Opaska / zegarek do smartfona do liczenia kroków itp.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Opaska / zegarek do smartfona do liczenia kroków itp.

Post autor: skaktus »

Witam.

Szukam opaski, która będzie miała kilka podstawowych funkcji:

-będzie potrafiła samodzielnie policzyć ilość kroków, określić w przybliżeniu przebyty dystans i ilość spalonych kalorii, bez konieczności udziału smartfona
-w momencie dzwonienia telefonu, będzie w stanie zaprezentować powiadomienie że ktoś dzwoni wraz z informacją kto (info z książki tel) - miałem już opaski które pokazywały tylko numer
-w momencie kiedy odejdę od telefonu np. do innego pomieszczeni i opaska straci zasięg i wrócę a opaska znów go odzyska, dobrze by było żeby była w stanie zawibrować i dać znać że jest nieodebrane połączenie
-mierzenie pulsu było by fajnym dodatkiem ;)

Może macie jakiś typ na takie cudo w "dobrej" cenie ?
ILPT
docentus
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:58
Lokalizacja: Wisła

Post autor: docentus »

Może Xiaomi Amazfit Cor by ci pasowała. Ale zamiast standardowej darmowej apki MiFit trzeba używać płatnej AmazFit Tools - wtedy są i nazwy kontaktów i wiele innych. I właśnie te powiadomienia po powrocie zasięgu telefonu i jeszcze masa innych rzeczy.
Ostatnio zmieniony sobota 18 sie 2018, 22:26 przez docentus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Amazfit BIP, chyba nic lepszego nie ma poza drogimi Garminami.
Liczy kroki, ma nawet GPS, mierzy tętno, pokazuje kto dzwoni i powiadomienia, zawsze widać która godzina, mierzy też ciśnienie, ale niestety nie jest wodoszczelna. No i działa na baterii ponad miesiąc :D (zależy od użytkowania)
Awatar użytkownika
septius
Posty: 171
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 14:27
Lokalizacja: już Gdynia...

Post autor: septius »

Do powyższych celów używam Xiaomi Mi Band2. Jest mniej zaawansowana od zaproponowanych powyżej ale również jest mniejsza, a bateria realnie 2,5 tygodnia pociągnie. W związku z wejściem na rynek Mi Band 3, "dwójkę" można kupić poniżej 100PLN.
Używam aplikacji Notify, opaska z nią dobrze funkcjonuje. Jedyne problemy to przerwy w komunikacji podczas/po aktualizacji aplikacji lub softu wewnętrznego opaski. Poza tym sprawuje się od 1,5 roku bez problemów.
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Również polecam Mi Band 2 bo taniej nic sensownego chyba się nie znajdzie. Tak jak wyżej polecam zaopatrzyć się w aplikacje "Notify & Fitness for Mi Band" a nie tą oryginalną bo jest strasznie uboga i niedopracowana, a tak dostajemy możliwość ciągłego pomiaru tętna i możliwość sparowania z np. "Endomondo" czy "Sleep as Android" oraz ustawienia by zamiast ikony powiadomienia pojawiło się kto dzwoni/pisze i początek wiadomości.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Rysiu. pisze:Tak jak wyżej polecam zaopatrzyć się w aplikacje "Notify & Fitness for Mi Band"
Używam Mibanda 2 od dłuższego czasu, ale do tej pory używałem Mifit. Własnie zainstalowałem Notify i widzę, że jest duużo bardziej rozbudowana. Możesz krótko przybliżyć jak skonfigurować wszystko, żeby wyświetlać nazwy kontaktów i początek wiadomości? Masz wersję Pro? Musiałeś uaktualnić firmware opaski?
Jeżeli faktycznie działałyby wszystkie opcje, to spełniałaby ona wszystkie założenia autora tematu. A w tej chwili pewnie da się ją wyrwać poniżej 80zł.
Awatar użytkownika
septius
Posty: 171
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 14:27
Lokalizacja: już Gdynia...

Post autor: septius »

Używam wersji Pro, nazwy kontaktów się elegancko wyświetlają, w przypadku wiadomości wystarczała mi ikonka sms lub danego komunikatora. Trochę w aplikacji trzeba pogrzebać żeby poznać wszystkie opcje, ale jest skonstruowana wystarczająco domyślnie, że konfiguracja nie sprawia problemów. Warto było wydać te kilka złotych.
Firmware opaski aktualizowałem przez 1,5 roku chyba 2 razy, poprzez MiFit. W Notify jest niby opcja aktualizacji ale rekomendują jednak poprzez oficjalną aplikację.
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

A masz cały czas zainstalowany mifit?
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

pietros, tak używam wersji PRO, odkąd można aktualizować przez tą aplikacje całkowicie pozbyłem się Mifit, tylko zanim odinstalujesz oryginalną apkę zaznacz widoczność opaski i usuń parę. Nie wiem tylko skąd wziąłeś cene 80zł :wink:
Obrazek

Co do konfiguracji to aplikacja sama powinna powiadomić by zmienić w ustawieniach androida by nie uwzględniał jej w oszczędzaniu energii.
Żeby wyświetlał się tekst trzeba tak zaznaczyć
Obrazek

Potem w tym oknie można dodawać swoje aplikacje z których chcemy otrzymywać powiadomienia oraz ustawić by zamiast ikony pojawiał się nadawca i początek wiadomości
Obrazek
Obrazek
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Rysiu. pisze:pietros, tak używam wersji PRO, odkąd można aktualizować przez tą aplikacje całkowicie pozbyłem się Mifit, tylko zanim odinstalujesz oryginalną apkę zaznacz widoczność opaski i usuń parę. Nie wiem tylko skąd wziąłeś cene 80zł :wink:
Ok, to dzisiaj kupię sobie kartę i wykupię wersję pro. Mi fit już odinstalowałem, przed tym rozłączyłem parę w programie. Z tą ceną chodziło mi o Mibanda 2 a nie o samą apkę. :razz:

Ok, dzięki za wskazówki.

Działa Ci odblokowanie ekranu przez opaskę?
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Tak działa, zamiast kodu czy skanera wystarczy że przesunie się palcem :)
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
matijas
Posty: 117
Rejestracja: czwartek 20 cze 2013, 09:44
Lokalizacja: Koło

Post autor: matijas »

Takie pytanie Panowie:
1. Miband 2/3 współpracuje normalnie z większością telefonów czy tylko xiaomi?
2. Aplikacja "Notify & Fitness for Mi Band" potrzebuje roota do niektórych funkcji czy nie jest konieczny?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Działa ze wszystkim od androida 4.4 i bt4.0 oraz ip4s i ios7.0 w górę.
Nie root nie jest potrzebny w żadnym razie.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
aslpg
Posty: 79
Rejestracja: piątek 24 sty 2014, 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aslpg »

Mi Band 3 poniżej 100 zł. Więcej o tej ofercie i opis opaski.
Mam od miesiąca i jest super!
ODPOWIEDZ