może ilość światła Ci wystarczy. I cena 2x mniejsza. Można zasilić z power-banka.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

lab pisze:- centralne umieszczenie światła na czole - odpadają zatem Skillhunty, Zebry itp
Tego warunku nie rozumiem.
Między centralnym światełkiem a tym z optyką na końcu jest w praktyce przesunięcie ok 2-3 cm i o tyle przesuwa się cały oświetlany obszar szerokości np. 2 metrów. Tego w ogóle nie widać/czuć itd.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

max4max
Ale latarka nie leży centralnie w uchwycue, przez co podczas biegania gibie się o wiele bardziej.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Ebola pisze:max4max
Ale latarka nie leży centralnie w uchwycue, przez co podczas biegania gibie się o wiele bardziej.
Jest centralnie:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

rafalklis, Chodzi mi o rozkład ciężaru, bo ten nie jest centralnie.
lab
Posty: 4
Rejestracja: piątek 16 mar 2018, 20:34
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: lab »

max4max pisze:
lab pisze:- centralne umieszczenie światła na czole - odpadają zatem Skillhunty, Zebry itp
Tego warunku nie rozumiem.
Między centralnym światełkiem a tym z optyką na końcu jest w praktyce przesunięcie ok 2-3 cm i o tyle przesuwa się cały oświetlany obszar szerokości np. 2 metrów. Tego w ogóle nie widać/czuć itd.
Nie zrozum mnie źle ale to zupełnie subiektywna wizja czołówki dla mnie, więc nie musisz rozumieć. Mi się budowa takich latarek po prostu nie podoba to raz, dwa światło jest przesunięte, z tym raczej nie da się dyskutować, trzy nie widuję za bardzo biegaczy z takimi cudami.
Inna kwestia że takie latarki nie były projektowane do biegania co niesie ze sobą pewne konsekwencje w dynamicznym użytkowaniu.
Światełka ze stajni LedLensera mam odpuścić? Kuszą mnie modele, o których pisałem wyżej...
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Może Fenix HP25R? Zasobnik na 18650 z tyłu głowy, dwa źródła światła.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

lab
Posty: 4
Rejestracja: piątek 16 mar 2018, 20:34
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: lab »

rafalklis pisze:Może Fenix HP25R? Zasobnik na 18650 z tyłu głowy, dwa źródła światła.
Na tą chwilę to mój faworyt chociaż nadaje się raczej do łażenia po dziurach w ziemi niż biegania. Kabel krótki, bez tuningu nie schowam głębiej zasobnika. A jak ma się ona do HP30 oprócz sposobu ładowania?
Temat bumerang na koniec, nikt nie używa latarek LedLensera?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Są znacznie za drogie wobec tego co oferują - technicznie dobre, świetlnie przeciętne a płacisz jak za doskonałość której nie oferują krótko - lecą na marce.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

lab pisze:Nie zrozum mnie źle ale to zupełnie subiektywna wizja czołówki dla mnie, więc nie musisz rozumieć.
Zgadza się, że nie muszę, ale gdyby to była kwestia subiektywna to wybieraj co chcesz, ale jeśli pytasz się pod względem technicznym i obiektywnym to się wypowiadam.
lab pisze:dwa światło jest przesunięte, z tym raczej nie da się dyskutować
O te słownie 3 centymetry! Tu też nie ma dyskusji, że o tyle.
lab pisze:Mi się budowa takich latarek po prostu nie podoba to raz
Jeśli chodzi o "podskakiwanie" to wcale te z optyką na końcu nie są gorsze. Rzekłbym, że mogą być dużo lepsze pod względem stabilności, gdyż mniej odstaja, a więc i rozłożenie masy i moment siły działającej i usiłującej ją oderwać od głowy jest mniejszy.
lab pisze:Mi się budowa takich latarek po prostu nie podoba
I z tym nie zamierzam dyskutować.

Ebola pisze:rafalklis, Chodzi mi o rozkład ciężaru, bo ten nie jest centralnie.
Jak piszę wyżej, to ze jest krótsza taka czołówka, to nie znaczy lepsza i rozkład ciężaru w stosunku do pozycji na głowie jest gorszy, bo większy ciężar jest przesunięty do przodu ze względu na wystającą optykę i generuje większy moment zginający/odrywający ja od głowy.

Ale i tak moim zdaniem ważniejsze jest mocowanie - jakość pasków, gum, plastików i "podkładki" na czoło czyli najczęściej silikonu.
bubulak
Posty: 13
Rejestracja: środa 20 sty 2016, 11:23
Lokalizacja: Zdolny Śląsk

Post autor: bubulak »

Jest jeszcze Fenix HP 12.
Nie ma ładowania przez USB, ale poza tym wydaje się być idealny do przewidywanego zastosowania.
w Polsce jest a (przynajmniej był w styczniu) do dostania za 300 PLN.

pozdrow.
ODPOWIEDZ