Najpojemniejszy powerbank z QC.

....nie pasujące gdzie indziej...
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Najpojemniejszy powerbank z QC.

Post autor: szakalaka »

Witam

Koledzy czy Xiaomi 20000mAh to na dzisiaj najpojemniejszy rozsądny power bank ? zależy mi na QC3.0. Mam pytanie czy jak będę go ładował to czy od razu można z niego czerpać energię.
Podam o co mi chodzi. Chciałbym go włożyć do samochodu żony i zasilać z niego kamerkę samochodową z opcją LowBitrate na parkingu. Teraz żona musi pamiętać o przepinaniu zasilania między gniazdem zapalniczki, podczas jazdy i Xiaomi20000mAh bez QC na postoju. Chciałbym zamiast drogiego Celinka (na którego mnie nie stać) podpiąć kamerkę pod PB i jednocześnie ładowarką QC3.0 zasilać PB i nic już nie przepinać.
Macie jakiś najtańszy namiar na takowy bank?
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Na szybko - rozumiem, że chcesz szybko ładować powerbank (QC) a sam powerbank ma zasilać kamerę, która raczej QC nie potrzebuje. Dobrze rozkminiam ?

Bo jeśli tak, to może szukaj dowolnego powerbanka, który zapewni szybkie ładowanie ogniw, będzie miał funkcję UPS a w razie potrzeby, jeśli pojemnosć będzie niska, podmienisz w nim oryginalne ogniwa na pojemniejsze.
ILPT
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

@skaktus dokładnie tak jak mówisz żona dziennie jeździ około godzinki więc niewiele. Obecnie tasuję dwoma Xiaomi 20000mAh bez QC jeden wykorzystywany (na postoju: noc, pod pracą , na zakupach) drugi w tym czasie ładowany w domu i tak na zmianę tylko zdarza się, piękności mojej, zapomnieć przepiąć zasilanie. Jako że to Viofo A129 Duo (czyli dwie kamery) zasilane z moich już dość starych Xiaomi wystarcza na +- 22-24h.
Nie upieram się koniecznie na Xiaomi, może być jakikolwiek o dobrej sprawności i z QC3.0. Co polecasz "godnego" na te przynajmniej 6-8 x 18650 ?
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

Który plusy i minusy, różnice ten nazwimy A czy ten nazwimy B

???
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

Najprościej i najtaniej będzie odpiąć istniejące zasilanie gniazda, a w to miejsce pociągnąć przewód z bezpiecznikiem od akumulatora. Zupełnie nie kapuję dlaczego te gniazda nie działają na postoju, to jakaś aberracja.
pozdrav
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Nie działają po to żeby nie rozładować akumulatora na postoju lub nie doszło do zapalenia przez zostawienie trefnego sprzętu bez nadzoru :)
Ostatnio zmieniony czwartek 27 wrz 2018, 21:34 przez skaktus, łącznie zmieniany 1 raz.
ILPT
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

W moim VAGu 1J1 działa. Nie wiem czy to kwestia aktywacji w komputerze czy inwencja poprzedniego juzera ale można bez kluczyka w stacyjce zapalniczkę podgrzać.
Wiecznie w drodze.
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

Łoł teraz to do mnie dotarło :kwasny: nie pomyślałem czy jest jakiś PB który można ładować QC3.0 ? czy PB QC3.0 tylko oddają szybko?
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
flojd
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 22:10
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: flojd »

Input jest 2.0A przy 5V, output 2,4A, więc różnica niewielka w sumie. Co do zasady to chyba tak - na ogół producenci chwalą się tym ile PB może oddać, a czasów ładowania nie zawsze podają.
Losiu
Posty: 82
Rejestracja: sobota 06 paź 2012, 12:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Losiu »

Pozwolę się wtrącić, mam nadzieję że temat jeszcze aktualny.
Mam Xiaomi 20Ah gen 2 i on posiada QC 2.0 na wejściu - czyli szybko się ładuje, ale już na wyjściu QC nie ma, generacja 3cia tych power banków ma QC zarówno na wejściu jak i wyjściu z tego co widzę.
Jest jedna fukcjonalność power banków o którą się rozchodzi, niestety mój Xiaomi jej nie ma, a jest nazywana czasem pass through charging. Czyli jednocześnie możesz ładować power bank a z power banku zasilać/ładować inne urządzenia. Taką funkcję mają posiadane przeze mnie power banki firmy Romoss.

Choć tak jak zostało już napisane, też poleciłbym zasilać kamerę/y bezpośrednio z akumulatora poprzez bezpiecznik z pominięciem oryginalnego gniazda zapalniczki.
ODPOWIEDZ