Zasilacz halogenu LED

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Zasilacz halogenu LED

Post autor: BKK »

Trafił do mnie halogen LED. Zdaje się, że całkiem porządny. Import GB, ma dobre kilka lat, rzetelna obudowa, zdrowa matryca diod. Nie tania produkcja. Niestety do części zasilacza dostała się woda i narobiła zniszczeń. Na zasilaczu jest podany jego typ: WU-113032105. Niestety google milczy na jego temat. Parametry zasilacza, to 100 - 240V/50 - 60 Hz na wejściu i 37V 1.05A na wyjściu. Zasilacz też był całkiem fajny, bo z helitrimem do dokładnej regulacji. Da radę kupić gdzieś jakieś zastępstwo dla niego? Czy skazany jestem na próby naprawy? Zniszczeń jest sporo - uwalone JD471K na wejściu, bezpiecznik, kilka rezystorów, w tym upalone te wokół LD6562D, czyli podejrzewam, że sama kość też będzie trup. Sprawny wydaje się transformator, ale to trochę mało, jeśli przyjdzie konieczność wymiany niemalże całej elektroniki. Więc skłaniałbym się ku jakiemuś nowemu.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Pięknie dziękuję. Co wpisałeś w googla? Bo mnie chyba jakieś zaćmienie, czy inna pomroczność, dopadły i niczego nie wymyśliłem. przy tych cenach, to faktycznie nie opłaca się naprawiać. Chyba, że wybitnie hobbystycznie.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

zasilacz prądowy 1050 ...

potem jak znalazłem model/klucz (dopasowałem zakres napięć roboczych) i szukałem gdzieś we Wrocławiu ...

a potem znalazłem ich trochę więcej ;)
ODPOWIEDZ