Zwykły, tani odkurzacz

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Zwykły, tani odkurzacz

Post autor: marekwoj »

Padł mi odkurzacz (jakiś Samsung, miał z 5 lat), więc trzeba nowy kupić. Ale co ?

Nie mam dużych wymagań, ma po prostu dobrze odkurzać (siła ssania). I to wszystko, nie musi być cichy, nie musi mieć specjalnych filtrów. Zwykły prosty, tani odkurzacz do domu.
Tyle tych firm i modeli, że nie mam pojęcia wybrać. Może ktoś trzerabiał temat i ma coś godnego polecenia ?

Nie mam określonego zakresu cen, ale w sieci (Allegro itp) widzę ceny od 100 zł, więc czy warto wydać kilka razy więcej ?
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Zelmer Odyssey. Kompaktowy rozmiar, dobrze "ciągnie". Typowe worki do zelmerowskie, mocny osprzęt, mało awaryjne.
Odkurzacze za 100zł - wyrzucanie pieniędzy.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Nie wiem czy można jeszcze dostać : Zelmer Meteor 2.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Teraz meteor ma połowę dotychczasowej mocy.
Wiecznie w drodze.
WB
Posty: 77
Rejestracja: środa 15 lis 2017, 10:23
Lokalizacja: Z okolic Wałbrzycha

Post autor: WB »

Około 10 lat temu marketowy przy piątym odkurzaniu 34m2 zawył przeraźliwie zwiększając obroty i po chwili wyzionął ducha.
Chwilę obyliśmy się bez i w końcu na jakiejś promocji żona wyrwała:
Zelmera Cobrę 2 silent
Odkurzacz od około ośmiu lat nie ma lekko, zaczynał na powierzchni34m2, następnie 55m2 i teraz 120m2. I tak co drugi-trzeci dzień, przeżył dwa remonty generalne, gdzie dzielnie radził sobie z ogarnianiem tego z czym miotła sobie nie radziła, czyli ogromne ilości gipsu i tynku. Jeśli marka trzyma jakość, następny też będzie Zelmer.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy C8 XM-L2
S2+ OP, S2+ XP-L hi SMO
Miedziana homemade TiR-ówka XM-L 2.8A
Modowany zoomik XP-G2
kilka innych 1W ulepów.
Na rowerku robią dwie BT40s i jasno jest ;)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Nawet jak Ci padnie, po jednym użyciu, nowy Zelmer i będziesz narzekać jaki to bubel teraz robią, to pretensje możesz mieć tylko do siebie. Pył poremontowy i zwykły odkurzacz to tylko jego powolne dobijanie. Nie ważne jaka marka, to nie są konstrukcje przeznaczone do tego celu.
W przypadku nowoczesnych odkurzaczy, pewnie już nie będzie tak ładnie. Obudowy są szczelniejsze, większa siła ssania przy wykorzystaniu mniejszej mocy, ale silniki są, przynajmniej mam takie wrażenie, "delikatniejsze".
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Dariusz70 pisze:Zelmer Odyssey. Kompaktowy rozmiar, dobrze "ciągnie". Typowe worki do zelmerowskie, mocny osprzęt, mało awaryjne.
Ma mniejszą moc niż kiedyś ale lepsze uszczelnienia i mimo regulacji ciśnienia ssania zazwyczaj 1/2 do 2/3 wystarcza do efektywnego siorbania kurzu z dywanu - z podłogi połowa mocy wystarcza i jest przy tym w miarę cichy.
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Dzięki za odpowiedzi, nie spodziewałem się że wszyscy jedną firmę polecą. Zastanawiam się tylko czy na prawdę będzie duża różnica między nimi:

Zelmer Odyssey https://www.euro.com.pl/odkurzacze/zelm ... 80320-1025 600W i 299 zł

Zelmer Elf https://www.euro.com.pl/odkurzacze/zelm ... 80320-1025 700W i 180 zł.

I czy 600W to nie jest za mało ? Ten Samsung co padł miał 1800W.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Przepisy energooszczędności wymusiły na producentach stosowanie efektywniejszych "napędów" w odkurzaczach.
Kiedyś 1500W - 2200W , dziś 700W 1000W. Efektywność odkurzania na zbliżonym lub takim samym poziomie.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Nie porównuj Elfa i Odysseya. Odyssey to odkurzacz do mieszkania. Zelmer do kawalerki. Zupełnie inna klasa sprzętu.
To jak Smart i C-klasa. Oba jeżdżą, oba tej samej marki ale zastosowania odmienne.
Wiecznie w drodze.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Szkoda tylko, że "nasze" zelmery, to już produkty made in PRC...
Stare, stare odkurzacze, jeszcze pod nazwą Predom Zelmer też miały moce poniżej 1 kW. Tylko miały kilkustopniowe wirniki. A to dość skomplikowane i drogie w produkcji. Więc łatwiej zwiększyć moc, obroty i dać jedno "śmigiełko".
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

W produkcji w ChRLD nie ma nic złego jeżeli chodzi o jakość. Zamawiasz jakość płacisz za jakość. Zamawiasz taniość, dostajesz gu... guzik warty produkt.
Wiecznie w drodze.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Oczywiście masz rację. Jeśli fabryka jest nadzorowana przez zleceniodawcę i spełnia jego wymogi. Niemniej trochę to wszystko pogmatwane, bo w fabryce Zelmera w Polsce był lub nadal jest produkowany sprzęt (dla) Boscha.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

W PL nadal dostępny jest sprzęt z logo Zelmera produkcji polskiej.
Stara symbolika bez Z to PL. Nowa symbolika z Z to China. Tak było jak jeszcze pracowałem w AGD.
Wiecznie w drodze.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

jest jeszcze 'spadkobierca' zelmera-firma "profi" w Rzeszowie. Mam profi 10 od pół roku, niestety młody odkurzał wodę i silnik wyzionął ducha ;) nowy silnik 130 zł. Teraz kupiłbym profi 5 lub 4-co tańsze.
ODPOWIEDZ