zmywarka 45cm ikea vs Candy

....nie pasujące gdzie indziej...
przemke
Posty: 80
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: mazowieckie

zmywarka 45cm ikea vs Candy

Post autor: przemke »

Kolejny sprzęt do domu którego zakup trzeba ogarnąć a zmywarki jeszcze nie kupowałem: kuchnia jest z ikei i ma 45cm miejsce przewidziane na zmywarkę. do tego głębokość max 58,5 cm
Może ktoś coś ma/używał podobnego i doradzi. Do wyboru mam chyba dwie opcje:

Ikea Medelsor (prawdopodobnie Electrolux) https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20385799/ o której za wiele opinii nie znalazłem jakieś testy/oceny raczej 3/5 no ale jest 5 lat gwarancji domyślnie i z montażem z ich strony nie będzie problemu. Nie wiem jak z faktyczną głośnością pracy i czy dobrze to domywa bo te dwie rzeczy są myślę najważniejsze :/

na tą głębokość znalazłem jeszcze Candy https://www.euro.com.pl/zmywarki/candy- ... tml#opinie (jest też srebrny chyba odpowednik) tutaj opinie pozytywne tylko gwarancję trzeba by przedłużyć jako ubezpieczenie z rtv euro które nie wiem czy jest coś praktycznie warte

Ostateczna cena nie ma aż takiego znaczenia no ale poniżej 2000zł z dowozem/montażem
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Sprzedaje takie cuda w markecie. Ubezpieczenie to pic na wodę, jest tam pełno obostrzeń. Montaż? Zapomnij, zabulisz koło 100 zł za podłączenie wtyczki do gniazdka i węża. Co do modelu i marki to wybierz to co Ci się podoba. Jak patrzę jak zdychają sprzęty i jak kombinują z tymi mega ubezpieczeniami to mi się robi słabo. Na tych ubezpieczeniach zarabia tylko market i to mega dlatego tak naciskają na sprzedarz tego cuda.

Co do wybranych sprzętów - wiele w Ikei to wlaśnie Electrolux i w Ikeę bym celował-sprawdź ich warunki gwarancji, bo woele z nich ma 5 lat gwary w cenie.
ILPT
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Candy to sprzęt słabej jakości. Jakościowo Amica czy Ardo.
Wiecznie w drodze.
przemke
Posty: 80
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: przemke »

Dzięki za opinie! No i wziął pojechał żech do Ikei i kupił ten Medelsror wynalazek. Ale Pani w sklepie powiedziała, że z dowozem to słabe terminy więc wziął i przytaszczył to sam. No i powiedziała jeszcze, że montaż to 200zł i najwcześniej za miesiąc więc po urlopie jakoś chyba wezmę to ustrojstwo i może jakoś może zmontuję ponoć to nie filozofia ;))
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Szukaj w pierwszej kolejności urządzeń z fabryczną 5 letnia gwarancja. W takim przypadku nie kieruj się marką.
ODPOWIEDZ