Jaki zestaw bitów i wierteł?

....nie pasujące gdzie indziej...
general2381
Posty: 52
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 13:08
Lokalizacja: żywiec

Jaki zestaw bitów i wierteł?

Post autor: general2381 »

Witajcie,
szwagier ma kawalerski i chcemy mu kupić dobry zestaw bitów i wierteł do 150 zł+-50zł. W sumie nie musi być to zestaw- bity mogą być osobno, a wiertła osobno
Używa makity 18V z udarem
Co polecacie?
Znalazłem coś takiego:
ZESTAW BITÓW I WIERTEŁ MILWAUKEE SHOCKWAVE 48 SZT
Zestaw wierteł i bitów MULTIMIX 75 szt. AEG

Za wszelkie rady z góry dziękuję
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki zestaw bitów i wierteł?

Post autor: Vigo »

general2381 pisze:Witajcie,
szwagier ma kawalerski i chcemy mu kupić dobry zestaw bitów i wierteł do 150 zł+-50zł. W sumie nie musi być to zestaw- bity mogą być osobno, a wiertła osobno
Używa makity 18V z udarem
Co polecacie?
Znalazłem coś takiego:
ZESTAW BITÓW I WIERTEŁ MILWAUKEE SHOCKWAVE 48 SZT
Zestaw wierteł i bitów MULTIMIX 75 szt. AEG

Za wszelkie rady z góry dziękuję
Bierz to Milwaukee, to przyzwoita firma za rozsądne pieniądze, wiertła z takiego kompletu to nie będzie jakiś hi-tech, ale bity mają całkiem ok.

PS W bitach specjalizują się i przodują niemieckie, WERA i WIHA, ale zestawu bitów wraz z wiertłami od tych firm do 150zł nie bardzo da się kupić.
general2381
Posty: 52
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 13:08
Lokalizacja: żywiec

Post autor: general2381 »

Super - dzięki za radę

Znalazłem jeszcze coś takiego
DEWALT DW2587 80-Piece

MAKITA ACCESSORY SET 101 PIECE SET


Jeżeli do jutra nic nie znajdę ciekawszego to kupię Milwaukee
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Nie rozumiem, czemu upierasz się przy produktach jedynie firmowanych. Bo to, co podałeś, to produkty wykonywane dla producentów elektronarzędzi. Taki "zegarek marki adidas". 150 zł, to bardzo mało, jak na porządny zestaw. Przyzwoity zestaw, to już kilka stówek. Wszystko oczywiście zależy od tego, co tymi narzędziami robione będzie. Jeśli do sporadycznych prac, to ujdą. Jeśli do intensywnych, to padną. Szczególnie wiertła.
Zwróć też uwagę na zawartość. W milwaukee część bitów wydaje się mało przydatna na co dzień.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Tak jest, wiertła w takich zestawach będą raczej marne (jak już kupować byle jakie, to można wziąć oddzielnie np. jakiś tani zestaw od Boscha, coś 20zł za komplet 10 sztuk), bo za porządne wiertło to i trzeba czasem zapłacić te 150zł tyle, ze za sztukę.

Proponuję zmienić nieco koncepcję podarunku, trochę dołożyć do budżetu i kupić naprawdę coś fajnego, np. taki multi zestaw Proxxon Industrial, zawierający zarówno bity popularnych standardów w różnych wielkościach, jak i sporo bitów specjalnych (security, itp.), na pewno kolega będzie kontent z takiego prezentu, wcześniej czy później trafi się konieczność odkręcenia śrubki z dziwacznym gniazdem na łbie.

Proxxon: http://allegro.pl/proxxon-profesjonalny ... 29053.html

lub to samo pod innym brandem Toolcraft i nieco taniej: http://allegro.pl/zestaw-bitow-specjaln ... 33701.html
general2381
Posty: 52
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 13:08
Lokalizacja: żywiec

Post autor: general2381 »

Faktycznie część bitów może być mu niepotrzebnych- może lepiej osobno kupić pudełko, a osobno skompletować popularne rodzaje bitów z WERA, WIHA lub Milwaukee?

Których rodzajów końcówek najczęściej używacie?

Upieram się przy firmówkach bo ludzie je kupują i jest dużo komentarzy na ich temat, a np. o Proxxon nigdy nie słyszałem, choć to profesjonalny sprzęt.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Z mojego skromnego doświadczenia mogę powiedzieć, że bity firmy Wolfcraft były i dalej są najlepszymi, jakie używałem. Ojciec kupił 2 bity PH2 10 lat temu, po remontach 2 domów wyprowadziłem się i zabrałem ze sobą drugi, dotąd nie używany. Pierwszy służy dalej ojcu. Bit urywa wkrętom łby, nie przeszkadza mu udar z wiertarki... LINK.

Zestawy bitów też są: https://allegro.pl/listing?...
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Sosenia pisze:Ojciec kupił 2 bity PH2 10 lat temu, po remontach 2 domów wyprowadziłem się i zabrałem ze sobą drugi, dotąd nie używany. Pierwszy służy dalej ojcu.
Panowie, cała tajemnica długowieczności bitów, to osiowe prowadzenie i odpowiednie dobranie typu. Jak ktoś nie umie, to załatwi każdy...
Też uważam, że lepiej kupić dobry a mniejszy komplet, niż duży a kiepski.
Ja mam od wielu lat jakieś amerykańskie, marki nie pomnę bo to pewnie z 15 lat mi służą, ale użytkowane prawidłowo, i nie jeden wkręt ukręciły...
Aktualnie mam sprawdzoną markę Irwin, ich bity i wiertła, szczególnie kobaltowe, spisują się świetnie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

general2381, jeśli nie słyszałeś o proxxon, to mało słyszałeś o porządnych narzędziach :wink:
Ta firma konkuruje z dremelem na rynku mininarzędzi mechanicznych i twierdzę, że jest lepsza. Ich klucze należą do jednych z najlepszych w akceptowalnych cenach. Ich zestaw kluczy Proxxon 23286 używam od 1993 roku i prócz plastikowej wypraski na klucze, która rozwaliła się do ciągłego przerzucania i jazd, nic się kluczom nie dzieje. A ze wstydem się przyznam, że na grzechotkach były i rury, i stawałem na większej, i koła nią kręciłem z maksymalną dostępną siłą. Jeśli na prezent dla majsterkowicza, to chyba nawet lepiej, niż wiertła.

PS. Swoją drogą, to dziwny prezent na kawalerski. To kupcie mu zestaw wytrychów, żeby się mógł uwalniać z kajdan małżeńskich :mrgreen:
general2381
Posty: 52
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 13:08
Lokalizacja: żywiec

Post autor: general2381 »

Faktycznie- mało słyszałem o porządnych narzędziach ale dzięki Wam troszkę już wiem.
Zestaw wytrychów + przezroczystą kłódkę sobie już dawno kupił - ćwiczy

Obecnie znajomy remontuje chatę więc bity specjalistyczne mało by się mu przydały.
Wolałbym kupić mu takie bity których nie szkoda nawet udarem potraktować.
Ciężki wybór, a kupić coś trzeba.

Może to:
ZESTAW BITÓW 31-cz GROT BIT UCHWYT TORX PH PZ WIHA
albo
Wiha 29417 Bity 25mm mieszany 1/4 31-cz
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Wiha, to bardzo dobra firma, jeszcze się nie zawiodłem na ich produktach.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
general2381
Posty: 52
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 13:08
Lokalizacja: żywiec

Post autor: general2381 »

W takim razie postanowione - wybór padł na...
ZESTAW BITÓW 31-cz GROT BIT UCHWYT TORX PH PZ WIHA

Ciekawe czy to
WIHA UCHWYT NA BITY UNIWERSALNY MAGICFLIP 1/4" 36800
będzie dobrze trzymało wkręty- testował ktoś z Was?

Czy może kupić:
MAKITA PRZEDŁUŻKA UCHWYT MAGNETYCZNY BIT B-28531
ekipa od wymiany dachu miała taki i zachwalali.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Brat pracuje w firmie w której dość intensywnie używają bitów i używają tylko Wiha, często mnie pyta czy czegoś mi nie zamówić bo jakość bije na głowę większość konkurencji.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Zdecydowanie postaw na MagicFlipa. :idea:
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Pyra pisze:Panowie, cała tajemnica długowieczności bitów, to osiowe prowadzenie i odpowiednie dobranie typu. Jak ktoś nie umie, to załatwi każdy...
Pod tym podpisuje się oboma rękami, w firmie chłopaki potrafią każdy bit zmielić w max kilka tygodni, zaś ja kręcąc niewiele mniej od ponad roku zadowalam się najtańszymi bitami od chińczyków i dopiero jeden nie nadaje się do użytku.
ODPOWIEDZ